Premiera bezprzewodowego zestawu z klawiaturą i myszką Hama KMW-600
Producent włączył do swojej oferty klawiaturę i myszkę komputerową, obie obsługiwane radiowo lub poprzez Bluetooth. Klawiatura ma wbudowane miejsce na wsunięcie tabletu czy smartfona i siedem przycisków multimedialnych. Z kolei mysz wyróżnia się sześcioma przyciskami i możliwością wyboru trzech czułości kursora. Ten niedrogi komplet sprawdzi się w każdym codziennym wyzwaniu biurowym, a nawet do prostych gier.
Zestaw bezprzewodowy Hama KMW-600 powstał z myślą o wymagających użytkownikach, ale niepotrzebujących wydawać na sprzęt peryferyjny nadmiernych kwot. Zarówno szaroczarna klawiatura, jak i czarnoantracytowa mysz wyróżniają się stonowanym i eleganckim designem, nie zabiorą też sporo miejsca na blacie biurka czy stołu. Wymiary klawiatury wynoszą 44,2 x 2,5 x 20 cm przy 692 g wagi, zaś myszki 7 x 4,2 x 10,3 cm przy 89 g wagi.
Podkreślmy, że zarówno mysz jak i klawiaturę da się połączyć z komputerem, tabletem czy smartfonem za pomocą odbiornika radiowego 2.4 GHz lub poprzez Bluetooth 3.0 (klawiatura) i 5.0 (mysz), co przekłada się na 10 metrów zasięgu. W myszce odbiornik radiowy możemy schować wewnątrz jej obudowy, minimalizując szansę na zgubienie go. W obu sprzętach nie zabrakło także przełącznika włącz/wyłącz dla oszczędzania energii. Tak samo w obu przypadkach, gdy urządzenie nie jest używane, przechodzi automatycznie w tryb czuwania.
Bezprzewodowa klawiatura została zaprojektowana z myślą o szybkim i łatwym czyszczeniu, dzięki płaskim i pojedynczo rozmieszczonym klawiszom. Ergonomiczny kształt doskonale pasuje do dłoni osób praworęcznych i pozwala na komfortowe pisanie oraz pracę. Uwagę zwraca specjalna wydrążona szczelina na położenia tableta lub smartfona, co wyraźnie ułatwia korzystanie z całego zestawu. Klawiatura może się pochwalić siedmioma przyciskami multimedialnymi. Laserowy nadruk na łącznie 105 przyciskach zapobiega łatwemu ich starciu. Co więcej, funkcja FN-Lock pozwala szybko zmieniać między pierwszym a drugim przypisaniem klawiszy funkcyjnych. Jest to szczególnie praktycznym rozwiązaniem, gdy częściej używa się funkcji multimedialnych niż funkcji klawiszy F. Klawiatura od marki Hama zasilana jest przez baterię AA.
Natomiast optyczna myszka KMW-600 została wyprofilowana na potrzeby osób praworęcznych. I w tym przypadku producent postawił na ergonomiczny kształt z podparciem na kciuk. Mysz dysponuje przełącznikiem DPI do regulacji prędkości kursora (1000/1600/2400) oraz 6 przyciskami wraz z rolką przewijania. W efekcie użytkownik może precyzyjne sterować myszą na każdej powierzchni. Dodatkowo siedem oddzielnych funkcji multimedialnych umożliwia wywoływanie takich funkcji jak pauza, kalkulator lub głośność bez konieczności ich zaprogramowania. Za zasilania myszy odpowiada bateria AAA.
Zestaw bezprzewodowy Hama KMW-600 znajduje się już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 179 zł.
Więcej o tej nowości produktowej znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Bankowość
Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.