Osiem slotów na dyski - koncept produktu ICY DOCK CP121

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
W katalogu ICY DOCK znaleźć można również koncepty produktów, czyli przedstawiające ich zarys, nim ruszą one do produkcji. Jednym z nich jest wyjmowana obudowa na osiem dysków.
Na osiem dysków - można je mieszać
Obudowa oznaczona obecnie jako CP121 ma nadawać się do dwóch rodzajów dysków: EDSFF E1.S lub M.2 NVMe SSD. Łącznie zmieści aż osiem (można jednocześnie używać różnych rodzajów), a dzięki czterem portom SlimSAS 8i (SFF-8654) i obsłudze PCIe 4.0 x4 prędkości transferu mogą sięgać 64 Gb/s (zależnie od szybkości dysku). Aby dostać się do dysków i je wymienić nie potrzeba żadnych narzędzi. Obudowa ma być umieszczona na przodzie, we wnęce 5,25 cala.
Dobre temperatury i wytrzymałość
Nowa obudowa ICY DOCK to także utrzymanie dobrych temperatur. A to za sprawą dużego rozpraszania ciepła, przeszło stu otworów wentylacyjnych, tac dyskowych, które działają jak aluminiowe radiatory z podkładką termiczną oraz wymiennych podwójnych wentylatorów 40 mm z przełącznikiem, który umożliwia wyłączenie ich, gdy nie są potrzebne.
Obudowa ma być wykonana w pełni z metalu, spełnia wymogi co do odporności na ogień. Dzięki zatrzaskowi Eagle-hook napędy są bezpiecznie zamocowane. Natomiast dzięki technologii aktywnego zasilania (APT) dioda LED, która pokazuje obecność i pracę dysku, oraz wentylatory włączą się wtedy, gdy dysk zostanie zamontowany.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.