Nowość od Icy Dock - czterodyskowa obudowa dla SSD M.2 NVMe MB720M2K-B
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika@projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
ToughArmor MB720M2K-B obsługuje do 4 dysków SSD M.2 PCIe NVMe z prędkością do 32 Gb/s za pomocą MiniSAS HD (SFF-8643). Przyjmuje każdy standardowy napęd M.2 o długości od 30 do 110 mm (2230, 2242, 2260, 2280, 22110). Dzięki obudowie dyski są umieszczane z przodu komputera, co sprawia, że instalacja i usuwanie napędów jest prostsze i wydajniejsze.
Dyski SSD M.2 PCIe NVMe są najczęściej zakładane pod kątem 45 stopni, a następnie przykręcane do płyty głównej. Korzystając z ToughArmor MB720M2K-B, użytkownik może po prostu włożyć dysk M.2 SSD do kieszeni, wyregulować blokadę na odpowiednią długość dla każdego typu dysku M.2 i wcisnąć dysk, aby zablokować na miejscu. Cały proces zajmie użytkownikom mniej niż pięć sekund, co pozwala uniknąć kłopotów z drobnymi, łatwymi do zgubienia śrubkami, a jednocześnie zapewnia bardziej wydajny i innowacyjny sposób instalowania dysków M.2.
Uziemienie M.2 jest bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i dysku. Bez uziemienia podczas wymiany dysków istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsów elektrostatycznych, które mogą uszkodzić dane. Konstrukcja uziemionego złącza chroni dysk przed wyładowaniami, zapewniając, że dane są zawsze bezpieczne podczas wymiany dysku.
ToughArmor MB720M2K-B zapewnia niezawodność produktu nawet po wielu latach od wdrożenia. Jest w stanie wytrzymać w najtrudniejszych warunkach, dzięki silnej, metalowej konstrukcji w całym urządzeniu. Dyski SSD M.2 NVMe mogą być problematyczne z powodu częstego przegrzewania, co powoduje obniżenie wydajności i ograniczenie prędkości transferu. Mając na uwadze te trudności, ToughArmor MB720M2K-B został wyposażony w bardzo duży, wysokowydajny radiator aluminiowy zainstalowany na każdej tacy. Dodatkowo urządzenie zawiera podkładki termiczne, aby zapewnić dokładne rozproszenie nadmiernego ciepła w całym radiatorze. Z tyłu umieszczono dwa wentylatory o średnicy 40 mm.
W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa Icy Dock zastosowało system blokady na klucz dla każdego z dysków. Z kolei dla łatwiejszego trzymania porządku wśród dysków, producent dołącza plastikowe etykiety ID, które pomogą ponumerować napędy.
Obudowa Icy Dock ToughArmor MB720M2K-B jest już dostępna u polskiego dysytrubora, firmy MOSPAN.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.