Niewielkie urządzenie zabezpieczające — duża zmiana dla małych i średnich firm

Nowe urządzenie Zyxel USG FLEX 50 uzupełnia linię zapór USG, zapewniając proste i efektywne rozwiązanie zabezpieczające, idealne dla środowisk pracy zdalnej, oddziałów firm i punktów sprzedaży detalicznej. Thorsten Kurpjuhn, Market Development Manager Europe w firmie Zyxel, wyjaśnia, dlaczego jest tak atrakcyjne.
W świecie technologii większe nie zawsze znaczy lepsze. Kiedy musisz wspierać tylko garstkę użytkowników, nie potrzebujesz sprzętu sieciowego ani rozwiązań zabezpieczających, które mogą obsługiwać dziesiątki użytkowników lub połączeń zdalnych. Nikt z nas nie chce komplikować spraw bardziej, niż to konieczne, ani płacić za coś, czego nie potrzebuje i nie będzie używać.
Jednak mniejsze firmy mogą potrzebować takiej samej wydajności i ochrony; muszą po prostu upewnić się, że to, co mają, odpowiada ich potrzebom. Właśnie dlatego Zyxel nieustannie rozszerza ofertę produktów oraz opracowuje rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, obecnie dobrym pomysłem — nawet w mniejszych firmach — jest wdrożenie dedykowanego urządzenia chroniącego wejście do sieci. Dlatego wprowadziliśmy nasze nowe urządzenie zabezpieczające klasy podstawowej, USG FLEX 500.
Realne ryzyko
Zagrożenia sieciowe oraz cybeprzestępczość stanowią realne niebezpieczeństwo dla mniejszych firm. W dodatku coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw przechodzi na pracę elastyczną, z czym wiąże się dodatkowy problem zabezpieczenia połączeń zdalnych. Są to wyzwania, z którymi pomaga uporać się USG FLEX 50.
Ten model klasy podstawowej to kompaktowe, uniwersalne urządzenie, które oferuje pracownikom zdalnym i małym firmom skuteczną ochronę oraz niezawodne połączenia VPN.
Oprócz kompleksowej obsługi wszystkich rodzajów VPN — w tym tuneli L2TP over IPSec, SSL, IKEv1 oraz IKEv2 IPSec — zapora USG FLEX 50 oferuje funkcje filtrowania zagrożeń. Szczegółowa kontrola nad ustawieniami zapory pozwala precyzyjnie określać dozwolone typy ruchu. A dzięki funkcji Zyxel SecuReporter zyskujesz ulepszoną, chmurową analitykę, która nieustannie poprawia bezpieczeństwo Twoich połączeń.
Łatwe zarządzanie
W dodatku urządzeniem USG FLEX 50 można zarządzać za pośrednictwem naszej chmurowej platformy Nebula, co oznacza, że administratorzy sieci lub dostawcy usług zarządzanych mogą sterować nim z dowolnego miejsca. Urządzenia obsługujące platformę Nebula można nawet skonfigurować zawczasu i wdrożyć automatycznie po podłączeniu do sieci.
USG FLEX 50 jest idealną propozycją dla mniejszych firm, które muszą wspierać od 10 do 15 użytkowników, w tym pracujących zdalnie, którzy używają VPN, aby bezpiecznie łączyć się z siecią firmy. To kompaktowe, elastyczne, bezpieczne i łatwe w zarządzaniu urządzenie zapewnia małym i średnim firmom prawdziwą zaporę sieciową z certyfikacją ICSA dla funkcji zapory i tuneli IPSec.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.