Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact i GTX 1660 Ti Compact - wydajność w miniat
Komputery do gier kojarzą się z wydajnością czy efektownym podświetleniem, ale raczej nie z poręcznymi gabarytami. To jednak nie oznacza, że osoby chcące cieszyć się ulubionymi grami w salonie są skazane na konsole lub kompromisy. Firma Inno3D proponuje im karty z serii RTX 20 i GTX 16 w wersjach Compact.
Karty graficzne Inno3D z serii Compact to ukłon w stronę osób marzących o wydajnym, uniwersalnym komputerze, który zastąpi na szafce RTV wysłużoną konsolę i wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Portfolio producenta obejmuje układy z różnych segmentów cenowych i wydajnościowych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć kartę na miarę swojego budżetu i potrzeb.
Dla bardziej wymagających graczy dobrą propozycją może być model Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact. Oferuje on wsparcie dla najnowszych technologii, takich jak śledzenie promieni (ray tracing) i DLSS 2.0, które przekładają się na jakość oprawy graficznej i wydajność w grach. Konstrukcja wyposażona jest w 8 GB pamięci typu GDDR6, zajmuje dwa sloty i ma 186 mm długości.
Do osób z nieco mniejszym budżetem adresowana jest karta Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact. Podobnie jak model z linii RTX, ma ona GPU oparty na architekturze Turing, szybkie pamięci GDDR6 i 188 mm długości. Jej osiągi powinny zadowolić posiadaczy ekranów Full HD. W porównaniu do flagowych układów wydziela ona mniej ciepła, co można uznać za zaletę w przypadku kompaktowych obudów.
W obu konstrukcjach producent zastosował chłodzenie składające się z pojedynczego wentylatora oraz radiatora z systemem ciepłowodów, który odprowadza ciepło z kluczowych elementów. Karty odznaczają się umiarkowanym zapotrzebowaniem na energię, wymagając do zasilania jednej wtyczki PCI-E 8-pin. Gdyby to był problem, producent oferuje serię GTX 1650 Compact, która nie potrzebuje dodatkowego źródła prądu.
Omawiane karty graficzne są już dostępne w sprzedaży. Zakup modelu Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact wiąże się z wydatkiem ok. 1800 zł, podczas gdy konstrukcja Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact jest tańsza i kosztuje ok. 1300 zł.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.