Ergonomiczna myszka bezprzewodowa Hama MW-900 doskonałym towarzyszem pracy
W ofercie marki znalazła się mysz z czujnikiem laserowym, czterostopniową regulacją czułości i 7 przyciskami z opcją przeprogramowania. Odbiornik USB można schować w obudowie urządzenia, oszczędzając w ten sposób miejsce w trakcie podróży. Do wyboru jest aż 5 wersji kolorystycznych.
Najnowszy model od niemieckiego producenta Hama cechuje się lekką wagą i nieco większymi gabarytami (wymiary 7,2 x 12,3 x 4 cm), ale w żadnym wypadku nie jest toporny. Działa oczywiście za pomocą połączenia radiowego (zasięg wynosi 10 metrów), nie musimy więc przejmować się niewygodnym okablowaniem. Można jej używać na prawie wszystkich powierzchniach.
Mysz przystosowano dla osób praworęcznych i została wyposażona czujnik laserowy oraz w czterostopniową regulację czułości. Gracze lub graficy komputerowi na pewno będą zadowoleni z DPI na poziomie 3200, ale dla zwykłego przeglądania sieci lub pracowania z dokumentami tekstowymi wystarczy ustawić czułość na poziomie 1200 albo nawet 600 DPI.
Myszka może pochwalić się 7 przyciskami funkcyjnymi, które przekładają się na wygodną pracę. Praktyczna czterokierunkowa rolka pozwala na pionowe i poziome przewijanie. Cicho działające przyciski główne gwarantują komfort nawet po wielu godzinach spędzonych przed ekranem. Natomiast przyciski przeglądarki ułatwiają cofanie i przełączanie na następną stronę internetową. Pomyślano również o możliwości przeprogramowania środkowego przycisku myszy, tak samo jak tego znajdującego się pod kciukiem. Każdy może dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb.
Warto dodać, że odbiornik USB można schować w obudowie myszy i w ten sposób zaoszczędzić miejsce.
Nie trzeba tutaj też obawiać się o oszczędzanie energii. Myszka potrafi przejść w tryb uśpienia, gdy nie jest przez dłuższy czas używana. Zaopatrzono ją też w specjalny osobny wyłącznik, dzięki któremu da się ją kompletnie wyłączyć, gdy mamy pewność, że robimy sobie przerwę od obsługi komputera. Z kolei sygnał lampki kontrolnej powiadomi nas o konieczności naładowania.
Myszka Hama MW-900 jest w sprzedaży w aż 5 odsłonach kolorystycznych: grantowej, czarnej, ciemnoszarej, jasnoszarej i beżowej. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 119 zł.
Krótka prezentacja produktu w formie wideo: https://www.youtube.com/watch?v=M7ktWHDxL1Y
Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na stronie https://pl.hama.com.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.