Commvault nawiązał współpracę partnerską z firmą Skytap
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Firma Commvault, będąca uznanym liderem globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformowała o nawiązaniu partnerstwa z firmą Skytap. Celem współpracy jest rozszerzenie możliwości ochrony i migracji danych na obciążenia przetwarzane w systemie IBM i (AS/400), udostępniane w rozwiązaniu Skytap na platformie Microsoft Azure. W ten sposób Commvault i Skytap pomagają przedsiębiorstwom w przyspieszeniu migracji do chmury hybrydowej. Umożliwiają im przenoszenie, uruchamianie i ochronę obciążeń przetwarzanych w systemie IBM i natywnie na platformie Azure.
Przedsiębiorstwa z wielu branż, takich jak usługi finansowe, handel detaliczny, rozrywka i hazard, od kilku dziesięcioleci korzystają z zaufanej technologii IBM i, która pozwala im przechowywać newralgiczne dane w środowisku lokalnym. Ze względu na rosnące koszty ochrony szeroko pojmowanych technologii mainframe firmy szukają alternatyw chmurowych, takich jak platforma Azure, aby zaoferować swoim klientom ekonomiczne rozwiązania przy zachowaniu standardów ochrony danych określonych w umowach o poziom usług.
W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Commvault wspólnie z firmą Skytap zaoferował rozwiązanie, które umożliwia bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych oraz ich przenoszenie w systemie IBM i udostępnianym i uruchamianym w chmurowych centrach przetwarzania danych Skytap for Azure. Rozwiązanie to pozwala wyeliminować kosztowny sprzęt mainframe do tworzenia kopii zapasowych i zastąpić go platformą Azure jako docelową lokalizacją kopii zapasowych, chronioną przez specjalne rozwiązanie Commvault utworzone z myślą o chmurze. Klienci, którzy przenoszą swoje obciążenia przetwarzane w systemie IBM i ze środowisk lokalnych do środowiska Skytap on Azure, mogą nadal używać tego samego zaufanego zabezpieczenia Commvault, opartego na prostym w obsłudze interfejsie Commvault Command Center.
„Dzięki współpracy z firmą Commvault możemy pomóc naszym klientom w tworzeniu kopii zapasowych i odtwarzaniu danych oraz ich przenoszeniu w przypadku newralgicznych obciążeń przetwarzanych w systemie IBM i” ― powiedział Brad Schick, dyrektor generalny firmy Skytap. „Połączyliśmy znakomite rozwiązanie firmy Commvault do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych z możliwościami firmy Skytap w zakresie uruchamiania obciążeń IBM i bezpośrednio na platformie Microsoft Azure. W efekcie możemy zaoferować klientom najbardziej niezawodne, a równocześnie ekonomiczne rozwiązanie IBM i dostępne obecnie na rynku”.
„Jako branżowy lider w dziedzinie zarządzania danymi z ponad 20-letnim doświadczeniem w obsłudze produktów Microsoft chcemy udostępnić klientom zaufane rozwiązanie do zarządzania danymi i ich ochrony, które można zastosować do wielu aplikacji dla przedsiębiorstw w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych, w tym na platformach mainframe” ― powiedział Randy De Meno, VP and CTO, Microsoft Practice & Solutions, w firmie Commvault. „Wspólnie z naszym partnerem Skytap zaoferowaliśmy przedsiębiorstwom możliwość bezproblemowego tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych oraz ich przenoszenia z lokalnego systemu IBM i do chmury Microsoft Azure. Dzięki współpracy z obiema firmami ― Skytap i Microsoft ― nasi klienci mogą uruchamiać nawet najbardziej newralgiczne obciążenia w chmurze Azure przy zachowaniu pewności, że wszystkie dane są skutecznie chronione i łatwe do odzyskania”.
„Commvault maksymalnie wykorzystuje infrastrukturę Microsoft Azure, aby rozszerzyć swoje rozwiązanie klasy korporacyjnej do zarządzania danymi, a tym samym zwiększyć wartość nie tylko produktów Microsoft, lecz również np. obciążeń IBM na platformie Azure za pośrednictwem systemu Skytap” ― powiedział David Totten, Chief Technology Officer w firmie Microsoft. „Rozwiązania Commvault i Metallic wykorzystują platformę Azure jako host obliczeniowy i lokalizację docelową kopii zapasowych. Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z jednego, bezproblemowego rozwiązania do zarządzania danymi w swoich heterogenicznych środowiskach”.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.