Ładowarka sieciowa Hama Mini zmieści się wszędzie
Na rynku zadebiutowała poręczna ładowarka o mocy 18 W ze złączem USB-C. Jest o 40 proc. mniejsza od standardowych modeli, a pozwala naładować urządzenie mobilne do połowy w 25 minut.
Najnowsza ładowarka sieciowa od niemieckiej firmy Hama wyróżnia się niewielkimi gabarytami (3,3 x 3,5 x 6,8 cm razem z wtykiem) i niską wagą, co pozwala zaoszczędzić miejsce w kieszeni odzieży, plecaku czy torbie. Docenimy to szczególnie podczas podróży. Utrzymano ją eleganckiej białej kolorystyce.
Maksymalna moc wyjściowa urządzenia wynosi 18 W. Wyposażono je w dwie technologie szybkiego zasilania energią. Pierwszą z nich jest Qualcomm Quick Charge 3.0, umożliwiająca nawet czterokrotnie szybsze ładowanie smartfona czy tabletu. Z kolei Power Delivery zapewnia możliwie najszybsze i zarazem bezpieczne ładowanie dzięki indywidualnemu dopasowaniu napięcia oraz natężenia prądu do urządzenia mobilnego. W efekcie można je naładować do połowy w ciągu mniej niż pół godziny, co często stanowi ratunek w pośpiechu.
W ładowarce znajdziemy obustronne złącze USB typu C, które powoli wypiera inne, starsze rozwiązania. Nigdy więcej mozolnego celowania i groźby uszkodzenia styku przez źle wetknięty kabel. Przyda się także w parze z produktami Apple. Szybkie ładowanie Power Delivery jest dostępne nie tylko dla urządzeń ze złączem USB-C, ale również Lightning. Jedyne czego potrzeba to odpowiedni przewód.
Warto w tym miejscu podkreślić, że ładowarka automatycznie rozpoznaje podłączone urządzenie i dopasowuje się do jego wymagań. Dlatego w czasie pracy jest niezwykle oszczędna dla baterii podłączonego sprzętu. W praktyce przekłada się to na wydłużenie jej żywotności.
Producent zabezpieczył urządzenie przed nadmiernym naładowaniem, przepięciem i zwarciem. Możemy odetchnąć z ulgą i zapomnieć o ryzyku uszkodzenia akumulatora.
Przyłącze sieciowe na poziomie 100 –240 V nadaje się do zastosowania pod każdą szerokością geograficzną, oczywiście w połączeniu z krajowym adapterem. W ten sposób ładowarka Hama Mini będzie działać na całym świecie, stanowiąc przydatne towarzystwo w wojażach.
Niewiążąca cena detaliczna produktu wynosi 74,90 zł.
Wszelkie detale na temat tej nowości są do przejrzenia na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.