Komunikaty PR

Kompleksowa oferta punktów dostępowych Wi-Fi 6 dla sektora MŚP od Zyxel Networks

2020-09-29  |  12:33
Biuro prasowe

Zyxel Networks prezentuje dwa nowe modele punktów dostępowych Wi-Fi 6: WAX610D i NWA210AX, tworząc najbardziej kompletne i wszechstronne portfolio produktów sieciowych przeznaczonych dla sektora małych i średnich firm.

Wprowadzenie nowego standardu Wi-Fi 6 zapewnia wiele korzyści, w tym większą prędkość i lepsze połączenie. Jednak ze względu na redukcję kosztów niektóre istniejące punkty dostępowe Wi-Fi 6, przeznaczone dla małych i średnich firm, obsługują tylko nowy standard sieci WLAN 5 GHz. Oznacza to, że gdy użytkownicy są podłączeni do częstotliwości 2,4 GHz ich połączenie na tych punktach dostępu zostanie obniżone do przestarzałej dziesięcioletniej technologii Wi-Fi 4, która zapewnia niższe prędkości i wolniejsze połączenia. Takie obniżenie standardu spowalnia również przekształcanie widma 2,4 GHz w bardziej wydajną technologię Wi-Fi 6.

Uwolnij pełny potencjał największą aktualizacją Wi-Fi od 10 lat

Częstotliwość 2,4 GHz jest nadal istotna dla małych i średnich firm, ponieważ jest dobrze dostosowana do większych zasięgów i środowisk sieciowych o małej gęstości lub o mniejszym ruchu, np.: w miejscach takich jak magazyny czy małe sklepy detaliczne. Obsługa Wi-Fi 6 w paśmie 2,4 GHz o niższej częstotliwości zapewni użytkownikom lepszą jakość, mniejsze opóźnienia, redukcje drgań sygnału i prawie dwukrotnie większą przepustowość*.

Punkty dostępowe WiFi 6 firmy Zyxel, w tym nowe modele WAX610D i NWA210AX, oferują technologię Wi-Fi 6 zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz, wspieraną przez pełną obsługę OFDMA. Każdy punkt dostępowy posiada wydajność klasy korporacyjnej z czterordzeniowym procesorem Qualcomm A53, zapewniając płynną transmisję bezprzewodową.

Nowa jakość dla firm z sektora MŚP

Najnowsza seria zapewnia elastyczne opcje zarządzania, w tym tryb niezależny, zarządzany przez kontroler oraz przez chmurę Nebula. Umożliwia to użytkownikom monitorowanie i kontrolę swoich urządzeń za pomocą jednego scentralizowanego interfejsu sieci w dowolnym miejscu i o każdej porze. Natomiast funkcja Wireless Health wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do automatycznego diagnozowania i optymalizacji jakości sieci bezprzewodowej, oszczędzając tym samym czas i wysiłek administratorów sieci.

 Inwestując w punkty dostępowe Wi-Fi 6, małe i średnie firmy oczekują korzyści płynących z większej szybkości i łączności dla swojej firmy. Dlatego ważne jest, aby wybrać punkt dostępowy, który zapewnia zalety standardu Wi-Fi 6 zarówno w paśmie 2,4, jak i 5 GHz. I właśnie to gwarantują punkty dostępowe Wi-Fi 6 firmy Zyxel – zapewnia Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager Zyxel Networks.

 – Oferujemy obecnie najbardziej wszechstronną na rynku gamę punktów dostępowych Wi-Fi 6, od podstawowych, niedrogich modeli po zaawansowane, wydajne urządzenia, które obsługują inteligentne anteny – dodaje Norbert Ogłoziński.

 

*W porównaniu z punktami dostępowymi, które obsługują Wi-Fi 4 w paśmie 2.4GHz.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich? Biuro prasowe
2024-04-15 | 13:10

Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?

Zacznijmy od podstaw Internet 5G to piąta generacja technologii sieci komórkowych. Oferuje szereg korzyści i ulepszeń w porównaniu do swoich poprzedników, takich jak 3G
Internet Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza
2024-03-20 | 15:00

Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza

ZTE T5400 – designerski, elegancki i zaawansowany ZTE T5400 Wi-Fi 6 to router, który pracuje w bardzo szerokim bo 160MHz paśmie częstotliwości co przekłada się na maksymalną
Internet Pierwsza kampania fundraisingowa na GGwallet. Dla logopedów
2024-03-05 | 09:07

Pierwsza kampania fundraisingowa na GGwallet. Dla logopedów

Wielkie rzeczy buduje się z małych cegiełek. Tak działa również program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu (https://operator.edu.pl/logopeda), prowadzony przez fundację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.