Kamera kopułkowa 8 MP w obudowie ze stali nierdzewnej
Axis Communications wprowadził do oferty kamerę klasy morskiej w obudowie ze stali nierdzewnej, która oferuje zaawansowane możliwości pracy w trudnych warunkach. Jest także certyfikowana do użytku w zakładach przetwórstwa żywności i zapewnia doskonałą jakość obrazu oraz szczegóły na potrzeby prac wyjaśniających w znakomitej rozdzielczości 4K.
Kamera AXIS P3268-SLVE ma obudowę z polerowanej elektrolitycznie stali nierdzewnej (SS 316L), która zapewnia jej odporność na korozję powodowaną przez wodę morską (certyfikat DVN) i chemiczne środki czyszczące. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu oraz ma certyfikat NSF/ANSI potwierdzający zgodność ze standardem 169 (sprzęt i urządzenia specjalnego przeznaczenia dla branży spożywczej) na potrzeby zastosowań w zakładach przetwórstwa żywności. Technologie Lightfinder 2.0 i Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Ponadto technologia OptimizedIR pozwala uzyskać ostry i wyraźny materiał w całkowitej ciemności z odległości nawet 40 m.
Ta wysokowydajna kamera zawiera jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia, która zwiększa jej możliwości w zakresie modyfikowania i przechowywania danych obrazu. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości danych na brzegu sieci, czyli w samej kamerze. Ponadto dzięki obsłudze platformy ACAP w wersji 4 można podnieść wartość systemu przez instalowanie specjalnie opracowanych aplikacji oferowanych przez firmę Axis i jej partnerów, które wykorzystują mechanizm głębokiego uczenia na brzegu sieci.
AXIS P3268-SLVE to kamera klasy IK11, NEMA 4X oraz IP66/67/68, która jest odporna na warunki atmosferyczne i uderzenia. Zawiera także Axis Edge Vault, sprzętową platformę cyberbezpieczeństwa, która gwarantuje integralność urządzenia i chroni je przed nieautoryzowanym dostępem.
Najważniejsze cechy AXIS P3268-SLVE
- Obudowa ze stali nierdzewnej klasy morskiej
- Certyfikat NFS/ANSI standardu 169
- Certyfikat DNV dotyczący instalacji w środowisku morskim
- Znakomita jakość obrazu o rozdzielczości 4K
- Obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.