Kabel Hama USB-C 4.0 240 W Gen 3. Potrafi przesłać dane z prędkością do 40 Gb/s
Producent uzupełnił właśnie swoją ofertę kabli USB-C do USB-C o propozycję najnowocześniejszego standardu transferu danych. Obsługuje on nawet kinową rozdzielczość 8K i technologię Power Delivery 3.1 o mocy do 240 W. Przewody tego rodzaju wytyczają nową drogę w konektyce, umożliwiając niesamowicie szybkie ładowanie różnych sprzętów.
Marka, specjalizująca się w różnych elektronicznych akcesoriach mobilnych, wprowadziła do portfolio metrowej długości czarny kabel z wygodną obustronną wtyczką USB typu C na obu końcówkach. Został opracowany w bazującym na protokole Thunderbolt 3 najnowszym standardzie USB 4.0 Można nim połączyć komputer lub laptop z szerokim zakresem urządzeń, np. z monitorem, tabletem, drukarką, zewnętrznym twardym dyskiem, głośnikiem, kontrolerem gamingowym, słuchawkami czy czytnikiem eBooków.
Zacznijmy od tego, że kabel Hama USB-C 4.0 Gen 3 obsługuje technologię Power Delivery (PD) 3.1 Extended Power Range (EPR) o mocy do 240 W. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie, bezpieczne i efektywne ładowanie oraz zasilanie urządzeń mobilnych. Zapewnia przesyłanie sygnału wideo i audio w wysokiej jakości, wspierając rozdzielczość 8K (7680 x 4320 pikseli). Tak samo gwarantuje sprawne przesyłanie danych między różnymi sprzętami, pozwalając na osiągnięcie prędkości nawet do imponującego wyniku 40 Gbit/s. W połączeniu z wydajną ładowarką z PD i Qualcomm Quick Charge o sporej mocy taki przewód otwiera przed nami nowe możliwości superszybkiego zasilania energią urządzeń mobilnych.
Warto podkreślić, że prezentowany przewód może również pełnić funkcję kabla monitorowego USB-C. Potrafi przesyłać wysokiej jakości sygnał wideo do monitora lub innego wyświetlacza z portem USB-C. W efekcie otrzymujemy filmy, prezentacje i inne treści w pełnej kolorystyce i z doskonałą ostrością obrazu.
Kabel został starannie zaprojektowany z wykorzystaniem osłony, wykonanej z wytrzymałego materiału PVC. Zapomnijmy więc o ryzyku jego łatwego uszkodzenia czy złamania. Jest też podwójnie ekranowany. Wewnętrzne przewody wykonane z miedzi w praktyce oznaczają szybki, stabilny transfer danych i efektywne zasilanie urządzeń ze zminimalizowanymi zakłóceniami.
Kabel Hama USB-C – USB-C 4.0 240 W Gen 3 znajduje się już w sprzedaży w oficjalnej cenie detalicznej 139 zł.
Ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami możemy zapoznać się na oficjalnej witrynie producenta https://hamamobile.pl.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.