Już 30% Polaków świeci ekologicznym przykładem, a branża meblarska przechodzi
Czy czeka nas transformacja w zakresie aranżacji naszych wnętrz? Według badania EKOBarometr przeprowadzonego przez dom badawczy SW Research blisko 30% badanych należy do grupy osób, które przyjmują najbardziej proekologiczną postawę. Nie tylko posiadają wiedzę na temat ekologii, znają zasady codziennego funkcjonowania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, ale również je egzekwują. Poszukiwanie ekologicznych rozwiązań to nawyk wielu świadomych konsumentów. Ekologiczna transformacja przenika do branży meblarskiej. Jej pionierem jest marka GO.CE Design, która jako pierwsza w Polsce stworzyła linię mebli z drewna Oxytree.
Szukaj, a znajdziesz
Blisko 1/3 Polaków żyje w pełni w zgodzie z naturą. Ta liczba z pewnością będzie rosnąć, a z nią zapotrzebowanie na produkty, których produkcja wpływa na redukcję śladu węglowego. Zasoby naturalne się kurczą, więc bez zastosowania odpowiednich alternatyw zachowanie obecnego statusu życia, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, będzie bardzo trudne. A rozwiązań dostarcza nam sama natura! Popularność w Polsce zyskuje drzewo Oxytree, które posiada właściwości regulujące klimat. W znaczący sposób wpływa na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Drewno tlenowe jest lżejsze od drewna z innych gatunków drzew. Materiał ten jest niezwykle elastyczny i jednorodny – pozbawiony jest sęków i wosku.
Uczciwe zamiary
Dla ponad 10% Polaków ekologia to wciąż chwyt marketingowy, który ma nieść za sobą zysk i popularność, a blisko połowa polskiego społeczeństwa jest zdania, że jedynie oszczędność motywuje firmy do bycia proekologicznymi. Produkcja mebli z drewna Oxytree to ukłon w stronę natury i zmniejszenie pozyskiwanych zasobów, które do tej pory zabierała jej ludzkość. Drzewo szybko odrasta, po 6 latach jest gotowe do ścięcia.
– Tworząc linię Oxy Line, kierowaliśmy się przede wszystkim tym, że Nasi klienci to świadomi konsumenci. Poszukują wyrafinowanego designu, ponadstandardowej jakości, ale również produktu, który nie szkodzi naszej planecie. Na ten moment doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie drewna Oxytree, które przyczynia się do redukcji śladu węglowego. Cieszymy się, że możemy proponować na przykład meble do sypialni. To miejsce odpoczynku, wyciszenia. Aranżacja w duchu pro-eko to dopełnienie takiej przestrzeni, co doceniają nasi klienci – mówi Rafał Cebula, współwłaściciel marki GO.CE Design
Zasięg bez limitów
Celem marki jest dotarcie nie tylko do prywatnych klientów, ale również do właścicieli komercyjnych obiektów. Nie tylko w domu, ale również w pracy, podczas zakupów czy na wakacjach istotne jest otoczenie w zgodzie z naturą, z którą kontakt jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Meble z drewna Oxytree mogą być wykorzystane do aranżacji hoteli, wyposażenia biur czy sklepów. Właściciele marki zapewniają o przygotowaniu oferty na miarę dla każdego zainteresowanego klienta.
– Mamy nadzieję, że pierwsza w Polsce linia mebli z drewna tlenowego to przetarcie szlaku w świadomości naszego społeczeństwa, że pomóc w ochronie środowiska możemy nie tylko, gdy segregujemy odpady czy wybieramy produkty, których opakowania są biodegradowalne. Z roku na rok rośnie liczba konsumentów, którzy pragną aranżować własne wnętrza w zgodzie z naturą. Z przyjemnością zajmujemy się również realizacją dla klientów biznesowych – podsumowuje Łukasz Wilczewski, Prezes Zarządu Oxytree.
Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.