Komunikaty PR

Już 30% Polaków świeci ekologicznym przykładem, 
a branża meblarska przechodzi

2021-02-18  |  14:00
Biuro prasowe

Czy czeka nas transformacja w zakresie aranżacji naszych wnętrz? Według badania EKOBarometr przeprowadzonego przez dom badawczy SW Research blisko 30% badanych należy do grupy osób, które przyjmują najbardziej proekologiczną postawę. Nie tylko posiadają wiedzę na temat ekologii, znają zasady codziennego funkcjonowania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, ale również je egzekwują. Poszukiwanie ekologicznych rozwiązań to nawyk wielu świadomych konsumentów. Ekologiczna transformacja przenika do branży meblarskiej. Jej pionierem jest marka GO.CE Design, która jako pierwsza w Polsce stworzyła linię mebli z drewna Oxytree.

Szukaj, a znajdziesz

Blisko 1/3 Polaków żyje w pełni w zgodzie z naturą. Ta liczba z pewnością będzie rosnąć, a z nią zapotrzebowanie na produkty, których produkcja wpływa na redukcję śladu węglowego. Zasoby naturalne się kurczą, więc bez zastosowania odpowiednich alternatyw zachowanie obecnego statusu życia, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, będzie bardzo trudne. A rozwiązań dostarcza nam sama natura! Popularność w Polsce zyskuje drzewo Oxytree, które posiada właściwości regulujące klimat. W znaczący sposób wpływa na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Drewno tlenowe jest lżejsze od drewna z innych gatunków drzew. Materiał ten jest niezwykle elastyczny i jednorodny – pozbawiony jest sęków i wosku.

Uczciwe zamiary

Dla ponad 10% Polaków ekologia to wciąż chwyt marketingowy, który ma nieść za sobą zysk i popularność, a blisko połowa polskiego społeczeństwa jest zdania, że jedynie oszczędność motywuje firmy do bycia proekologicznymi. Produkcja mebli z drewna Oxytree to ukłon w stronę natury i zmniejszenie pozyskiwanych zasobów, które do tej pory zabierała jej ludzkość. Drzewo szybko odrasta, po 6 latach jest gotowe do ścięcia.

Tworząc linię Oxy Line, kierowaliśmy się przede wszystkim tym, że Nasi klienci to świadomi konsumenci. Poszukują wyrafinowanego designu, ponadstandardowej jakości, ale również produktu, który nie szkodzi naszej planecie. Na ten moment doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie drewna Oxytree, które przyczynia się do redukcji śladu węglowego. Cieszymy się, że możemy proponować na przykład meble do sypialni. To miejsce odpoczynku, wyciszenia. Aranżacja w duchu pro-eko to dopełnienie takiej przestrzeni, co doceniają nasi klienci – mówi Rafał Cebula, współwłaściciel marki GO.CE Design

Zasięg bez limitów

Celem marki jest dotarcie nie tylko do prywatnych klientów, ale również do właścicieli komercyjnych obiektów. Nie tylko w domu, ale również w pracy, podczas zakupów czy na wakacjach istotne jest otoczenie w zgodzie z naturą, z którą kontakt jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Meble z drewna Oxytree mogą być wykorzystane do aranżacji hoteli, wyposażenia biur czy sklepów. Właściciele marki zapewniają o przygotowaniu oferty na miarę dla każdego zainteresowanego klienta.

Mamy nadzieję, że pierwsza w Polsce linia mebli z drewna tlenowego to przetarcie szlaku w świadomości naszego społeczeństwa, że pomóc w ochronie środowiska możemy nie tylko, gdy segregujemy odpady czy wybieramy produkty, których opakowania są biodegradowalne. Z roku na rok rośnie liczba konsumentów, którzy pragną aranżować własne wnętrza w zgodzie z naturą. Z przyjemnością zajmujemy się również realizacją dla klientów biznesowych – podsumowuje Łukasz Wilczewski, Prezes Zarządu Oxytree.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.