Komunikaty PR

Jak skutecznie zdezynfekować telefon i inne kieszonkowe rzeczy?

2020-11-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Ekran smartfona może przenosić koronawirusa przez prawie miesiąc – donosi organizacja naukowa z Australii. Na szczęście tylko w specyficznych warunkach. Wyniki tego badania przypominają więc o potrzebie regularnej dezynfekcji telefonów i innych przedmiotów codziennego użytku. Jak to robić?

Głównym źródłem zakażenia COVID-19 jest droga kropelkowa. Badania wykazały, że wirus może utrzymywać się w powietrzu przez ponad 3 godziny. Naukowcy sprawdzają także inne drogi przenoszenia: za pośrednictwem takich powierzchni jak banknoty, karty kredytowe czy ekrany telefonów.

Smartfon jest zagrożeniem?

Wcześniejsze badania udowodniły przeżywalność wirusa na stali nierdzewnej. Wyniki były różne – od trzech do 14 dni (w temperaturze pokojowej). Najnowsze badania – przeprowadzone przez organizację naukową CSIRO z Australii – wykazują, że wirus może przetrwać na gładkich powierzchniach szklanych i plastikowych. takich jak ekrany telefonów i karty, do 28 dni. Trzeba jednak pamiętać, że eksperyment został przeprowadzony w warunkach sprzyjających wirusowi, czyli w ciemności, przy stabilnej temperaturze i wilgotności. Dla porównania: w takich samych warunkach wirus grypy jest w stanie przetrwać przez kilkanaście dni.

W warunkach normalnych, poza laboratorium, wirus nie przetrwałby tak długo, chociażby dlatego, że niszczy go promieniowanie UV. Poza tym metoda badania Australijczyków wzbudziła wątpliwości innych naukowców. Mimo to, eksperyment jednoznacznie podkreśla potrzebę regularnej dezynfekcji ekranów telefonów, kart płatniczych i innych podobnych przedmiotów codziennego użytku. Nie tylko jako sposób minimalizacji ryzyka zakażenia COVID-19, lecz jako ochronę przed innymi chorobotwórczymi wirusami, bakteriami i wszelkimi drobnoustrojami.

Sterylizator ze światłem UV

Do dezynfekcji można stosować chusteczki odkażające lub ścierki nasączone płynem, ale w sytuacji dużego zagrożenia epidemicznego polecane są bardziej profesjonalne narzędzia. Jednym z nich jest nowoczesny sterylizator UV VMAX do telefonów, który zabija 99,9% wirusów i bakterii. – Dzięki temu praktycznemu urządzeniu można zdezynfekować nie tylko smartfon, ale również słuchawki, klucze, przybory do makijażu, karty płatnicze, zegarki, biżuterię i wiele innych kieszonkowych przedmiotów – wymienia Paweł Wujcikowski, właściciel sklepu Spy Shop, największego polskiego dystrybutora sprzętu detektywistycznego i ochrony bezpieczeństwa osób, informacji i mienia. – Sterylizator może ochronić przed przenoszeniem koronawirusa. Na pewno przyda się także później. Powinniśmy czyścić przedmioty regularnie nie tylko w czasie epidemii – dodaje.

Sterylizator – wyglądem podobny do eleganckiego etui – jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, włożyć przedmiot do środka, zamknąć i nacisnąć przycisk. W środku uruchamiają się światła UV. Gdy proces dobiegnie końca, urządzenie wyłącza się automatycznie. – Proces trwa zaledwie 5 lub 6 minut, w zależności od modelu – podkreśla Paweł Wujcikowski. – VMAX może jednocześnie sterylizować i ładować telefon metodą indukcyjną, czyli bezprzewodowo, bez konieczności wyłączania zasilania – dodaje. Kolejną zaletą jest niewielki rozmiar urządzenia, dzięki czemu jest ono poręczne. Jego wielkość pozwala na sterylizację przedmiotów o przekątnej do 7". Co ciekawe, model UV VMAX M3 dodatkowo perfumuje telefon (w zestawie znajduje się olejek eteryczny, a oprócz niego kabel USB i instrukcja obsługi).

Oczywiście najważniejszą funkcją tego urządzenia jest sterylizacja. VMAX jest przetestowany przez niezależne, zewnętrzne laboratoria, które potwierdzają zabicie niemal 100% pospolitych drobnoustrojów domowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.