Komunikaty PR

Jak dbać o elektronikę? Przeczytaj te 10 rad

2020-05-29  |  13:45
Biuro prasowe

Wymiana elektroniki może być naprawdę bolesna dla portfela - w ubiegłym roku Polacy przeznaczyli na zakup smartfona średnio 1230 zł, wynika z raportu GfK przygotowanego dla "Rzeczpospolitej". W przypadku laptopa, kwota ta była dużo wyższa i wyniosła 2880 zł, wynika z badania Nielsena. Co zrobić, żeby uniknąć tych kosztów? Michał Urbanowicz, system administrator z firmy konsultingu technologicznego DataArt dzieli się dziesięcioma radami, które sprawą, że sprzęt komputerowy będzie nam służył dłużej. 

  1. Po pierwsze i najważniejsze, jeśli chcesz, by twój sprzęt miał dobre i długie życie, kupuj taki, który ma na nie szansę i można go zreperować. Można to sprawdzić na stronie iFixit. Punktacja obejmuje wiele czynników - modularność urządzenia, możliwość rozmontowania go za pomocą zwykłych narzędzi i wiele innych. Wybieraj to, co łatwo później utrzymać w dobrej kondycji.
  2. Jeśli twój laptop się przegrzewa, nie używaj chłodzących podkładek. Zamiast tego wyczyść albo napraw system chłodzący komputera, by mógł działać prawidłowo bez zewnętrznej pomocy. W większości przypadków można poradzić sobie z tym samemu.
  3. Nie blokuj wentylacji w laptopie. Dotyczy to również wentylacji spodem - jest równie ważna, bo pobiera chłodne powietrze.
  4. Instaluj wszystkie aktualizacje, przede wszystkim aktualizacje sterowników. Poprawiają one stabilność i wydajność systemu.
  5. Kiedy już zdarzy ci się zalanie urządzenia płynem, wyjmij baterię od razu i zanieś je do serwisu. Jeśli zdążysz przed rozpoczęciem procesu korozji, ogromnie zwiększysz szansę na uratowanie sprzętu.
  6. Jeśli zauważysz problemy mechaniczne, jak ekran, którą trudniej podnieść, oddaj sprzęt szybko do naprawy, by elementy plastikowe nie popękały. Wymiana drobnych części jest zdecydowanie tańsza niż radzenie sobie z dalszymi uszkodzeniami.
  7. W przypadku telefonów ważne jest, by dbać o baterię każdego dnia. Apple oferuje Low Power Mode w iPhonach i iPadach, a Android obejmuje tryb oszczędzania baterii. Te ustawienia obniżają wydajność telefonu, ale sprawiają przy tym, że będzie on dłużej działał.
  8. Jest wiele aplikacji i ustawień, które działają w naszych telefonach niepotrzebnie. Upewnij się, że są wyłączone, kiedy ich nie potrzebujesz - wibracja, powiadomienia push, autopobieranie, lokalizacja, etc.
  9. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu powierzchni urządzeń za pomocą dedykowanych im środków.
  10. Kiedy nie masz co do czegoś pewności, nie naprawiaj tego samodzielnie! Zapytaj o poradę, obejrzyj tutorial na YouTube albo zapytaj zaprzyjaźnionego adminstratora sprzętu.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

Emitel - operator infrastruktury nadawczej - we współpracy z Telewizją Puls rozpoczął w Warszawie testową emisję sygnału w technologii 5G Broadcast. To pierwszy tego
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.

Konsument

Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.

Infrastruktura

Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.