Jabra wprowadza PanaCast 50 Video Bar System
Jabra, lider na rynku osobistych i biurowych rozwiązań audio i wideo, prezentuje na targach ISE 2023 PanaCast 50 Video Bar System będący częścią portfolio rozwiązań PanaCast 50 dla małych i średnich sal konferencyjnych. Jabra PanaCast 50 Video Bar System jest zintegrowanym rozwiązaniem, które obejmuje jednostkę obliczeniową opartą na systemie Android, a także najnowocześniejsze układy scalone, głośniki, mikrofony, kamerę wideo oraz interfejs sieciowy i wyświetlacz ułatwiający konfigurację. Urządzenie jest wyposażone w panel dotykowy o przekątnej 10,1 cala, który umożliwia zarządzanie przebiegiem spotkania. System natywnie i bezpiecznie współpracuje z Microsoft Teams Rooms na Androida lub Zoom Rooms.
Całe portfolio umożliwia elastyczne opcje wdrażania, aby zapewnić najlepsze doświadczenia współpracy przy użyciu zintegrowanego rozwiązania z systemem Android, modułu z systemem Windows w PanaCast 50 Room Systems stworzonym wraz z Lenovo i Crestron lub rozwiązania BYOD z PanaCast 50.
Najwyższa jakość hybrydowych spotkań
PanaCast 50 Video Bar System zapewnia te same, wielokrotnie nagradzane doświadczenia użytkownika jak dwa znane dotychczas rozwiązania do wideokonferencji z portfolio Jabra. System obejmuje całą salę konferencyjną dzięki unikalnemu układowi panoramicznych kamer o rozdzielczości 4K o polu widzenia 180°, który zapewnia wierne odwzorowanie postaci znajdujących się w sali. Posiada również osiem profesjonalnych mikrofonów z funkcją wykrywania głosu i inteligentnymi algorytmami, które automatycznie identyfikują i usuwają echo oraz szumy statyczne, a także cztery potężne głośniki w układzie stereo o zerowej wibracji. Z kolei inteligentne rozwiązania dla sali konferencyjnej, takie jak wirtualny reżyser (Virtual Director), inteligentny zoom i dynamiczna kompozycja (Dynamic Composition), umożliwiają pełne zaangażowanie uczestnikom zdalnym.
PanaCast 50 Video Bar System został zaprojektowany tak, aby dostosowywać się do zmieniających się potrzeb związanych z komunikacją i hybrydowym stylem pracy dzięki zasilanej przez sztuczną inteligencję platformie definiowanej programowo. Przede wszystkim jest on łatwy w instalacji, zarządzaniu i użytkowaniu dzięki PanaCast Control, który oferuje łatwe zarządzanie wszystkim co jest niezbędne do spotkań wideo. Umożliwia rozpoczęcie spotkania i dołączenie do niego za pomocą jednego przycisku, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń, co pozwala na proste, bezpieczne i skalowalne wdrożenie oraz zarządzanie w dowolnej małej i średniej sali konferencyjnej.
Aurangzeb Khan, SVP for Intelligent Vision Systems w Jabra, powiedział: "W dobie hybrydowego modelu pracy mamy pilną potrzebę poprawienia doświadczenia współpracy. Nasze badania* wykazały, że równe warunki uczestnictwa w spotkaniach mają duży wpływ na doświadczenie pracownika, jego samopoczucie i poziom wydajności. Dodanie PanaCast 50 Video Bar System jako rozwiązania do pomieszczeń do oferty Jabra PanaCast - wraz z już obecnymi na rynku rozwiązaniami BYOD i systemami dla sal konferencyjnych - może znacznie poprawić jakość spotkań hybrydowych. Portfolio rozwiązań Jabra PanaCast 50 zaspokaja spektrum potrzeb biznesowych dla małych i średnich sal konferencyjnych. Chcemy ułatwić prowadzenie swobodnych dyskusji i zachęcić uczestników spotkań do innowacji bez względu na ich lokalizację".
Najważniejsze cechy PanaCast 50 Video Bar System:
- Zintegrowany wideobar, który współpracuje z Microsoft Teams Rooms na Androidzie i umożliwia natywną obsługę licencjonowanych Zoom Rooms bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń
- Pełne pokrycie pomieszczenia z unikalnym 180° polem widzenia i panoramicznym widokiem o rozdzielczości 4K z trzema 13-megapikselowymi kamerami, które zapewniają wierne odwzorowanie postaci znajdujących się w sali
- 8 mikrofonów kształtujących wiązkę i 4 głośniki o dużej mocy z funkcją eliminacji echa, tłumienia hałasu, Full Duplex i Super Wideband audio
- Najnowocześniejsze inteligentne rozwiązanie dla sal konferencyjnych, które umożliwia wciągające, hybrydowe spotkania
- Proste rozpoczęcie i dołączanie do spotkania za pomocą jednego dotknięcie kontrolera dotykowego
- Udostępnianie treści przez kabel HDMI, łączenie zbliżeniowe i obsługa dwóch ekranów
- Szybka i łatwa instalacja przy minimalnym okablowaniu
- Czujniki parametrów środowiska do monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym
- Ultradźwiękowy czujnik ruchu, który wykrywa osoby znajdujące się w pomieszczeniu, dzięki czemu system “budzi się” i jest zawsze gotowy do pracy
- Funkcja anonimowego liczenia osób znajdujących się w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym w celu monitorowania wykorzystania powierzchni sal konferencyjnych
PanaCast 50 Video Bar System: Dostępny od czerwca 2023, sugerowana cena detaliczna: 4299 USD/3649 EUR
Więcej informacji na stronie: www.jabra.pl/panacast-50-video-bar-system
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.