Komunikaty PR

Jabra prezentuje prawdziwie bezprzewodowe innowacje na CES 2022

2022-01-04  |  15:30
Biuro prasowe
Do pobrania zdjęcie ( 0.21 MB )

Jabra, lider w dziedzinie konsumenckich i biznesowych rozwiązań dźwiękowych i video, przenosi prawdziwą łączność bezprzewodową na zupełnie nowy poziom prezentując na targach CES słuchawki douszne TrueWireless Jabra Elite 4 Active, udostępniając aktualizację Bluetooth Multipoint dla Jabra Elite 7 Pro i oferując pierwsze demo dousznych słuchawek Enhance Plus mających za zadanie wzmacnianie słuchu u osób niedosłyszących. Targi CES zbiegają się też z datą wejścia do sprzedaży wyczekiwanej kamery osobistej Jabra PanaCast 20, która na nowo definiuje pracę hybrydową i nowoczesną współpracę.

Produkty TrueWirless od Jabra odgrywają na CES przewodnią rolę. Słuchawki Jabra Elite 4 Active poszerzą portfolio serii Elite Active. Zostały skonstruowane z myślą o miłośnikach aktywnego stylu życia, w tym tak popularnych form wysiłku fizycznego jak joga, boks czy bieganie. Bluetooth Multipoint to nowa funkcja, która wyniesie obecne już na rynku słuchawki Jabra Elite 7 Pro na nowy poziom. Umożliwia ona łączność z dwoma urządzeniami jednocześnie i ułatwia płynne przechodzenie od pracy do rozrywki. Jabra Enhance Plus łączy funkcje wspomagania słuchu, odtwarzania muzyki i prowadzenia rozmów w najnowocześniejszych, prawdziwie bezprzewodowych, miniaturowych słuchawkach dousznych. Odwiedzający targi CES będą mogli poznać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii słuchawek bezprzewodowych TrueWireless, a także przekonać się bezpośrednio o ich zaletach. Na targach zaprezentowana zostanie także Jabra PanaCast 20 — wchodząca do sprzedaży kamera osobista, która umożliwia osobom pracującym hybrydowo bezpieczną współpracę wideo o wysokiej jakości, bez względu na to, gdzie się znajdują.

Słuchawki Elite 4 Active ułatwią realizację noworocznych postanowień

Najnowszy produkt z serii Jabra Elite oferuje funkcję Google Fast Pair, dlatego należy do słuchawek łączących się najłatwiej z urządzeniem z oprogramowaniem Android. Wystarczy je włączyć i nie trzeba już nic dodatkowo robić. Użytkownicy słuchawek Elite 4 Active mogą też korzystać z funkcji odtwarzania Spotify Tap, która daje jeszcze szybszy dostęp do muzyki niż dotychczas. Co więcej, słuchawki Elite 4 Active posiadają certyfikat Amazon Alexa.

Słuchawki Elite 4 Active mają funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC) dzięki czemu mogą blokować hałas często występujący na siłowni i sprzyjać koncentracji na treningu przy dźwiękach ulubionej muzyki. Są przystosowane do intensywnego używania w wymagających warunkach i mają stopień ochrony przed działaniem wody oraz potu z indeksem IP57. Konstrukcja przystosowana do uprawiania sportu i spędzania czasu wolnego gwarantuje też wyjątkowo bezpieczne dopasowanie, dzięki któremu słuchawki nie wypadają podczas nawet intensywnego treningu.  

Profesjonalna wielozadaniowość: Bluetooth Multipoint w słuchawkach Elite 7 Pro

Funkcja Bluetooth Multipoint zostanie udostępniona w styczniu w ramach aktualizacji oprogramowania w aplikacji Sound+. Umożliwia ona łączność słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie i płynne przechodzenie od rozmów w czasie pracy do muzyki w chwilach relaksu i rozrywki. Praca elastyczna bywa niekiedy wyzwaniem, ale użytkownicy Elite 7 Pro z funkcją Multipoint mogą łączyć słuchawki z urządzeniami osobistymi i służbowymi. W ten sposób mają wszystko pod kontrolą i mogą pracować efektywniej.

Jabra Elite 7 Pro to przykład nowego podejścia firmy Jabra do rodziny Elite. Jest ono efektem przełomowych rozwiązań w technologii słuchawek bezprzewodowych TrueWireless: każdy model słuchawek w inny sposób zmienia dotychczasowe wrażenia użytkowników, wprowadzając nowe i wyjątkowe technologie przeznaczone do określonych zastosowań, którym towarzyszy elegancki i nowoczesny design.

Jabra Enhance Plus: zaprojektowane z myślą o poprawie słuchu

Seria Jabra Enhance™ to rozwiązania wspomagające słuch, dzięki którym użytkownicy mogą lepiej słyszeć otaczający ich świat. Jabra Enhance Plus wyznaczają nowy standard, łącząc w sobie wygodę dousznych słuchawek bezprzewodowych TrueWireless z zaawansowaną technologią wspomagającą słuch. Stanowią one odpowiedź na niezaspokojone dotychczas potrzeby osób słyszących słabiej i umożliwiają milionom ludzi realizację poprawy jakości życia.

Jabra Enhance Plus to wyjątkowe, zaawansowane technologicznie i zintegrowane rozwiązanie dla osób z łagodnym lub umiarkowanym ubytkiem słuchu, które nie są jeszcze gotowe do noszenia medycznych aparatów słuchowych. To zaawansowane technologicznie urządzenie TrueWireless oferuje cztery główne funkcje audiologiczne: kompresor Warp do analizy dźwięków podobnych do tych słyszanych przez ludzkie ucho, zwiększający naturalność dźwięku i efektywność jego przetwarzania, cyfrową redukcję szumów zwiększającą komfort słuchania poprzez większą wyrazistość przychodzącego dźwięku mowy, cyfrową eliminację sprzężeń akustycznych zapobiegającą zniekształcaniu wzmacnianego dźwięku, a także obuuszne formowane wiązki z kierunkowością, umożliwiające izolację dźwięków i koncentrację na tym, co dla użytkowników najważniejsze.

Doskonała współpraca wideo w Twojej kieszeni, dzięki Jabra PanaCast 20

Kamera osobista Jabra PanaCast 20 trafia właśnie do sprzedaży. Jest to kompaktowe, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie, o nowoczesnym designie. Zapewnia ono wszystkim osobom pracującym w systemie hybrydowym wysokiej jakości i bezpieczną współpracę wideo, niezależnie od miejsca ich pobytu. Kamera jest wyposażona w sztuczną inteligencję, która jest zarządzana bezpośrednio w urządzeniu za pośrednictwem procesora do przetwarzania brzegowego. Oznacza to, że wszystkie funkcje są obsługiwane przez samą kamerę, co znacznie minimalizuje ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizuje szybkość, precyzję i ogólną jakość działania. Osłona obiektywu gwarantuje użytkownikom poczucie prywatności i spokoju, zapobiegając przypadkowemu pozostawianiu włączonej kamery. 

Zabezpieczenia są ważne dla osób pracujących poza biurem, nie mniej istotna jest jednak jakość obrazu. PanaCast 20 zapewnia ją, oferując wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD, HDR, a także personalizowany Inteligentny Zoom, który zawsze odpowiednio kadruje głównego użytkownika, niezależnie od otoczenia. Urządzenie ma też automatyczną korekcję oświetlenia, dlatego strumień wideo jest zawsze optymalnie dostosowany do pory dnia i warunków współpracy. 

Calum MacDougall, SVP w Jabra, powiedział: „Cieszymy się z powrotu na CES w 2022 roku i możliwości zaprezentowania zaktualizowanych oraz nowych  wersji najbardziej ekscytujących produktów z naszej oferty urządzeń bezprzewodowych TrueWireless i wspomagających słuch. W minionym roku pojawiło się już kilka innowacji w rodzinie produktów Elite, którą teraz uzupełnia najnowszy model Elite 4 Active. Jednocześnie wprowadzamy na rynek najnowocześniejsze urządzenie wspomagające słuch w prawdziwie bezprzewodowej formie”.

Słuchawki Jabra Enhance Plus będą na razie dostępne w USA i Japonii.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie SASE pomoże Ci zabezpieczyć Twoją sieć Biuro prasowe
2022-01-24 | 12:55

SASE pomoże Ci zabezpieczyć Twoją sieć

W ciągu minionych 10 lat chmura całkowicie zmieniła świat biznesu. Rosnąca szybkość połączeń i rozwijający się rynek dostawców sprawił, że większość organizacji zaczęła
Technologie Trzy trendy związane z bezpieczeństwem dla MŚP w 2022 r.
2022-01-24 | 12:40

Trzy trendy związane z bezpieczeństwem dla MŚP w 2022 r.

Rok 2021 został ukształtowany przez wychodzenie z pandemii koronawirusa. Nie tylko ludzie dostosowali swoje życie osobiste i zawodowe do nowych okoliczności, jakie przyniosła ze sobą
Technologie Robotyzacja w Polsce w 2020 roku, perspektywy
2022-01-20 | 12:03

Robotyzacja w Polsce w 2020 roku, perspektywy

Informacja prasowa     Robotyzacja w Polsce w 2020 roku, perspektywy   Gęstość robotyzacji w Polsce wzrosła do 52 jednostek na 10 000 pracowników w

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych za pomocą leasingu konsumenckiego coraz popularniejsze. W Europie realizowana jest w taki sposób co czwarta inwestycja

Energetyka prosumencka w Polsce zanotowała w ostatnich latach skokowy wzrost – liczba prosumentów w ciągu sześciu lat skoczyła z ok. 4 tys. do ponad 740 tys. To głównie zasługa fotowoltaiki i przydomowych mikroinstalacji PV, których zakup jest wspierany przez rządowe programy. I choć większość ekspertów wskazuje, że przyjęta w końcówce ubiegłego roku nowelizacja ustawy o OZE może osłabić opłacalność takich inwestycji, to nie zatrzyma raczej rozwoju tego rynku. Zwłaszcza że w Polsce rozwija się nowa forma finansowania paneli fotowoltaicznych – leasing konsumencki, który może zwiększyć dostępność tej inwestycji.

Firma

Wrocławska spółka zwiększa tempo prac nad innowacjami dla największych światowych koncernów. W ciągu dwóch lat chce zatrudnić kolejnych 500 inżynierów

– Każdego roku rośniemy o ok. 20–30 proc. i to tempo chcemy utrzymać – mówi Marek Matysiak, dyrektor operacyjny GlobalLogic Poland. Wrocławska spółka jest częścią globalnego koncernu, który tworzy innowacyjne rozwiązania dla największych światowych marek. To sprawia, że praktycznie w każdej branży są widoczne efekty pracy polskich inżynierów. Dziś w spółce pracuje ich 2000. W samym Wrocławiu 500, a w ciągu dwóch lat ta liczba ma się podwoić. Z myślą o dalszym rozwoju spółka przeniosła się właśnie do nowego biura.