iRobot przedstawia: Roomba Combo serii i8
iRobot wprowadza do swojej oferty kolejny model robota odkurzająco-mopującego – Roomba Combo i8. Za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora – DLF Sp. z o.o. – urządzenia tej serii dostępne będą od dzisiaj w Polsce. Modele serii Roomba Combo i8 posiadają w zestawie dwa rodzaje pojemników, które po zainstalowaniu robot sam rozpozna, aby dostosować się do wybranego trybu pracy – gruntowne odkurzanie lub odkurzanie z mopowaniem. Ponadto nowe roboty charakteryzują się 10x większą mocą ssąca[1] oraz wyjątkową inteligencją systemu iRobot OS, który sprawia, że dopasują się do potrzeb i preferencji użytkowników.
[1] W porównanie do systemu odkurzające w iRobotach Roomba serii 600
Podwójna moc sprzątania
Roomba Combo serii i8 może pracować jako robot odkurzający wszystkie rodzaje podłóg lub jako robot odkurzająco-mopujący podłogi twarde. W zestawie posiada dwa rodzaje pojemników na brud – konwencjonalny oraz specjalny o nazwie Combo. Po zainstalowaniu drugiego z nich robot samodzielnie wykryje, że ma pracować w trybie odkurzania i mopowania. Pojemność zbiornika na wodę oraz system jej dozowania sprawiają, że iRobot Roomba Combo serii i8 jest w stanie wyczyścić na mokro do 55 m² powierzchni. W tym przypadku wykorzystywane są nakładki mopujące wielokrotnego użytku, które można czyścić w pralce i starczają na co najmniej 30 pełnych cykli mopowania.
Model Roomba Combo i8+ współpracuje z niezwykle docenianą przez użytkowników stacją ładująco-czyszczącą Clean Base. Odpowiada ona za usuwanie z pojemnika robota zebranych zabrudzeń po skończonym cyklu lub gdy zapełni się podczas pracy, aby robot mógł dokończyć swoje zadanie. Brud trafia do szczelnego worka AllergenLock, który został wykonany z materiału nieprzepuszczającego alergenów, a zastosowany mechanizm zapadki zamyka jego otwór wlotowy, gdy konieczna jest wymiana. To przemyślane rozwiązanie sprawia, że użytkownik może zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie.
Inteligentne sposoby na sprzątanie
Wspierana przez iRobot OS inteligencja iRobotów Roomba Combo serii i8 pozwala im m.in. na poznanie rozkładu mieszkania i tworzenie inteligentnych map Imprint (do 10). Dodatkowo robot jest w stanie samodzielnie zasugerować zmiany harmonogramu prac w oparciu o nawyki domowników, ale również w okresie linienia zwierząt czy pylenia roślin. Użytkownik może zainicjować pracę robota Roomba Combo serii i8 z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne – iRobot Home – lub za pośrednictwem asystentów głosowych[1]. Wówczas robot uda się we wskazane miejsce optymalną ścieżką i gruntownie wysprząta wskazane obszary lub pomieszczenia, według preferencji użytkownika. W przypadku robotów Roomba Combo serii i8 możliwe jest wyznaczenie w aplikacji dodatkowych stref bez mopowania, aby zabezpieczyć obszary, które nie mogą być czyszczone na mokro.
„iRoboty Roomba Combo serii i8 stanowią rozszerzenie naszej linii robotów odkurzająco-mopujących” – mówi Nicolas Meurger, wiceprezes ds. sprzedaży w iRobot EMEA. „Wiemy, że potrzeby użytkowników są zróżnicowane. iRoboty Roomba Combo serii i8 oferują im rozwiązania z zakresu automatycznego odkurzania i mopowania z doskonałą efektywnością oraz szerokie możliwości personalizacji, aby robot sprzątał jak i gdzie chcą.”
Ceny i dostępność
Nowe roboty odkurzająco-mopujące są dostępne w Polsce w sugerowanych cenach katalogowych:
- iRobot Roomba Combo i8: 2 899zł
- iRobot Roomba Combo i8+: 3 799zł
[1] Współpracuje z urządzeniami obsługującymi Alexa, Siri i Google Assistant. Alexa i wszystkie powiązane logo są znakami towarowymi firmy Amazon.com lub jej podmiotów stowarzyszonych. Google i Google Home są znakami towarowymi firmy Google LLC. Siri jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w U.S. oraz innych krajach i regionach

Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.

EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!

Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.