Invest Komfort zapowiada OFF Miasto – nowy nurt Gdańska
OFF Miasto to projekt deweloperski realizowany z rozmachem, stanowiący punkt zwrotny dla Gdańska. Będzie to część metropolii, a nie tylko inwestycja mieszkalno-usługowa. Realizacja na zawsze odmieni krajobraz Dolnego Miasta widziany z przystani Żabi Kruk. W sąsiedztwie Starego Miasta powstanie dzielnica emanująca kreatywnością, inspirująca i wyzwalająca inwencję twórczą gdańszczan. Właśnie dlatego równolegle z apartamentami inwestor realizuje przestrzenie miejskie – bulwary nad placem wodnym oraz tereny zielone stanowiące zaproszenie do czerpania z natury sąsiadujących bastionów.
- OFF Miasto to precyzyjnie wycelowany projekt. Uprzywilejowany geograficznie. Zacierający granice między fizycznością rozumianą jako architektura, urbanistyka a niematerialnym charakterem miejsca. Ducha tchną artyści, którzy wprowadzają twórczość już na etapie samego projektowania, współpracy przy kampanii i oczywiście inicjując programy kulturalno-społeczne. Ponieważ nawet najbardziej dopracowany projekt deweloperski dopełnia się poprzez zaangażowanie mieszkańców, sąsiadów, najemców. Nie tylko tu i teraz, ale w perspektywie pokoleń - mówi Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort.
OFF Miasto spaja wieloaspektowy charakter dzielnicy Dolne Miasto. Łączy potrzeby na pozór sprzeczne: bycie w centrum wydarzeń z jednoczesną możliwością przełączenia się w tryb OFF i przebywania w otoczeniu natury. W ramach tej wizji nowa realizacja Invest Komfortu będzie tworzyć miejsce idealne do życia. I sprawi, że wielkomiejski i industrialny styl Brabanku, sąsiadującego z Muzeum II Wojny Światowej, będzie miał swoją przeciwwagę właśnie w postaci OFF Miasta, otwierającego się na naturę Opływu Motławy.
Modularna i różnorodna koncepcja architektoniczna tej inwestycji została wyłoniona w międzynarodowym konkursie.
- Od początku pracowaliśmy nad stworzeniem nowej części miasta, nie tylko kompleksu mieszkalno-usługowego. Chcieliśmy maksymalnie otworzyć OFF Miasto na Gdańsk i zespolić części mieszkalne oraz usługowe z pasem zieleni i placem wodnym, w ramach trendu włączania wody do miasta – opowiada Tomasz Janiszewski, główny architekt i autor koncepcji z biura projektowego BJK Architekci.
W ten sposób powstała koncepcja budowli kaskadowej, wychodzącej bulwarami do brzegu Motławy. „Schodkowość” bryły wraz z różnorodnością materiałową nada projektowi dynamiki.
Docelowo, w ramach sześciu etapów kwartału OFF Miasto, powstanie około tysiąca mieszkań
i kilkadziesiąt lokali usługowych. Kolejne partie inwestycji zaprezentują różnorodną architekturę, będą wielowymiarowe i wielomateriałowe. Pierwszy etap realizacji zakłada budowę dwóch budynków oraz zewnętrznej, dostępnej dla wszystkich gdańszczan i odwiedzających miasto gości przestrzeni rekreacyjnej przy nabrzeżu Starej Motławy. Mieszkańcy Gdańska zyskają amfiteatralny bulwar naprzeciw przystani Żabi Kruk, który naturalnie ożywi Dolne Miasto i przywróci dzielnicy niedostępny przez dziesięciolecia kwartał. Dzięki precyzyjnie nadanemu charakterowi usług oraz rytmicznie zaprojektowanej zieleni i kieszonkowych parkach na nowo powstanie tu przestrzeń sprzyjająca integracji kulturalnej. W ciągu dnia będzie częścią dużego miasta, zaś wieczorem stworzy nastrój skłaniający do wyciszenia i głębokiego relaksu.
Kreatorka zieleni OFF Miasta, Dorota Rudawa z RS Architektura Krajobrazu, podąża za myślą architektoniczną, którą zdominowała wielkomiejska różnorodność i wielomateriałowość.
- Nasadzenia w przestrzeni dzielnicy będą więc gatunkami o bogatym kwitnieniu, różnych odcieniach i pokroju. Natura więc nie tylko otoczy OFF Miasto, ale też je wypełni. Zastosowanie monokultur roślinnych ma za zadanie podkreślenie architektury oraz uwydatnienie rytmu nabrzeża, oddającego pierwszy plan wodzie – podkreśla Dorota Rudawa.
Wyniesione na poziom pierwszego piętra dziedzińce mieszkalne odseparowane zostały od pasaży kaskadowymi nasadzeniami zimozielonych żywopłotów. Zapewniają mieszkańcom pełną prywatność w ogródkach oraz sąsiedzkiej przestrzeni wypoczynkowej na dziedzińcu, otoczonej bujnymi krzewami – to prywatne oazy w centrum miasta, pełne kolorów i zapachów.
Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców zostaną oddane przestrzenie sprzyjające rozwijaniu swoich pasji i przede wszystkim nawiązywaniu relacji z sąsiadami, architekturą i sztuką.
- Głównym założeniem przy projektowaniu części wspólnych było stworzenie wnętrz o miejskim charakterze, spójnych z oryginalną architekturą i otoczeniem, wzbogacając je o elementy i wykończenia, których możemy dotknąć, poczuć i doświadczyć na wiele różnych sposobów – deklarują twórcy: Jakub Piórkowski i Hanna Bialic z PB Studio oraz Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski ze studia Akurat.
Integralną częścią projektu jest sztuka, w związku z tym już na etapie kampanii inaugurującej inwestor zaprosił do współpracy Pawła Nolberta, docenianego na świecie artystę. Łączy on tradycyjne techniki malarskie z cyfrowymi narzędziami.
- Chciałbym, żeby sztuka stała się mostem łączącym różnorodność doświadczeń mieszkańców i ich sposób odkrywania świata – mówi Paweł Nolbert.
Powierzchnia działki dla całego przedsięwzięcia zajmie ok. 56 tys. m kw., a powierzchnia użytkowa mieszkalna niemal 55 tys. m kw. Projekt obejmie także przebudowę ul. Toruńskiej oraz budowę ul. Jana Ożdżyńskiego. Realizacja całego projektu potrwa kilkanaście lat. Oficjalna sprzedaż apartamentów rozpocznie się wkrótce. Osoby zainteresowane projektem już dziś mogą odwiedzić stronę offmiasto.pl by w pierwszej kolejności dowiedzieć się o pojawieniu oferty.
Zapraszamy do śledzenia informacji o OFF Miasto na stronie offmiasto.pl, a także w komunikacji poprzez social media: Facebook i Instagram z oznaczeniem #OFFMiasto
__________________________________
Invest Komfort to rodzinna firma deweloperska, wywodząca się z Trójmiasta. Tworzy projekty bezkonkurencyjne w swoich segmentach. 29 lat obecności na rynku to 50 zrealizowanych inwestycji, ponad 7000 oddanych lokali mieszkaniowych i usługowych, i rekordowa liczba wprowadzanych w 2024 roku projektów. Kompleksy sygnowane logo Invest Komfort na stałe wpisały się w krajobraz Trójmiasta. Zlokalizowane są w najbardziej atrakcyjnych punktach Gdańska, Sopotu i Gdyni, zachwycają najwyższej próby architekturą oraz komfortem życia. Ponadto wszystkie projekty powstają z myślą o odpowiedzialności za ludzi, za środowisko, za miasto. I zawsze powstają w konkretnym kontekście – historycznym czy naturalnym, dzięki czemu oddają charakter miejsca i prowadzą z nim dialog, przez lata.

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.