Komunikaty PR

Internet 4G w samochodach Toyoty i Lexusa

2019-01-11  |  15:00
Biuro prasowe

Toyota i Lexus wprowadzają na amerykański rynek nowe, zaawansowane funkcje mobilne dzięki połączeniu samochodów do sieci komórkowej w standardzie 4G LTE. Nowy system powstał we współpracy z głównymi operatorami telekomunikacyjnymi w Japonii i USA – KDDI oraz AT&T.

 

W Toyotach i Lexusach jeszcze w tym roku

System usług mobilnych trafi do pierwszych modeli Toyoty i Lexusa jesienią 2019 roku i będzie dostępny we wszystkich 50 stanach USA. Jego działanie opiera się na opracowanej wspólnie przez Toyotę i KDDI platformie cyfrowej Global Communication Platform, dzięki której router zainstalowany w samochodzie automatycznie łączy się z dowolną lokalną siecią komórkową bez pośrednictwa roamingu. Global Communication Platform została po raz pierwszy zaprezentowana przez Toyotę i KDDI w 2016 roku.

Hotspot, ale nie tylko

Dostawcą połączenia LTE bez limitów przesyłu danych dla samochodów Toyoty i Lexusa będzie AT&T. System łączności na pokładzie samochodu będzie mógł służyć jako hotspot dla telefonów i tabletów. Wśród funkcji nowego systemu znalazło się zdalne uruchamianie samochodu, a także ogrzewania i klimatyzacji, zdalna diagnostyka samochodu do użytku jego właściciela oraz autoryzowanego serwisu, łatwe importowanie miejsc docelowych do systemu nawigacji czy usługa Safety Connect, umożliwiająca połączenie się kierowcy z centrum pomocy 24 godziny na dobę jednym przyciskiem.

AT&T i Toyota współpracują

„Samochody reprezentują najwyższy poziom urządzeń mobilnych. We współpracy z Toyotą i KDDI zapewnimy dostęp do korzyści płynących z połączenia z internetem milionom użytkowników” – powiedział Chris Penrose, prezydent IoT Solutions w AT&T. – „Nowy system łączenia samochodów pogłębi współpracę AT&T z Toyotą. Obie nasze firmy są założycielami ośrodka American Center for Mobility, służącego do testowania samochodów zautomatyzowanych i połączonych w sieci”.

System koordynacji ruchu taksówek

Toyota współpracuje z KDDI na wielu polach związanych z wykorzystaniem internetu w samochodach. Razem z Tokyo Hire-Taxi Association oba japońskie koncerny opracowują usługi taksówkarskie nowej generacji, a także nowe dynamiczne mapy, pokazujące zagęszczenie ruchu na poszczególnych pasach dróg wielopasmowych oraz informujące o przeszkodach na drodze. Wspólnie z JapanTaxi oraz Accenture Toyota i KDDI opracowały system koordynacji ruchu taksówek, który prognozuje zapotrzebowanie na usługi taksówkowe, wykorzystując dane historyczne o wykonanych usługach, big data oraz informacje o bieżącej sytuacji w mieście.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja TNGA - 5 różnych platform modułowych Toyoty Biuro prasowe
2019-01-19 | 15:00

TNGA - 5 różnych platform modułowych Toyoty

TNGA to znacznie więcej niż modułowa, wysoce elastyczna architektura. Zdaniem Wards Auto po bliższym przyjrzeniu okazuje się, że każda z platform TNGA wykazuje się znaczną odrębnością,
Motoryzacja TomTom świętuje kamień milowy w rozwoju autonomicznej jazdy
2019-01-14 | 20:00

TomTom świętuje kamień milowy w rozwoju autonomicznej jazdy

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacyjnej, ogłosił, że jego mapy dla automatycznej jazdy zasilają ponad pół miliona automatycznych pojazdów poziomu 1
Motoryzacja Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości
2018-12-24 | 10:00

Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości

W dobie zanieczyszczeń i coraz większych problemów ekologicznych naszej planety, podjęto decyzję o elektryfikacji pojazdów. Ten proces już się zaczął, ale ogromnych

CES 2019

Energetyka

Inteligentnym oświetleniem można już sterować za pomocą głosu. Na rynek trafia też pierwszy, inteligentny zamiennik 100-watowej żarówki

Na rynek trafia coraz więcej rodzajów urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu. Smart Home to już nie tylko telewizor, system nagłośnienia czy nawet pralka i lodówka sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Teraz to już także inteligentne oświetlenie, które kontrolować można za pomocą głosu. Na rynek trafi niebawem pierwsza inteligentna żarówka LED o mocy równoważnej 100 watom. Zaprezentowano także inteligentny reflektor, który poprawi bezpieczeństwo domu, chroniąc przed włamywaczami.

Medycyna

Domowe badanie czynności serca dziecka w łonie matki dzięki specjalnej opasce. Na rynku pojawia się coraz więcej inteligentnych urządzeń baby tech

Rynek baby tech, czyli technologii służących głównie dzieciom i ich rodzicom, rozwija się w coraz szybszym tempie. Pojawia się coraz więcej innowacyjnych urządzeń, które wspierają rozwój dziecka już od momentu poczęcia. Inteligentna skarpetka potrafi monitorować tętno i oddech dziecka, a specjalne głośniki sprawiają, że muzyka dotrze jeszcze do płodu. Zaprezentowana na targach CES 2019 inteligentna opaska do monitorowania tętna płodu sprawi, że badanie kardiotokografii będzie można wykonywać w domu.

 

Gadgety

Uczące się słuchawki dostosują poziom dźwięku do użytkownika. Budują jego profil w sposób podobny do badania audiologicznego

Słuchawki pozwalają już nie tylko słuchać muzykę, lecz także ją poczuć. Inteligentne, uczące się słuchawki potrafią przetestować słuch i dostosować wszystkie ustawienia do unikalnego słuchu użytkownika. W ten sposób uzyskiwany jest wysoki poziom immersyjności, a użytkownik ma wrażenie zanurzenia się w dźwięku. W przyszłości do słuchawek trafią także asystenci głosowi.