Inteligentny zamek tedee z certyfikatem Approved Smart Home Product
Zamek tedee został doceniony za wiele funkcji, a przede wszystkim za wysoki poziom bezpieczeństwa. AV-TEST zwróciło szczególną uwagę na fakt, że tedee to najmniejszy i najcichszy ze smart locków przebadanych do tej pory przez to laboratorium.
AV-TEST testował i oceniał tedee w zakresie danych technicznych, aplikacji, bezpieczeństwa transmisji Bluetooth i komunikacji z serwerem oraz polityki prywatności. Podsumowanie całego testu można przeczytać poniżej.
– Jesteśmy dumni, że tedee otrzymał prestiżowy certyfikat Approved Smart Home Product AV-TEST. Tym bardziej, że mamy bardzo dużą konkurencję, a lista dostępnych na rynku smart-locków robi się coraz dłuższa. Jednak to tedee jest najmniejszym i najmocniejszym inteligentnym zamkiem na rynku. Wyróżnienie AV-TEST jest dla nas zarówno dużą nobilitacją, jak i motywacją do dalszej pracy nad rozwojem oraz integracją naszego zamka z popularnymi systemami smart home – mówi Andrzej Kaszycki, wiceprezes zarządu tedee.
– Cieszymy się, że smart lock tedee powered by Gerda został nagrodzony certyfikatem AV-TEST. To efekt pracy kilku podmiotów oraz wieloletniego doświadczenia i ekspertyzy firmy Gerda w zakresie bezpieczeństwa i innowacji. W najbliższym czasie dalej będziemy pracowali nad rozwojem i integracją tedee z kolejnymi aplikacjami i systemami smart home – komentuje Paweł Bijata, dyrektor ds. marketingu w firmie Gerda.
Dane techniczne
System tedee składa się z zamka, wkładki GERDA oraz dodatkowego bridge'a, który umożliwia zdalne sterowanie zamkiem. Zamek można zamontować na wkładkach innych producentów[1] za pomocą specjalnego adaptera.
Aplikacja
AV-TEST poddało aplikację tedee analizie statycznej i dynamicznej. Kod źródłowy aplikacji jest mocno zaciemniony, co ma ogromną zaletę. Sprawia bowiem, że jest on trudniejszy do zrozumienia i utrudnia napastnikom analizę i rozszyfrowanie funkcji związanych z bezpieczeństwem. Warto przy tym zauważyć, że rozwój aplikacji nie opierał się wyłącznie na praktyce Security by Obscurity (ukrywanie detali dotyczących implementacji). Dzięki zastosowaniu przypinania certyfikatów (certificate pinning), nie można było podsłuchać ani zmanipulować komunikacji pomiędzy aplikacją i serwerami tedee. Podczas testu nie można było wykryć żadnej niezaszyfrowanej i niezabezpieczonej komunikacji, ani z zamkiem tedee za pośrednictwem Bluetooth, ani online.
Bluetooth i komunikacja online
Komunikacja Bluetooth jest w tedee zaszyfrowana zgodnie z najnowszym standardem i tym samym zabezpieczona przed atakami z zewnątrz. Komunikacja pomiędzy aplikacją i chmurą, jak również pomiędzy chmurą i bridgem tedee, była przez cały czas szyfrowana przy pomocy protokołu TLS1.2.
Prywatność
Brak przejrzystości w obszarze prywatności, na który uwagę zwróciło AV-TEST, został poprawiony przez tedee w rekordowo krótkim czasie. Zyskał na tym pozytywny wizerunek produktu w sferze prywatności. Informacje o uprawnieniach i trackerach zostały szczegółowo opisane. Zdaniem ekspertów z centrum testów, można dodać jeszcze kilka drobnych elementów w celu dalszego zwiększenia przejrzystości. Podkreślają oni jednocześnie, że na tym polu są z tedee w stałym kontakcie.
Wnioski
Zamek tedee może dołączyć do grona produktów, których bezpieczeństwo nie jest jedynie dodatkiem, lecz fundamentem całego projektu. Dzięki naszej współpracy producent poprawił politykę prywatności i wzorowo poradził sobie ze wszystkimi aspektami przeprowadzonych testów certyfikacyjnych. Dlatego AV-TEST przyznaje zamkowi i bridge'owi tedee certyfikat "Approved Smart Home Product".
[1] wyłącznie na wkładkach z tak zwanym „bezpiecznym sprzęgłem”

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries

STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.