Komunikaty PR

Inteligentny montaż THT - krok milowy w produkcji elektroniki

2021-10-21  |  01:00
Biuro prasowe

Inteligentny montaż THT - krok milowy w produkcji elektroniki

 

Do produkcji podzespołów elektronicznych często stosowana jest metoda SMT, która jest w pełni zautomatyzowana. Jeśli jednak elementy okablowane, takie jak duże kondensatory, cewki, złącza lub przełączniki, muszą być podłączone do płytek drukowanych, metoda THT jest zwykle jedyną alternatywą. Sprawdzamy, co w tym obszarze oferuje dziś rynek.

 

Montaż przewlekany, czyli Trough-Hole Technology, precyzyjny i wymagający zręczności, jest nadal w większości wykonywany ręcznie. Głównymi wyzwaniami są odporność części metalowych i plastikowych, tolerancje obudów komponentów oraz duża liczba wariantów komponentów elektronicznych. Dostępne dziś na rynku maszyny do automatyzacji montażu THT dają wiele możliwości, a przede wszystkim usprawniają cały proces i podnoszą jego jakość. – Maszyny THT efektywnie zastępują dotychczasowy, ręczny montaż elementów THT w produkcji elektroniki, eliminując wiele problemów z tym związanych. Stanowią również odpowiedź na problemy związanie z brakiem specjalistów oraz rosnące koszty zatrudnienia pracownika. – tłumaczy Krzysztof Pyclik, Kierownik Działu Automatyzacji z firmy Fitech.

Jakie zalety ma automatyczny montaż THT?

Automatyzacja zapewnia przede wszystkim powtarzalność i eliminuje ryzyko popełnienia błędów w montażu, zapewniając wysoką jakość produktu końcowego. Połączenie procesu formowania i montażu w jednej maszynie minimalizuje ryzyko uszkodzeń lub deformacji delikatnych wyprowadzeń elementów montażowych. W przypadku błędów, które zostaną wykryte w końcowym etapie montażu, koszt ich naprawy bywa wysoki. Automatyzacja niemal w 100% eliminuje prawdopodobieństwo błędów montażowych, optymalizując tym samym koszty operacyjne fabryki. Zastosowanie kontroli wizyjnej usprawnia i monitoruje w czasie rzeczywistym montaż elementów THT, czym pozytywnie wpływa na jakość i wydajność procesu produkcji. Wyzwaniem dla pracodawców są także stale rosnące koszty zatrudnienia oraz brak wykwalifikowanych pracowników. Automatyzacja procesów rozwiązuje również te problemy.

Maszyna do montażu THT – nowość od Fitech

Technologia poczyniła znaczne postępy w prawie każdej branży. Jedną z nich jest z pewnością branża produkcyjna. A jednym z obszarów, w którym nastąpiły znaczące zmiany, jest proces montażu. Jak się okazuje, zaletą maszyny THT może być nie tylko fakt, że automatyzuje ręczny proces, ale sposób, w jaki to robi. - Nasze stanowisko automatyzuje monotonny proces montażu elementów THT, w ramach którego formowane i montowane są elementy o wielu zmiennych, jak kształt, rozmiar, rozstaw wyprowadzeń czy typ opakowania. Co najważniejsze, przy tych wielu zmiennych maszyna zachowuje wysoką skuteczność procesu montażu. Dane dostarczone przez jednego z naszych klientów pokazują, że czas montażu złączy oraz przekaźników wynosi średnio 4 sekundy, ze skutecznością montażu na poziomie 99,8%. Jest to wynik porównywalny z czasem pracy operatora, przy znacznie wyższej skuteczności. – wyjaśnia Krzysztof Pyclik.

 

Automatyczny montaż THT - jedna maszyna, wiele rozwiązań

Montaż THT wpisuje się w myśl technologii Al. Wdrożenie maszyn opartych na zastosowaniu najnowszych rozwiązań pomaga zminimalizować koszty i skrócić cykle produkcyjne. Pozwala na montowanie elementów o niestandardowych wymiarach, trudnych do montowania ręcznego a także tych zapakowanych w tacki, tuby, taśmy lub dostarczanych luzem. Nie do przecenienia jest także uproszczenie procesów, ponieważ elementy wymagające wstępnego formowania są formowane bezpośrednio w maszynie, bez przerywania procesu. Jak pokazuje przykład firmy Fitech, jedna maszyna może mieć wiele możliwości i zastosowań. A poniesione koszty zwrócą się w postaci zysków, które – choć pośrednio - wygeneruje urządzenie.

.

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.