Komunikaty PR

Inteligentny dom, to energooszczędny dom

2023-03-27  |  10:15
Biuro prasowe

Pierwszym skojarzeniem, kiedy myślimy o smart home, jest wygoda. Inteligentne technologie mogą być bardzo dokładnie dopasowane do naszych potrzeb, dzięki czemu ułatwiają nasze codzienne obowiązki. Ale smart home to również ekosystem dla wszystkich tych, którzy chcą świadomie ograniczać zużycie energii i w rezultacie wprowadzić oszczędności do domowego budżetu.

 

Monitoruj energię w swoim domu

Pierwszym krokiem do oszczędzania energii jest dokładna wiedza o tym, jak i gdzie zużywamy jej najwięcej. Inteligentne urządzenia dają możliwość monitorowania zużycia energii w całym domu, a my mamy realną wiedzę na temat tego, jakie są nasze nawyki w tym zakresie i gdzie powinniśmy je zmienić, aby ograniczyć koszty. W aplikacji SmartThings[1], wybierając moduł SmartThings Energy[2], możemy zobaczyć miesięczne, tygodniowe i dzienne zużycie energii oraz przewidywane opłaty. SmartThings umożliwia również wyznaczanie sobie celów – np. miesięcznego zużycia energii – i wyśle do nas alert, jeśli przekraczamy normy jakie ustaliliśmy. To również świetne rozwiązanie, jeśli chcemy skorzystać z różnych taryf od naszego dostarczyciela energii. Często wieczorami prąd jest po prostu tańszy. Możemy rozplanować w aplikacji włączenie niektórych sprzętów właśnie późnym popołudniem, np. pralkę lub odkurzacz automatyczny Jet Bot+.

 

Co więcej, w aplikacji, jednym przesunięciem palca możesz również włączyć tryb AI Energy Mode, który automatycznie przełączy wybrane urządzenia w tryb oszczędzania energii, abyś mógł osiągnąć swój cel zużycia energii na dany miesiąc[3].

 

Wprowadzaj dobre, energooszczędne nawyki

Mając smart home oraz znając już własne upodobania dotyczące korzystania z domowych urządzeń możemy w prosty sposób nimi zarządzić. Dzięki aplikacji SmartThings1 możemy zdalnie włączać i wyłączać urządzenia tak, aby dopasować je do naszego stylu życia na bieżąco, a także ustawiać harmonogram ich pracy.  Na przykład obniżając temperaturę w domu, gdy jesteśmy w pracy lub kiedy śpimy. Albo włączając oczyszczacz powietrza godzinę przez przyjściem do domu lub gdy otrzymamy alert, że jest to konieczne. Podobnie możemy zarządzić oświetleniem w domu, które tak często zapominamy wyłączać kiedy wychodzimy z domu czy roletami, które zasłonią nasze okna o zaplanowanej godzinie. Mogą one współpracować również z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak np. klimatyzacja. Rolety zamykają się, kiedy włączamy klimatyzację, dzięki temu pomieszczenie nie nagrzewa się dodatkowo i w rezultacie szybciej chłodzi. A my oszczędzamy prąd.

 

Marnotrawienie energii ogranicza również inteligentne gniazdko, sterowane z poziomu smartfona. Zamiast więc utrzymywać sprzęty w trybie czuwania, można je wszystkie łatwo wyłączyć. Wszystkie te czynności możemy w łatwy sposób wykonać z pomocą aplikacji SmartThings z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

 

Wybieraj inteligentne urządzenia, które pozwolą ci oszczędzać energię

Monitorowanie zużycia prądu i mądre korzystanie ze smart urządzeń jest niezwykle ważne, jeśli chcemy oszczędzać nasze zasoby. Ale równie ważne jest wybieranie takich urządzań AGD, które posiadają funkcje wspierające ten proces przy każdym użyciu. Pranie, suszenie, przechowywanie żywności czy gotowanie. We wszystkich tych czynnościach możemy polegać na nowoczesnych technologiach, które obniżą zużycie energii już podczas korzystania z urządzeń.

 

Czy wiesz, że pranie w zimnej wodzie może być skuteczne, nawet w przypadku mocno zabrudzonych ubrań? Dzięki technologii Samsung AI EcoBubble™ możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii nawet o 70%  przy zachowaniu skuteczności[4]. W pralkach Samsung równie wydajny jest program Pranie Optymalne AI[5]. Wykorzystuje on 5 precyzyjnych czujników, które dostosowują ilość wody, detergentów oraz temperaturę i czas prania do stopnia zabrudzenia i wagi wsadu. Dzięki temu osiągamy idealne efekty prania przy ograniczeniu wykorzystania wody i środków piorących.

 

Również w kuchni możemy oszczędzać energię z inteligentnymi urządzeniami. Mniejsze zużycie prądu jest teraz możliwe, dzięki piekarnikowi Dual Cook Steam™. Jego wyjątkowa budowa oraz separator, który dzieli piekarnik na dwie komory sprawia, że możliwe jest korzystanie tylko z jednej z nich. Wówczas oszczędzamy energię i dbamy o domowy budżet. Natomiast lodówka Family Hub wyśle nam powiadomienie na telefon za pomocą aplikacji SmartThings zawsze wtedy, gdy zapomnimy zamknąć drzwi lodówki. W ten sposób minimalizujemy straty zimna i energię, które lodówka musi wykorzystać, żeby ponownie się schłodzić.

 

 

 

Smart home to szereg możliwości, dzięki którym nie tylko dopasujemy dom do swoich potrzeb, ale również wprowadzimy realne oszczędności do swojego portfela.

 

 

[1] Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”.

[2] Dotyczy wybranych urządzeń Samsung. Wszystkie urządzenia powinny być podłączone do Wi-Fi lub innej sieci bezprzewodowej i zarejestrowane na jednym koncie Samsung.

[3] Tryb AI Energy działa w wybranych urządzeniach Samsung , więcej informacji na stronie: https://www.samsung.com/pl/home-appliances/smartthings/energy/

[4] Przetestowane zgodnie z IEC 60456-2010 / wsad 4 kg / pranie w niskiej temperaturze w programie Super Eco Wash (WF80F5E5U4W) w porównaniu z programem do prania bawełny 40°C bez EcoBubble™ (WF0702WKU). Indywidualne wyniki mogą się różnić.

[5] Program Pranie Optymalne dostępny jest wybranych modelach, więcej informacji: https://www.samsung.com/pl/washers-and-dryers/all-washers-and-dryers/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV 98 cali gigantycznych emocji. Olbrzymie telewizory to już nie tylko przyszłość Biuro prasowe
2023-05-04 | 16:00

98 cali gigantycznych emocji. Olbrzymie telewizory to już nie tylko przyszłość

Duże telewizory na dobre rozgościły się w europejskich domach, a Polska w tym zestawieniu znajduje się w czołówce, przed Francją, Wielką Brytanią, Włochami czy Hiszpanią i tylko
AGD i RTV iRobot przedstawia: Roomba Combo serii i8
2023-04-28 | 16:00

iRobot przedstawia: Roomba Combo serii i8

iRobot wprowadza do swojej oferty kolejny model robota odkurzająco-mopującego – Roomba Combo i8. Za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora – DLF Sp. z o.o. –
AGD i RTV Wiosenne promocje na produkty do ochrony domu od EZVIZ
2023-03-28 | 01:00

Wiosenne promocje na produkty do ochrony domu od EZVIZ

Wraz z nadchodzącą wiosną EZVIZ, światowy lider w dziedzinie inteligentnych zabezpieczeń do domu, wprowadza atrakcyjną ofertę cenową na urządzenia zwiększające bezpieczeństwo całej

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów

Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Odchodzenie od węgla następuje zbyt wolno. W tym tempie świat zmierza w kierunku ocieplenia o 3 stopnie

Zużycie energii z węgla nie zmniejsza się wystarczająco szybko – ostrzegają szwedzcy naukowcy. Z ich analizy zobowiązań poszczególnych krajów dotyczących dekarbonizacji wynika, że w tym tempie nie uda się osiągnąć celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie ocieplenia klimatu do maksymalnie 2 stopni do końca wieku. Bardziej realny scenariusz to wzrost temperatury o co najmniej 2,5, a nawet o 3 stopnie Celsjusza. W Europie w odchodzeniu od węgla przodują Niemcy, z kolei polska gospodarka wciąż jest i najprawdopodobniej długo jeszcze będzie silnie uzależniona od tego surowca. Globalna optyka wskazuje natomiast, że największy problem z dekarbonizacją będzie miała Azja.

Nauka

Polska spółka pracuje nad testem wykrywającym wcześnie raka trzustki z próbki moczu. Przełomowa technologia wchodzi w zaawansowany etap badań

Polska spółka Urteste jest w trakcie pracy nad testem wykrywającym raka trzustki. Badania kliniczne nad projektem Panuri, bo o nim mowa, mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. – To technologia innowacyjna, w zasadzie niestosowana przez inne firmy na świecie – mówi prezes zarządu Urteste, Grzegorz Stefański. Jednocześnie zapowiada dalsze prace nad 10 prototypami testów diagnostycznych do badania kolejnych nowotworów. Biotechnologiczna spółka niedawno przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Ten obszar działalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.