Instal Panel – najlepsze płyty do montażu wodnego ogrzewania podłogowego
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Specjalistyczne płyty styropianowe do stosowania pod wodne ogrzewanie podłogowe są już dostępne w rozmiarze XL. Duży rozmiar to również duża różnica: montaż dzięki temu odbywa się szybciej, a w izolacji jest mniej łączeń, które zawsze niosą za sobą ryzyko zwiększonego ubytku ciepła.
Z myślą o popularnej podłogówce Styropmin stworzył system Instal Panel. Składają się na niego trzy rodzaje płyt styropianowych wzmocnionych dodatkową warstwą polipropylenowej folii metalizowanej lub tkaniny, co zwiększa efektywność wodnego ogrzewania podłogowego.
- W przypadku dwóch płyt z rodziny Instal Panel zdecydowaliśmy się poszerzyć wybór rozmiarów i produkować je także w dużym formacie. Nasze nowości pokrywają sporą powierzchnię - aż do 5 m2, a to oznacza, że układa się je dużo szybciej. Dostępne są w trzech grubościach: 2, 3 i 5 cm - wylicza Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.
Duża wygoda
Decyzja o produkcji płyt w rozmiary XL, które oszczędzają czas montażu, to niejako naturalna konsekwencja, bo u podstaw samego pomysłu na Instal Panel leżała chęć ułatwienia instalacji wodnego ogrzewania podłogowego. Specjalna warstwa polipropylenowa po pierwsze zwiększa izolacyjne właściwości styropianu, a po drugie - oznacza, że nie trzeba osobno układać folii izolacyjnej, nie trzeba zatem jej przycinać, poprawiać, mocować tak, żeby się nie ruszała. Układa się ją po prostu razem z płytami styropianowymi.
Montaż przebiega sprawniej, łatwiej też dopasować płyty do siebie, a sposób łączenia również ma znaczenie dla efektywności ogrzewania podłogowego. - Izolacja termiczna jest tym lepsza, im jest mniej skomplikowana, to znaczy nie ma załamań, nie trzeba nadmiernie przycinać płyt, nie ma zbyt wielu niepotrzebnych łączeń. Ta zasada ma zastosowanie i w przypadku izolacji zewnętrznej, czyli bryły budynku i w przypadku takich prac, jak izolacja podłogi w łazience czy kuchni pod wodne ogrzewanie podłogowe - wskazuje Dariusz Pruszkowski.
Nowe płyty XL mają specjalne nacięcia, które ułatwiają docięcie płyty do pożądanej wielkości. Dodatkowo dzięki nim dużą płytę można zrolować. W tej formie łatwo ją transportować. Niemniej warto pamiętać, że wybór rozmiaru płyt styropianowych dopasowujemy do wielkości pomieszczenia, kierując się podstawową zasadą: optymalnie to znaczy możliwie mało łączeń i możliwie mało konieczności manewrowania i przycinania płyt.
Wygodna podłogówka
Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, o których warto pamiętać. To nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia i oszczędności.
Skąd się bierze oszczędność? Woda, czyli czynnik grzewczy, w podłogówce ma niższą temperaturę niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Potrzeba zatem mniej energii do jej ogrzania. Ciepło zaś w tak ogrzewanym pomieszczeniu odczuwamy w sposób bardziej komfortowy: jest nam cieplej w stopy, a chłodniej w okolicach głowy. Dzięki temu średnia temperatura może być nawet o 2 st. C niższa niż wtedy, gdy mamy zwykłe grzejniki. Tym samym zużywamy mniej ciepła. To drugi powód oszczędności.
A zdrowie? Po pierwsze wspomniany rozkład ciepła (cieplej na dole, chłodniej na górze) jest korzystny dla ludzi. Dzięki temu, że temperatura jest niższa, lepsza jest też wilgotność powietrza. Ponadto ogrzewanie podłogowe jest polecane dla alergików. Ciepło oddawane jest tu przez promieniowanie, nie powstaje zatem ruch powietrza i kurz unosi się w znacznie mniejszym stopniu.
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.