Komunikaty PR

Instal Panel – najlepsze płyty do montażu wodnego ogrzewania podłogowego

2023-01-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Specjalistyczne płyty styropianowe do stosowania pod wodne ogrzewanie podłogowe są już dostępne w rozmiarze XL. Duży rozmiar to również duża różnica: montaż dzięki temu odbywa się szybciej, a w izolacji jest mniej łączeń, które zawsze niosą za sobą ryzyko zwiększonego ubytku ciepła.

Z myślą o popularnej podłogówce Styropmin stworzył system Instal Panel. Składają się na niego trzy rodzaje płyt styropianowych wzmocnionych dodatkową warstwą polipropylenowej folii metalizowanej lub tkaniny, co zwiększa efektywność wodnego ogrzewania podłogowego.

- W przypadku dwóch płyt z rodziny Instal Panel zdecydowaliśmy się poszerzyć wybór rozmiarów i produkować je także w dużym formacie. Nasze nowości pokrywają sporą powierzchnię - aż do 5 m2, a to oznacza, że układa się je dużo szybciej. Dostępne są w trzech grubościach: 2, 3 i 5 cm - wylicza Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Duża wygoda

Decyzja o produkcji płyt w rozmiary XL, które oszczędzają czas montażu, to niejako naturalna konsekwencja, bo u podstaw samego pomysłu na Instal Panel leżała chęć ułatwienia instalacji wodnego ogrzewania podłogowego. Specjalna warstwa polipropylenowa po pierwsze zwiększa izolacyjne właściwości styropianu, a po drugie - oznacza, że nie trzeba osobno układać folii izolacyjnej, nie trzeba zatem jej przycinać, poprawiać, mocować tak, żeby się nie ruszała. Układa się ją po prostu razem z płytami styropianowymi.

Montaż przebiega sprawniej, łatwiej też dopasować płyty do siebie, a sposób łączenia również ma znaczenie dla efektywności ogrzewania podłogowego. - Izolacja termiczna jest tym lepsza, im jest mniej skomplikowana, to znaczy nie ma załamań, nie trzeba nadmiernie przycinać płyt, nie ma zbyt wielu niepotrzebnych łączeń. Ta zasada ma zastosowanie i w przypadku izolacji zewnętrznej, czyli bryły budynku i w przypadku takich prac, jak izolacja podłogi w łazience czy kuchni pod wodne ogrzewanie podłogowe - wskazuje Dariusz Pruszkowski.

 

Nowe płyty XL mają specjalne nacięcia, które ułatwiają docięcie płyty do pożądanej wielkości. Dodatkowo dzięki nim dużą płytę można zrolować. W tej formie łatwo ją transportować. Niemniej warto pamiętać, że wybór rozmiaru płyt styropianowych dopasowujemy do wielkości pomieszczenia, kierując się podstawową zasadą: optymalnie to znaczy możliwie mało łączeń i możliwie mało konieczności manewrowania i przycinania płyt.

Wygodna podłogówka

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, o których warto pamiętać. To nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia i oszczędności.

Skąd się bierze oszczędność? Woda, czyli czynnik grzewczy, w podłogówce ma niższą temperaturę niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Potrzeba zatem mniej energii do jej ogrzania. Ciepło zaś w tak ogrzewanym pomieszczeniu odczuwamy w sposób bardziej komfortowy: jest nam cieplej w stopy, a chłodniej w okolicach głowy. Dzięki temu średnia temperatura może być nawet o 2 st. C niższa niż wtedy, gdy mamy zwykłe grzejniki. Tym samym zużywamy mniej ciepła. To drugi powód oszczędności.

A zdrowie? Po pierwsze wspomniany rozkład ciepła (cieplej na dole, chłodniej na górze) jest korzystny dla ludzi. Dzięki temu, że temperatura jest niższa, lepsza jest też wilgotność powietrza. Ponadto ogrzewanie podłogowe jest polecane dla alergików. Ciepło oddawane jest tu przez promieniowanie, nie powstaje zatem ruch powietrza i kurz unosi się w znacznie mniejszym stopniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Białka alternatywne pozwolą zwiększyć udział gruntów na uprawy ekologiczne Biuro prasowe
2024-03-28 | 11:30

Białka alternatywne pozwolą zwiększyć udział gruntów na uprawy ekologiczne

Około 40 proc. gruntów rolnych w Polsce jest wykorzystywanych na pastwiska lub uprawę paszy dla zwierząt na potrzeby krajowej konsumpcji mięsa i nabiału,  jak wskazuje najnowsza
Ekologia Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku
2024-03-20 | 12:00

Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku

Światowy Dzień Wody. Nawet ⅓ osób nie lubi jej smaku Naukowcy z National Institiutes of Health, udowodnili, że odpowiednie nawodnienie wiąże się ze znaczącym zmniejszeniem ryzyka
Ekologia Wspólny Las 2024: dziesiątki leśnych wydarzeń w całej Polsce!
2024-03-20 | 10:00

Wspólny Las 2024: dziesiątki leśnych wydarzeń w całej Polsce!

Rusza czwarta edycja obywatelskiej akcji Wspólny Las. Tegoroczny motyw przewodni inicjatywy to Lasy i Klimat. Spacery z przyrodnikami, wycieczki rowerowe, leśne kąpiele, plenery

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji. Często celem ataków jest infrastruktura krytyczna

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze mafijnym i wykorzystywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, po jakie sięgają służby specjalne. Coraz częściej służy do tego także sztuczna inteligencja, która przyniosła ze sobą szereg nowych zagrożeń. Choć w ślad za technologicznym zaawansowaniem cyberprzestępców rozwijają się też narzędzia zapobiegające atakom, to wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek. Atrakcyjnym celem ataków dla hakerów są jednostki publiczne, infrastruktura krytyczna i samorządy, również te małe, którym brakuje zasobów finansowych i kadrowych, by zapewnić wystarczającą ochronę.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.