inkBOOK Calypso + Pocket, czyli najlepsze artykuły z sieci na czytniku e-książek
Użytkownicy najnowszego czytnika e-książek firmy inkBOOK Europe – modelu inkBOOK Calypso – mogą już instalować na nim popularną aplikację mobilną Pocket. Dzięki niej wszystkie zapisane (np. podczas codziennego surfowania po sieci) w Pocket w ciągu dnia artykuły czy strony można później na spokojnie przeglądać i czytać na przyjaznym dla oczu ekranie inkBOOK Calypso.
Pocket to aplikacja, która doskonale radzi sobie z problemem natłoku informacji, atakujących nas każdego dnia podczas używania internetu i mediów społecznościowych – pozwala ona wyłowić z ogromu przewijających nam się przed oczami artykułów, stron i innych treści te, do których warto wrócić później.
Zasada działania Pocket jest prosta – po zarejestrowaniu darmowego konta na stronie https://getpocket.com należy pobrać i zainstalować stosowne rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox. Później wystarczy już tylko na bieżąco wybierać interesujące nas teksty czy wpisy blogowe, a następnie dodawać je do aplikacji Pocket (wystarczy jedno kliknięcie na pasku przeglądarki). Wszystkie takie treści będą automatycznie synchronizowane z kontem i dostępne na każdym urządzeniu, na którym zalogowany jest użytkownik.
Od teraz takim urządzeniem jest również najnowszy czytnik inkBOOK Calypso – wystarczy, że jego użytkownik zainstaluje aplikację Pocket (dostępną w zakładce inkBOOK Apps) i zaloguje się w niej. To rozwiązanie ma szereg zalet w porównaniu z czytaniem via Pocket na smartfonie, komputerze czy tablecie. Podstawową jest fakt, iż inkBOOK Calypso wyposażony jest w znakomity ekran e-ink, który nie świeci w oczy użytkownika (podświetlony jest z boku) i jest doskonale czytelny zarówno w ostrym słońcu, jak w zupełnej ciemności. Co więcej, czytnik w naturalny sposób sprzyja skupieniu się na lekturze i oderwaniu od rozpraszających gier, filmów itp.
Przypomnijmy, że nowy inkBOOK Calypso trafił do sprzedaży w wakacje. To pierwszy w pełni polski czytnik książek elektronicznych wyświetlający bez reklam ebooki na ekranie z najnowszej generacji papieru elektronicznego E Ink. E-papier zastosowany w Calypso pozwala na wyświetlanie tekstu w takiej jakości, w jakiej widzimy druk w książce. Jednocześnie Calypso - w przeciwieństwie do smartphone’ów - nie emituje światła w oczy użytkownika nawet przy włączonym doświetleniu, przez co jest znacznie zdrowszą alternatywą dla lubiących długo czytać. Możliwość dowolnego powiększania tekstu eliminuje konieczność czytania w okularach, a dostęp do większości polskich serwisów i bibliotek takich jak m.in. Legimi, Empik Go, Nexto, Woblink czy Publio zapewnia nieprzebrane zasoby zarówno ebooków, jak i możliwość czytania e-prasy jeszcze zanim pojawi się w kioskach. Marka inkBOOK należy do wrocławskiej firmy inkBOOK Europe.
Więcej informacji: www.inkBOOK.pl.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.