Komunikaty PR

Infrastruktura druku w chmurze strategiczną inicjatywą IT

2021-08-17  |  14:00
Biuro prasowe

Większość firm wdrożyła już lub jest w trakcje implementacji zdalnego bądź hybrydowego modelu pracy w swojej organizacji. Z tego powodu konieczne jest zapewnienie zdalnego dostępu do usług administracyjnych, w tym do drukowania. Z pomocą przychodzą systemy oparte na chmurze, które pozwalają na drukowanie w dowolnym miejscu, a także pomagają obniżyć koszty dzięki holistycznej strategii zarządzania wydrukami.

Jak wdrożyć infrastrukturę drukowania w chmurze?

Pierwszym krokiem jest uproszczenie usług i infrastruktury IT aby skutecznie zarządzać wydrukami. Pojedyncze rozwiązanie do zarządzania drukiem w chmurze pozwala organizacjom odciążyć infrastrukturę fizyczną wymaganą do obsługi środowiska druku, zmniejszyć wymagania wobec wewnętrznego działu IT i zapewnić stabilne, elastyczne środowisko druku.

W tym scenariuszu, zamiast wysyłać dokumenty przez serwer druku do wyznaczonego urządzenia drukującego gdzie strony pozostają na widoku publicznym do czasu ich pobrania są one przesyłane do chmury, gdzie są przechowywane w osobistej kolejce do czasu, aż użytkownik aż użytkownik uwierzytelni się na wybranym urządzeniu drukującym. Pozwala to użytkownikom na korzystanie z dowolnego autoryzowanego urządzenia w całej flocie drukarek, niezależnie od ich lokalizacji – mówi Sebastian Szpila Enterprise Account Manager Lexmark International Polska. – Aby zapewnić najwyższą mobilność, warto poszukać rozwiązania do zarządzania drukiem w chmurze, które zapewnia pełną obsługę drukowania z urządzeń Mac, Windows i Chromebook, dzięki czemu pracownicy mogą łatwo inicjować zadania drukowania z iPhone'a, iPada lub urządzenia z systemem Android – dodaje.

Dostęp do wydruków za pośrednictwem chmury umożliwia łatwą globalną kontrolę w dużych przedsiębiorstwach, a także centralną analizę danych dotyczących nawyków drukowania organizacji i poszczególnych osób.

Kontrola kosztów

Organizacje, które reagują na zmiany w modelach pracy, zyskują możliwość usprawnienia procesów biznesowych, co z kolei prowadzi do obniżenia kosztów. Zarządzanie drukiem w chmurze pozwala zaoszczędzić na wydatkach na sprzęt, ponieważ eliminuje konieczność posiadania serwerów druku. Skalowanie jest również bardziej opłacalne – wystarczy dodać więcej urządzeń bez konieczności zwiększania pojemności serwerów fizycznych.

Ważne jest również ograniczanie ilości odpadów. Wydruki, które gromadzą się na drukarce i są wyrzucane, nie tylko szkodzą środowisku, ale mogą również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa danych, jeśli zawierają poufne lub prywatne informacje.

Drukowanie w chmurze pozwala na większą kontrolę nad wydrukami, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów i ograniczyć zagrożenia dla bezpieczeństwa. Można również zaoszczędzić na kosztach, ustalając limity dla użytkowników i grup lub ograniczając możliwości drukowania. Na przykład, wyłączenie drukowania w kolorze, aby nie było niepotrzebnie wykorzystywane lub ograniczenie liczby pracowników mających dostęp do urządzeń o wysokiej funkcjonalności w sieci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

Emitel - operator infrastruktury nadawczej - we współpracy z Telewizją Puls rozpoczął w Warszawie testową emisję sygnału w technologii 5G Broadcast. To pierwszy tego
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.