Infor zatrudnia ponad 100 osób we Wrocławiu
W 2021 wrocławski zespół powiększy się o 110 osób. Znacząco, o 35 osób, wzrośnie liczba osób związanych z tworzeniem produktu Infor Workforce Management (oprogramowanie do harmonogramowania pracy pracowników). Kolejnych 40 pracowników zostanie zatrudnionych do zespołów odpowiedzialnych za rozwój dwóch kluczowych systemów ERP firmy: Infor LN i Infor M3. Planowane jest również zwiększenie zatrudnienia w obszarze Infor Managed Services (rozszerzone wsparcie IT), a także specjalistycznych zespołów zajmujących się m.in. analityką biznesową, sztuczną inteligencją oraz big data.
„Rozwiązania Infor pomogły klientom w trudnych czasach pandemii szybko i efektywnie dostosować się do nowej rzeczywistości poprzez transformację do świata cyfrowych usług i Przemysłu 4.0. Mamy ambitne plany, cały czas inwestujemy w najnowsze technologie i rozwijamy produkty w środowisku cloud. Te procesy będą wspierać pracownicy, których niebawem zatrudnimy w naszym Centrum we Wrocławiu.” – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence, Infor
Zaawansowana analityka z Infor Birst®
Jednym z produktów rozwijanych we Wrocławiu jest Infor Birst® - platforma Business Intelligence służąca do gromadzenia danych i prowadzenia analiz biznesowych. Dzięki zastosowaniu w tym rozwiązaniu automatyzacji i uczenia maszynowego przedsiębiorstwa mogą lepiej zrozumieć dane i dzięki temu szybko podejmować prawidłowe decyzje. Analiza danych w tym produkcie jest prowadzona w oparciu o dane zgromadzone wyłącznie w chmurze. Pozwala to skrócić czas wdrożenia przy zwiększonej liczbie źródeł danych. Zespół zajmujący się we Wrocławiu produktem Infor Birst® liczy obecnie 10 pracowników rozwijających produkt oraz 2 konsultantów, którzy prowadzą projekty w całej Europie. Zespół Infor Birst® działa już rok. W 2021 powiększy się o kolejne 5 osób z wykształceniem i doświadczeniem w sektorze IT.
Sztuczna inteligencja na platformie technologicznej Infor OS
Od kwietnia 2020 we Wrocławiu rozwijana jest innowacyjna platforma sztucznej inteligencji Infor Coleman™. Pracuje nad nią ośmioosobowy zespół deweloperski. Infor Coleman™ pozwala przedsiębiorstwom korzystać w codziennych zastosowaniach biznesowych z przetwarzania języka naturalnego, inteligentnej automatyzacji, uczenia maszynowego i obsługi głosowej.
W najbliższym czasie dołączy do zespołu 6 osób, które będą rozwijać platformę Data Lake. Narzędzie to gromadzi wszystkie dane w firmie - niezależnie od tego, czy są generowane przez różne aplikacje, osoby czy infrastrukturę IoT – w jednym miejscu, w chmurze. Dzięki temu zapewniona jest swobodna i szybka wymiana informacji pomiędzy różnymi systemami i aplikacjami.
Lepsze Usability i User Experience produktów
Od początku 2019 roku rozwijany jest także we Wrocławiu zespół projektantów Infor Design (wcześniej pod nazwą: Hook & Loop), który kompleksowo odpowiada za doświadczenie użytkownika (UX) produktów Infor. Również ten zespół powiększy się o kolejnych 7 osób, które skupią się głównie na projektowaniu funkcjonalności zwiększających użyteczność (usability) kluczowych systemów ERP: Infor LN i Infor M3.
O Center of Excellence firmy Infor we Wrocławiu
Otwarte w kwietniu 2016 roku Center of Excellence firmy Infor konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie. Zespół liczy obecnie 340 pracowników, w tym 70 pracowników rozwijających produkty. Przez ostatnie lata działalności Center of Excellence firmy Infor pracownicy z Polski zrealizowali z sukcesem wiele projektów. Rośnie ich renoma, zaufanie do ich wiedzy i poziom innowacyjności realizowanych projektów. Zajmują się najbardziej innowacyjnymi obszarami, w tym m.in. sztuczną inteligencją, big data oraz machine learning.
O Infor
Infor to globalny lider specjalizowanego branżowo oprogramowania biznesowego w chmurze. Aplikacje biznesowe o znaczeniu krytycznym są dostarczane 67.000 klientom w ponad 175 krajach, a rozwiązania Infor są zaprojektowane z myślą o maksymalizowaniu wartości i minimalizowaniu ryzyka, przy zachowaniu korzyści operacyjnych. 17.000 pracowników Infor wykorzystuje bogate doświadczenie i analizy bazujące na danych, aby tworzyć, uczyć się i szybko odpowiadać na nowe wyzwania biznesowe i branżowe. Infor dostarcza klientom nowoczesne narzędzia do transformacji biznesu i przyspieszania innowacji. Więcej informacji na stronie: www.infor.com/pl
# # #
Kontakt dla mediów: Dorota Sapija, Omega Communication, dsapija@communication.pl, 22 854 16 39, 608 03 84 01
Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Zalety poleasingowych laptopów biznesowych dla małych firm
Xtreme Fitness Gyms stawia na innowacje
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.