II Camp sportowy dla przyszłych paraolimpijczyków w Krakowie.
II Camp sportowy dla przyszłych paraolimpijczyków w Krakowie.
W terminie 22-25.09.2022 r. w Hali Cracovii odbędzie się drugi camp sportowy w ramach projektu Sięgnijmy po medale – Los Angeles 2028. Tym razem będzie on poświęcony dyscyplinom paraolimpijskim dla osób z dysfunkcją wzroku. Spotkanie motywacyjne poprowadzi paraolimpijczyk Marcin Ryszka.
Celem całego projektu jest promocja dziedzin paraolimpijskich, kształcenie potencjalnych parasportowców, tak, aby w przyszłości mogli zasilić szeregi reprezentacji Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich.
Podczas drugiego campu odbędą się wykłady i zajęcia praktyczne w zakresie takich dziedzin jak blind football, goalball, show down, tenis stołowy dla niewidomych, strzelectwo laserowe, wioślarstwo (na ergometrach), JUDO.
Campy mają bardzo zróżnicowaną tematykę, gdyż chcemy pokazać wiele dziedzin paraolimpijskich i dać szansę zawodnikom z różnymi niepełnosprawnościami. Wcześniejszy camp był dla osób z niepełnosprawnością ruchową, teraz dla osób z dysfunkcją wzroku. Zależy nam na działaniach kompleksowych, które dadzą realną szansę na odkrycie nowych talentów i nowych pasji sportowych - podkreśla Marcin Królikowski, paraolimpijczyk, dyrektor administracyjno-sportowy hali Cracovii i koordynator Centrum Sportu Niepełnosprawnych.
W czasie warsztatów będzie poruszony temat diety w sporcie i prawidłowych nawyków żywieniowych. Dodatkowo, uczestnicy spotkają się z paraolimpijczykiem Marcinem Ryszką, który był również mistrzem świata w pływaniu, a obecnie jest reprezentantem Polski w blind footballu.
Bardzo się cieszę, że będę mógł spotkać się z uczestnikami projektu „Sięgnijmy po medale Los Angeles 2028” i opowiedzieć im o mojej sportowej drodze, a także pokazać na własnym przykładzie, że będąc niewidomym można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy. Chciałbym dodać im motywacji do działania - mówi Marcin Ryszka.
W campie weźmie udział łącznie 14 osób z dysfunkcją wzroku. Organizatorem całego projektu jest Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych zarządzająca Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Hali Cracovii. Sponsorem projektu jest PKN Orlen. Koordynatorem drugiego campu jest Piotr Niesyczyński animator społeczny i członek Zarządu Fundacji NIE WIDZĄC PRZESZKÓD.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Przegląd 5 najpopularniejszych narzędzi cyfrowych w firmach przemysłowych
WORKsHOW2025: Przyszłość pracy na międzynarodowej konferencji już 15 stycznia 2025!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.