Huawei Y6s – nowy, przystępny cenowo smartfon w ofercie Huawei
Huawei wprowadza do sprzedaży nowy smartfon z popularnej serii Y – model Y6s. Smartfon został opracowany z myślą o osobach, które poszukują przystępnego cenowo telefonu z panoramicznym ekranem o rozdzielczości HD+, wyróżniającego się wydajnością pracy i wygodną obsługą. Smartfon posiada też wysoki poziom zabezpieczeń – można go odblokować za pomocą twarzy lub linii papilarnych.
Huawei Y6s trafi do sprzedaży 7 stycznia i będzie dostępny w dwóch kolorach – niebieskim oraz czarnym. Rekomendowana cena detaliczna nowego telefonu to 749 zł.
Huawei Y6s wyposażony jest w ekran FullView typu Dewdrop o przekątnej 6,09 cala i rozdzielczości HD+. Niewielkie wcięcie na kamerę sprawia, że wyświetlacz zajmuje aż 87% powierzchni smartfona. Dzięki temu oglądanie filmów, granie czy przeglądanie stron internetowych jest wygodne. Smartfon wykorzystuje również specjalny filtr, który niweluje szkodliwe, niebieskie światło. W urządzeniu zastosowano też system inteligentnej regulacji jasności ekranu, który zapewnia widoczność wyświetlanych treści nawet przy ostrym świetle słonecznym.
Smartfon Huawei Y6s napędza ośmiordzeniowy procesor, zaprojektowany w technologii 12 nm. Jest on wyposażony w cztery mocniejsze rdzenie A53 Cores 2,3 GHz (wykorzystywane np. podczas grania w gry) i cztery wolniejsze rdzenie przeznaczone do obsługi mniej wymagających zadań – A53 Cores 1,8 GHz. Huawei Y6s posiada 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można powiększyć do 512 GB za pomocą karty microSD. Telefon został wyposażony w baterię o pojemności 3020 mAh. Zapewnia ona, bez potrzeby ponownego ładowania smartfona, odtwarzanie muzyki przez 77 godzin, oglądanie filmów przez 16 godzin lub przeglądanie stron internetowych nawet do 14 godzin.
Nowy smartfon wyróżnia się wysokim systemem zabezpieczeń. Czytnik linii papilarnych, umieszczony z tyłu telefonu, pozwala na błyskawiczny dostęp do urządzenia. Równie sprawnie działa funkcja Face Unlock, która odblokowuje urządzenie skanując rysy twarzy i działa nawet w słabym świetle. Smartfon wyróżnia się też ergonomicznym designem i kompaktową obudową, przez co telefon wygodnie leży w dłoni.
Huawei Y6s to doskonała opcja dla wielbicieli muzyki. Smartfon wykorzystuje dwa autorskie rozwiązania: Huawei SuperSound oraz Huawei Histen 5.0. Oba systemy zapewniają czysty dźwięk i wzmacniają efekty basowe. Smartfon może także służyć za przenośny głośnik. Smartfon Huawei Y6s posiada również wbudowane radio FM, które można odtwarzać bez transferu danych.
Rozdzielczość tylnego aparatu w Huawei Y6s wynosi 13 megapikseli. Przedni obiektyw został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli i przysłonę f/1.8, co zapewnia wysokiej jakości zdjęcia typu selfie nawet przy słabym oświetleniu.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.