Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu
Huawei wprowadził dziś do sprzedaży w Polsce inteligentny zegarek treningowy dedykowany fanom fitnessu – Huawei Watch Fit. Smartwatch wyposażony jest w czytelny wyświetlacz AMOLED, tryb umożliwiający wyświetlanie animacji z ćwiczeniami, a także baterię pozwalająca na 10 dni pracy na jednym ładowaniu. Sugerowana cena detaliczna smartwatcha to 499 zł.
W przedsprzedaży, która potrwa od 15 września do 30 września, Watch Fit można kupić wraz z inteligentną wagą Huawei AH100.
Huawei Watch Fit można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, oficjalnym sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia oraz w sklepach: Aetka24, Decathlon, Empik, Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, x-kom oraz u operatorów Play i Orange. Oferta oraz data rozpoczęcie sprzedaży może różnić się w zależności od sklepu. Szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej Huawei oraz u poszczególnych partnerów akcji.
Najnowszy smartwatch dostępny jest w kolorze czarnym, różowym oraz zielonym.
Kompleksowy asystent treningowy
Najnowszy Huawei Watch Fit został wyposażony w duży i czytelny ekran AMOLED o przekątnej 1,64”, a całość waży zaledwie 34 gramy. Użytkownik ma do wyboru aż 200 tarcz, które może zmieniać w zależności od nastroju czy stylu. Pasek wykonany jest z fluoroelastomeru, który nie podrażnia skóry i nadaje zegarkowi odpowiednią elastyczność, szczególnie przydatną w czasie treningu. Pełne naładowanie baterii trwa zaledwie 1,5 godziny i wystarcza nawet na 10 dni pracy. Zaledwie 5 minut ładowania pozwala wydłużyć czas pracy o jeden dzień.
Smartwatch obsługuje 96 trybów sportowych, w tym ćwiczenia na siłowni, bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, jogę oraz 12 kursów fitness. Smartwatch wyświetla też animacje ilustrujące wybrane ćwiczenia, dzięki czemu ćwiczący ma pewność, że trening wykonywany jest poprawnie i w odpowiedniej kolejności.
Monitoring zdrowia i snu
Huawei Watch Fit szczegółowo monitoruje między innymi pokonywany dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a podczas treningów wyświetla praktyczne wskazówki, na przykład, gdy tętno rośnie zbyt szybko. Smartwatch spełnia standard 5 ATM, dzięki czemu nie trzeba go zdejmować podczas pływania w basenie czy w morzu.
Huawei Watch Fit automatycznie wykrywa bieganie, szybki chód, ćwiczenia na orbitreku ekliptycznym oraz na urządzeniu imitującym wiosłowanie. Po skończonym treningu smartwatch wyświetli szereg praktycznych sugestii i wskazówek pozwalających udoskonalać trening w przyszłości.
Huawei Watch Fit wyposażony jest w technologię TruSeen™ 4.0, która umożliwia ciągłe monitorowanie tętna – pomiar wykorzystywany jest nie tylko podczas ćwiczeń, ale również analizuje jakość snu czy poziom stresu. Smartwatch pozwala kontrolować również cykl miesiączkowy. Funkcja TruSleep™ monitoruje czas i fazy snu oraz diagnozuje powszechne problemy ze snem i wskazuje sposoby jak sobie z nimi radzić. Kontroluje również poziom saturacji, czyli natlenienia krwi oraz maksymalny pułap tlenowy, czyli maksymalną ilość tlenu, którą organizm może pobrać podczas treningu. Watch Fit pozwala również na przechowywanie i słuchanie muzyki bezpośrednio z poziomu zegarka, bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Dodatkowo umożliwia robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalna migawka”. Połączenie smartwatcha z aplikacją Huawei Zdrowie pozwala zbierać i analizować wyniki, a także na bieżąco kontrolować informacje zebrane na temat stresu czy snu.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.