Huawei prezentuje router Huawei WiFi AX3–naturalne dopełnienie ekosystemu marki
Huawei zaprezentował w pełni zintegrowany z ekosystemem marki Huawei router Huawei WiFi AX3, oparty o system operacyjny Harmony OS. Zaprezentowane urządzenie obsługuje standard sieci Wi-Fi 6, zapewniając najwyższą jakość połączenia oraz płynne korzystanie z internetu.
Huawei wprowadził na rynek najnowszą serię routerów Huawei WiFi AX3, która została wzmocniona o obsługę standardu Wi-Fi 6. Wykorzystując doświadczenie w dziedzinie rozwoju i obsługi sieci 5G, Huawei opracował pionierską technologię, która ułatwia płynną współpracę między routerem a wieloma innymi urządzeniami. Dzięki temu użytkownicy urządzeń Huawei oraz routera WiFi AX3 mogą korzystać z niespotykanej dotąd jakości połączenia Wi-Fi 6+.
Huawei WiFi AX3, będący kluczowym elementem w ramach ekosystemu Huawei 1+8+N, działa w oparciu o system operacyjny Harmony OS i został wyposażony w zabezpieczenia Huawei HomeSec™, zapewniając użytkownikom intuicyjne, szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie w standardzie Wi-Fi 6.
Urządzenie Huawei WiFi AX3 zostało wyposażone w procesor Huawei Gigahome oraz układ Gigahome Wi-Fi 6. Wysoka efektywność routera wynika z obsługi poprawionego pasma częstotliwości – do 160 MHz oraz z implementacji fragmentacji pakietów za pomocą dynamicznej technologii wąskopasmowej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie stabilnego połączenia przy częstotliwości 2 MHz, także dla sygnału ograniczonego naturalnymi barierami. Użytkownicy mogą korzystać z szybkiego połączenia w pobliżu urządzenia i cieszyć się stabilnymi połączeniami w większych odległościach.
Oprócz dynamicznej wąskopasmowej technologii, czterordzeniowa wersja procesora zawiera cztery niezależne wzmacniacze sygnału (dwa dla wersji dwurdzeniowej), umożliwiając tworzenie sieci Mesh dla wielu routerów Huawei oraz obsługę bezprzewodowych, przewodowych i hybrydowych trybów połączeń sieciowych, które rozszerzają dostęp do sieci o każdy zakątek w domu lub firmie.
Czterordzeniowa wersja routera z serii Huawei WiFi AX3 zapewnia również obsługę aplikacji Huawei Share. Użytkownicy telefonu z Androidem z włączoną funkcją NFC, znajdujący się w polu działania NFC routera, mogą łączyć się bezpośrednio z siecią Wi-Fi bez konieczności podawania hasła. To szczególnie praktyczne m.in. w restauracjach lub hotelach, gdzie goście nie muszą już pytać i wprowadzać samodzielnie skomplikowanego hasła dostępu.
Huawei WiFi AX3 Pro to pierwszy domowy router wyposażony w Harmony OS. Urządzenie optymalizuje system przesyłu danych z warstwy aplikacji, warstwy sterowników i warstwy jądra. Dodatkowo producent zastosował w urządzeniu testowy, dwuletni model starzenia, aby zagwarantować użytkownikom długoterminową stabilność pracy.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.