Huawei prezentuje Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+
Smartfony Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+, najnowsze flagowce marki z pierwszym i jedynym na świecie procesorem 5G wykonanym w 5 nm procesie technologicznym oraz z układem SoC z rekordowym zagęszczeniem ponad 15,3 miliarda tranzystorów, zostały dzisiaj zaprezentowane podczas globalnej premiery przez Richarda Yu, CEO Huawei CBG. Oba smartfony oferują potężną wydajność i są przełomowe pod względem fotografii i wideografii mobilnej. Zastosowano w nich aparaty fotograficzne, w tym główny system obiektywów Ultra Vision Cine Camera w kształcie pierścienia, opracowane z myślą o tworzeniu ultraszerokokątnych filmów 4K i zdjęć - zarówno z tylnego, jak i przedniego obiektywu. O potędze aparatu fotograficznego nowych telefonów świadczy też wielkość pojedynczego piksela matrycy, która wynosi 2,44 μm oraz potężny zoom. Podwójny teleobiektyw w Mate 40 Pro+ umożliwia wykonanie zdjęć i wideo ze 100-krotnym zbliżeniem cyfrowym.
Smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ umożliwiają płynną, wielozadaniową pracę, obsługę wielu aplikacji jednocześnie i granie w najbardziej wymagające gry mobilne, przy zachowaniu optymalnego poziomu zużycia energii. W nowych urządzeniach zastosowano innowacyjny, praktycznie bezramkowy ekran OLED o przekątnej 6,76”, który zakrzywia się pod kątem 88°. W połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania wyświetlacza wynoszącą 90 Hz, smartfony zapewniają niepowtarzalne wrażenia wizualne i najwyższy komfort obsługi.
Obudowa Mate 40 Pro jest wykonana z najwyższej jakości szkła, trwałego i odpornego na zarysowania, które mieni się w promieniach słonecznych. Mate 40 Pro dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz srebrnym. Natomiast Mate 40 Pro+ w ceramicznym białym i ceramicznym czarnym.
Nowy standard wydajności
Sercem Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ jest nowy, procesor Kirin 9000 5G z maksymalną częstotliwością taktowania 3,13 Ghz, wykonany w 5 nm procesie technologicznym, który zapewnia jeszcze wyższą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią generacją serii Mate. W nowych smartfonach zastosowano też najpotężniejszy w historii smartfonów Huawei procesor graficzny – jest to 24-rdzeniowy Mali-G78 GPU. O ogromnej wydajności układu SoC świadczy też rekordowa liczba wbudowanych tranzystorów - ponad 15,3 miliarda tranzystorów czyni ten układ najgęstszą architekturą zastosowaną do tej pory w smartfonach.
Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ zostały wyposażone w baterię o pojemności 4400 mAh. Telefony można też bardzo szybko naładować przewodowo dzięki technologii Huawei SuperCharge 66W. Smartfony obsługują też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego Huawei SuperCharge o wartości 50W. Urządzenia można odblokować poprzez funkcję 3D Face Unlock.
Nowa jakość fotografii i wideografii mobilnej
Oba smartfony zostały wyposażone w nowy system aparatów fotograficznych Ultra Vision Cine Camera, opracowany we współpracy z Leica. Jego największymi innowacjami jest zastosowanie podwójnego obiektywu Dual Ultra Wide Camera, dzięki któremu użytkownik może wykonywać zdjęcia oraz wideo 4K w niespotykanych dotąd ultraszerokokątnych perspektywach. Jest to możliwe zarówno przy użyciu aparatu tylnego, jak i przedniego, dzięki czemu grupowe zdjęcia selfie nabierają nowego wymiaru.
Zdjęcia i materiały wideo wykonane za pomocą Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ charakteryzują się najwyższą jakością i liczbą detali, również w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Gwarantuje to potężny, podwójny obiektyw Dual Cine Camera, w którym zastosowano matrycę z sensorem Ultra Vision o rozmiarze – 1/1,28”, natomiast wielkość pojedynczego piksela matrycy wynosi 2,44 μm. Mate 40 Pro został wyposażony w teleobiektyw peryskopowy, który umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 50-krotnym zoomem cyfrowym. Z kolei Huawei Mate 40 Pro+ posiada podwójny teleobiektyw, z pomocą którego można wykonać zdjęcie z 20-krotnym zoomem hybrydowym i 100-krotnym zoomem cyfrowym.
Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wspierają nagrywanie wideo 4K HDR. Dzięki technologii Low Light Video, która umożliwia wykonanie materiału wideo o różnych ekspozycjach jednocześnie, oraz dzięki stabilizacji obrazu Steady Shot i XD Fusion HDR Engine, materiały wideo charakteryzują się wysoką jakością, nawet w słabych warunkach oświetleniowych czy w sytuacji nagrywania w ruchu. Nowe Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ umożliwiają również zaawansowaną edycję wideo - Story Creator pozwala na uzyskanie prawdziwych kinowych efektów poprzez wykorzystanie gotowych szablonów animacji, a następnie dodanie muzyki w tle czy filtrów.
Innowacyjne funkcje usprawniające obsługę
W nowych smartfonach Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość obsługi smartfona, m. in. inteligentny ekran, który za pomocą zaawansowanego obiektywu przedniego rozpoznaje moment, w którym użytkownik kieruje swój wzrok na urządzenie. Spojrzenie na telefon sprawia, że na wyświetlaczu pojawia się dedykowana animacja oraz zegar, a spojrzenie w chwili, gdy dzwonek sygnalizuje nadchodzące połączenie, sprawia, że głośność dzwonka jest obniżana. Nowe smartfony obsługują także funkcję wykrywania gestów, która umożliwia m. in. przeglądanie treści czy odbieranie połączeń bez potrzeby dotykania ekranu palcem.
Wraz z premierą nowych smartfonów, Huawei zaprezentował nowe usługi i aplikacje dostępne dla użytkowników na całym świecie, m. in. Petal Search (narzędzie do wyszukiwania i instalowania aplikacji na smartfonach i tabletach Huawei), Petal Maps (aplikację do obsługi map, wykorzystująca funkcję sterowania gestami w Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+) oraz Huawei Docs (aplikację do tworzenia i edytowania dokumentów).
Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wykorzystują oprogramowanie EMUI 11, bazujące na systemie operacyjnym Android i działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).
Informacje na temat innych modeli z serii, a także na temat dostępności smartfonów na lokalnych rynkach, będą podawane na bieżąco.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.