Huawei Band 6 – nowa opaska sportowa, dostępna w atrakcyjnej ofercie za 199 zł
Najnowsza w portfolio Huawei inteligentna opaska sportowa, Huawei Band 6, dostępna jest od dzisiaj do 25 kwietnia w atrakcyjnej ofercie w rekomendowanej cenie 199 zł. W opasce zastosowano duży ekran 1,47 cala oraz wydajną baterię, dzięki której urządzenie może pracować nawet do dwóch tygodni na jednym ładowaniu. Huawei Band 6 umożliwia m.in. całodobowy monitoring natlenienia krwi SpO2, analizę tętna, a także pomiar efektów treningów. Konsumenci mogą wybierać między dwoma kolorami opaski, różowym i czarnym.
Huawei Band 6 w atrakcyjnej ofercie dostępny jest w sklepie internetowym huawei.pl, w oficjalnym sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia (z powodu obostrzeń związanych z pandemią, sklep jest tymczasowo zamknięty), w sklepach Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, Komputronik, Decathlon i x-kom. Oferta może różnić się w zależności od partnerów, szczegóły dostępne są w sklepach. Regularna sprzedaż nowej opaski ruszy 26 kwietnia.
Duży wyświetlacz FullView
Nowy Huawei Band 6 został wyposażony w dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 1,47 cala, który jest aż o 148 procent większy od wyświetlacza zastosowanego w poprzedniej wersji urządzenia – Huawei Band 4. Wysokie wrażenia wizualne potęguje również zastosowanie cienkich ramek wokół wyświetlacza. Wyraziste kolory i duży kontrast dodatkowo poprawiają widoczność i czytelność.
Zdrowie i sport pod kontrolą
Huawei Band 6 to opaska sportowa, która umożliwia całodniowy monitoring natlenienia krwi SpO2. W przypadku zarejestrowania nieprawidłowych wartości, np. saturacji krwi niższej niż 90%, urządzenie automatycznie powiadomi użytkownika, włączając alarm dźwiękowy. W nowej opasce zastosowano technologię Huawei TruSeenTM 4.0, wspomaganą przez algorytmy sztucznej inteligencji, która umożliwia monitorowanie tętna w czasie rzeczywistym. Gdy puls zaczyna rosnąć i zbyt długo pozostaje wysoki, urządzenie powiadomi o tym użytkownika. Opaska pozwala również kontrolować poziom stresu oraz cykl menstruacyjny.
Ponadto, Huawei Band 6 oferuje 11 profesjonalnych planów treningowych, które można wykonać samodzielnie w domu oraz na zewnątrz. Użytkownik może wybierać spośród bazy 85 dedykowanych trybów sportowych, m.in. biegi, jazda na rowerze, orbitrek czy pływanie, które umożliwiają dokładny pomiar efektów danego treningu. Wszystkie dane gromadzone są w aplikacji Huawei Zdrowie, która umożliwia również monitorowanie i analizę wszystkich zbieranych przez opaskę parametrów.
Wydajna bateria
Huawei Band 6 wyposażony jest w wydajny procesor oraz zaawansowane algorytmy oszczędzania energii. Urządzenie po jednym pełnym naładowaniu działa nawet do dwóch tygodni. Co więcej, opaska obsługuje szybkie ładowanie za pomocą ładowarki magnetycznej – już pięć minut ładowania pozwala na korzystanie z urządzenia przez dwa dni.
Osobisty asystent
Huawei Band 6 pełni również funkcję osobistego asystenta – przypomina o aktywnościach, połączeniach, wiadomościach SMS, powiadomieniach, pozwala również znaleźć smartfon dzięki funkcji „Znajdź telefon”. Dzięki opasce można sterować odtwarzaniem muzyki na słuchawkach sparowanych ze smartfonem, urządzenie może też służyć jako wyzwalacz aparatu fotograficznego w telefonie.
Użytkownik Huawei Band 6 ma możliwość wyboru dowolnego zdjęcia jako tarczy na ekranie oraz określenia, jakie dane mają być wyświetlane na głównym ekranie urządzenia. Sprzęt oferuje również dostęp do ponad 100 stylowych tarcz poprzez aplikację Huawei Zdrowie.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries

STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.