Komunikaty PR

Wintercamp X: poznaj góry zimą!

2019-01-24  |  07:24

Potężna dawka wiedzy, fantastyczni ludzie i cztery dni doskonałej zabawy. Już w lutym, pod Turbaczem (Gorce) odbędzie się 10-ty Zimowy Biwak Szkoleniowy Wintercamp. Dwie edycje tego wydarzenia odbędą się w dniach 14-17 oraz 21-24 lutego. Dla wielbicieli gór to doskonała szansa na zdobycie nowych lub podszlifowanie starych umiejętności oraz spotkania z inspirującymi osobowościami, nie tylko gór. 

Pierwszy Wintercamp odbył się w 2010 roku, wzięło w nim udział około 70 osób. Po dziesięciu latach, szkolenia z zakresu biwakowania, dobierania górskiego sprzętu, wspinaczki lodowej czy pierwszej pomocy w górach przeszło blisko 2000 osób. Co roku, pod Turbaczem zbierają się nie tylko początkujący adepci górskich wędrówek, ale również himalaiści, alpiniści, podróżnicy i sympatycy imprezy.

Merytoryczna petarda

Uczestnicy biwaku mieszkają w namiotach, na polu obok schroniska, mieszczącego się w samym sercu Gorczańskiego Parku  Narodowego, z którego roztacza się przepiękny widok na Tatry. Od dziesięciu lat organizatorzy oferują uczestnikom szkolenia z zakresu turystyki górskiej prowadzone przez profesjonalistów: ratowników GOPR, podróżników, himalaistów i instruktorów POG. – Bezpieczeństwo zimą w górach jest absolutnie najważniejsze. Warto zauważyć, że warunki w górach zmieniają się nieustannie, prognozy również. Zdarza się tak, że pogoda zmienia diametralnie w ciągu godziny. A przecież są jeszcze wypadki losowe, o których słyszymy co roku, nie tylko w trakcie zimowego sezonu w górach – wyjaśnia Maciej Przywecki, organizator i pomysłodawca Wintecamp oraz wiceprezes Polish Outdoor Group. 

Biorąc pod uwagę potrzeby początkujących adeptów zimowej, górskiej przygody organizatorzy, w głównym bloku merytorycznym, oferują szkolenia: biwakowe - z poruszaniem się w zimowych warunkach, lawinowe, skitour’owe, medyczne oraz sprzętowe. Każdy z uczestników może wybrać trzy szkolenia, w których weźmie udział.  Poza blokiem szkoleniowym zaplanowano także zajęcia dodatkowe, w tym między innymi wspinaczka lodowa na dwóch, specjalnie przygotowanych ścianach!

Organizacja specjalistycznych szkoleń jest możliwa między innymi dzięki wsparciu wielu partnerów, do grona których zaliczyć można firmy takie jak: The North Face, Jack Wolfskin, Pajak, Lesovik, Marmot, PETZL, Ortovox, Komputronik, Idlo, Nikwax, Dalbello czy Volkl.

Opowieści z dachu świata

Nieodłącznym elementem biwaków pod Turbaczem są wieczorne spotkania z podróżnikami. W tym roku, o swoich górskich przygodach opowiadać będą m.in. znani himalaiści Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki oraz Janusz Gołąb, których przedstawiać nie trzeba.  

Ludzie gór najlepiej zdają sobie sprawę ze wszystkich niebezpieczeństw, które na nich czyhają. Niejednokrotnie się z nimi zmierzyli, podejmowali trudne decyzje w kryzysowych sytuacjach – opowiada Maciej Przywecki. Nasi goście, którzy przyjeżdżają na Wintercamp są nie tylko przykładem ludzi, którzy spełnili swoje marzenia. Pokazują także to, że w górach, nieważne jak wysokich, istotne jest odpowiednie przygotowanie oraz odpowiedzialne i przemyślane działanie – A przy tym wszystkim, opowiadają o górach wielką pasją i zamiłowaniem – dodaje. 

Ludzie przede wszystkim

Wintercamp jest jednak przede wszystkim doskonałą okazją do poznania entuzjastów górskiej turystyki i znalezienia przyjaciół na całe życie. W programie biwaku, poza wspólnymi zajęciami i prelekcjami zaplanowane są spotkania i gry integracyjne, a nawet wieczorna impreza w schronisku. - Pod Turbaczem spotykają się ludzie, którzy dzielą wspólną pasję. Chcemy dać im możliwość wymiany doświadczeń, inspiracji, ale też relaksu.  Taki idealny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym, ale w unikalnym klimacie górskiej przygody –  tłumaczy Maciej Przywecki.

W okolicach schroniska pod Turbaczem znajdzie się miejsce dla każdego, również dzieci, a nawet dla całych rodzin. W dniach 21 do 24 lutego, odbędzie się biwak Wintercamp Family X.

W rodzinnej edycji biwaku może uczestniczyć dziecko do 16. roku życia, z co najmniej jednym rodzicem. Organizatorzy przygotowali dla uczestników podobne atrakcje, ale dedykowane także dla tych najmłodszych. Główną ideą tego wydarzenia jest rodzinne przeżywanie górskiej przygody, dzielenie się wiedzą poprzez gry oraz ciekawe warsztaty.

Dokładny plan Wintercamp X oraz Wintercamp Family X, opis szkoleń oraz kadry szkoleniowej można znaleźć na stronie: http://wintercamp.org.pl

Organizator: Polish Outdoor Group

Sponsorzy: The North Face, Jack Wolfskin, Woda Góry Las, Pajak, Lesovik

Partnerzy technologiczni: PETZL, Ortovox, Komputronik, Marmot, Mitshubishi Motors, Idlo, Nikvax, This1, Dalbello, Volkl,

Patroni medialni: Poznaj Świat, 4outdoor Magazyn, 4outdoor Biznes, Wspinanie.pl, Klubpodróżników.com

Partnerzy merytoryczni: Gorczański Park Narodowy, GOPR-Podhale, Klub Wysokogórski Gliwice, Agencja Wyprawowa Adventure24, Ratunek.eu, Fundacja Kukuczki, Odkrywca Zdobywca, VMG EXPO, Ispo Munich, SkiTour School

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Ipsos dla Huawei: Ponad 50% Polaków chce poprawić kondycję fizyczną Biuro prasowe
2021-11-24 | 15:10

Ipsos dla Huawei: Ponad 50% Polaków chce poprawić kondycję fizyczną

Ponad połowa Polaków przyznaje, że w czasie pandemii odłożyła na później realizację planów, w tym również tych związanych z poprawą swojej kondycji fizycznej.
Hobby Kawa za 5 zł! Specjalna oferta dla Gości kawiarni Costa Coffee
2021-05-06 | 14:32

Kawa za 5 zł! Specjalna oferta dla Gości kawiarni Costa Coffee

Z okazji 50. Urodzin marki Costa Coffee, w kawiarniach na każdego czeka Kawa za 5 zł! W ramach oferty promocyjnej w dniach 6 – 7 maja swoją ulubioną, klasyczną kawę w dowolnym
Hobby Tinder Plus za darmo przez pół roku za pobranie aplikacji z Huawei AppGallery
2020-09-18 | 11:26

Tinder Plus za darmo przez pół roku za pobranie aplikacji z Huawei AppGallery

Użytkownicy urządzeń Huawei, którzy pobiorą aplikację Tinder ze sklepu AppGallery, otrzymają 6-miesięczny bezpłatny dostęp do Tinder w wersji Plus. Oferta dotyczy wszystkich

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Media i PR

Pandemia nie zachwiała pozycją polskich fabryk telewizorów. Na produkcję może wpłynąć brak komponentów z Azji i wzrost ich ceny

W Polsce co roku sprzedaje się ponad 2 mln nowych telewizorów, co – jak podaje Związek Cyfrowa Polska – plasuje nas pod tym względem na szóstym miejscu w Europie. Polska przoduje również w produkcji telewizorów na Starym Kontynencie. Na tutejszym rynku swoje odbiorniki składa kilka dużych, globalnych marek, a ich produkcja jest nawet ośmiokrotnie większa, niż jest w stanie przyjąć krajowy rynek. Zapotrzebowanie na rynkach zagranicznych mocno zwiększyła pandemia, chociaż dziś sytuacja wraca do stanu z 2019 roku. Jednym z głównych tego typu zakładów jest należąca do TCL fabryka w podwarszawskim Żyrardowie. Tu powstają m.in. wyposażone w najnowsze technologie telewizory, z których gros trafia na eksport.

Telekomunikacja

Technologiczne kierunki studiów przeżywają oblężenie. Budowanie kadr kluczowe dla rozwoju branży

Polskie uczelnie kształcą rokrocznie ponad 110 tys. absolwentów kierunków naukowo-technicznych. Największą popularnością cieszą się informatyka, cyberbezpieczeństwo i inne kierunki powiązane z sektorem ICT, który ma duży wkład w rozwój krajowej gospodarki. Wymaga jednak nieustannego kształcenia nowych kadr oraz wyrównywania poziomu wiedzy i umiejętności zgodnie z globalnymi standardami. Temu właśnie służy program ICT Academy i towarzyszący mu konkurs ICT Competition, który organizuje Huawei. 

Infrastruktura

Gen. W. Nowak: Wskazanie dostawcy wysokiego ryzyka nie zapewni bezpieczeństwa technologii. Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga dalszych prac [DEPESZA]

– Każdy system, nieważne z jakich urządzeń się składa, można odpowiednio zabezpieczyć – ocenia gen. Włodzimierz Nowak, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, nawiązując do proponowanej przez rząd oceny ryzyka dostawców sprzętu i technologii. Jego zdaniem skupianie się jedynie na dostawcy to tylko dotykanie wierzchołka góry lodowej, bo czynników ryzyka jest znacznie więcej. Zapisy ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa wskazują, że jeśli firma technologiczna zostanie uznana za dostawcę wysokiego ryzyka, będzie de facto wykluczona z polskiego rynku, a operatorzy telekomunikacyjni będą musieli zrezygnować z jej urządzeń i usług. Kryteria oceny w dużej mierze są oparte na kwestiach przynależności państwowej, co według części ekspertów jest wymierzone w koncerny chińskie.