Komunikaty PR

Hitachi Energy z połączeniem HVDC w Abu Dhabi

2022-01-19  |  09:20
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Hitachi Energy zdobywa duże zamówienie na pierwsze tego typu podmorskie połączenie energetyczne w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, które przyczyni się do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej w Abu Dhabi

HVDC Light® połączy niskoemisyjną energię z sieci kontynentalnej z morskimi instalacjami produkcyjnymi ADNOC w ramach strategicznego projektu, który zapewni zrównoważone, odporne i bezpieczne dostawy energii.

Firma Hitachi Energy ogłosiła, że zdobyła duże zamówienie od Samsung C&T Corporation, jednej z największych na świecie firm inżynieryjnych i budowlanych, na połączenie morskich instalacji należących do ADNOC z lądową siecią energetyczną w Abu Dhabi, której właścicielem i operatorem jest Abu Dhabi National Energy Company PJSC (TAQA).

Technologia HVDC Light® firmy Hitachi Energy oraz cyfrowa platforma sterowania MACH™* umożliwią przesyłanie czystszej i bardziej wydajnej energii z sieci lądowej do instalacji produkcyjnych ADNOC, zmniejszając ich emisję gazów cieplarnianych o 35 procent. To innowacyjne rozwiązanie wzmacnia zaangażowanie Hitachi Energy we wspieranie klientów i krajów w dążeniu do przyszłości neutralnej węglowo i pomaga w realizacji inicjatywy Zjednoczonych Emiratów Arabskich „2050 Net-Zero Initiative”. 

Łącze HVDC o mocy 3200 megawatów (MW) to dotychczas zdecydowanie najpotężniejsze rozwiązanie HVDC w zakresie zasilania energią elektryczną z lądu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, jak również pierwsze tego typu poza wodami norweskimi. Odzwierciedla ono sposób, w jaki Hitachi Energy kontynuuje wdrażanie pionierskich technologii w odpowiedzi na rosnące wśród krajowych oraz niezależnych firm naftowych i gazowych zainteresowanie zasilaniem ich przybrzeżnych zakładów produkcyjnych bezemisyjną energią z lądowych sieci energetycznych.

Jesteśmy dumni, że możemy pomóc Abu Dhabi i ADNOC w poczynieniu znaczących postępów na drodze do realizacji ambicji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku - powiedział Claudio Facchin, CEO Hitachi Energy. ‒ Hitachi Energy jest orędownikiem pilnej transformacji energetycznej i to duże zamówienie potwierdza, że jesteśmy partnerem, do którego warto zwracać się, aby rozwijać i wdrażać technologie sprawiające, że światowy system energetyczny staje się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny.

Hitachi Energy to zaufany partner, który wnosi solidne globalne kompetencje oraz dobre wzorce w zakresie współpracy i innowacji ‒ powiedział SH Kim, dyrektor ds. zamówień w Samsung C&T Corporation. ‒ Razem będziemy dostarczać firmie ADNOC pionierskie technologie, które sprawdzają się w tak dużych projektach HVDC. Cały projekt będzie obejmował dwa łącza HVDC, które połączą z lądową siecią energetyczną dwa klastry podmorskich zakładów produkcyjnych z sektora ropy naftowej i gazu ziemnego na odcinku 140 kilometrów.

Hitachi Energy dostarczy cztery stacje przekształtnikowe, które będą konwertować prąd zmienny na prąd stały do przesyłu w kablach podmorskich, a następnie ponownie przekształcą go na prąd zmienny do wykorzystania w morskich systemach energetycznych. Technologia HVDC zostanie dostarczona przez globalne centra kompetencyjne Hitachi Energy. Zamówienie obejmuje również badania systemowe, projektowanie dostawę, nadzór nad instalacją i uruchomienie. Jako preferowany partner, Hitachi Energy będzie wspierać klientów w ramach długoterminowej umowy serwisowej, aby zapewnić dostępność i niezawodność systemu przez długi cykl eksploatacji łączy HVDC.

HVDC Light to technologia przekształcania napięcia, której pionierem jest Hitachi Energy. Jest to preferowana technologia dla wielu zastosowań sieciowych, w tym łączenia krajowych sieci energetycznych, integracji morskich farm wiatrowych z systemami przesyłowymi na stałym lądzie, dostarczania większej ilości energii do zatłoczonych centrów miast, łączenia sieci asynchronicznych działających z różnymi częstotliwościami oraz zasilania z lądu.

Cechami wyróżniającymi HVDC Light są wyjątkowo kompaktowe stacje przekształtnikowe (co jest niezwykle ważne w aplikacjach, gdzie przestrzeń ma znaczenie krytyczne, takich jak morskie elektrownie wiatrowe, morskie zakłady produkcyjne i zasilanie centrów miast), bardzo niskie straty elektryczne oraz zdolność do black-startu w celu przywrócenia zasilania po awarii sieci.

Firma Hitachi Energy była pionierem komercyjnej technologii HVDC prawie 70 lat temu i zrealizowała ponad połowę światowych projektów HVDC Classic oraz ponad 70 procent światowych projektów HVDC z przekształceniem źródeł napięcia.

Uwagi:

*Modular Advanced Control for HVDC (MACH™)

 

O Hitachi Energy

Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne. Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 38 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.

 

https://www.hitachienergy.com

https://www.linkedin.com/company/hitachienergy

https://twitter.com/HitachiEnergy

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu Biuro prasowe
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-12-02 | 13:00

Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy

Transformacja energetyczna: konieczność, nie opcja Transformacja energetyczna w Polsce to nie tylko reakcja na zmieniające się regulacje unijne, ale również strategiczna decyzja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa
Energetyka SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
2024-11-29 | 09:00

SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE

Gliwice, 27 listopada 2024 roku. SPIE Energotest, polska spółka należąca do Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.