Komunikaty PR

Hitachi Energy rozpoczyna działalność

2021-10-19  |  13:15

Światowy lider technologii ogłosił, że zmienia się w Hitachi Energy. Dotychczasowa firma Hitachi ABB Power Grids odnowiła swój cel, którym jest „wspieranie zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich".

- W Hitachi Energy jesteśmy orędownikami pilnej transformacji energetycznej, którą umożliwi innowacyjność i współpraca. Istnieje wiele dróg prowadzących do przyszłości neutralnej węglowo - aby sprostać temu światowemu wyzwaniu, wspieramy zróżnicowane globalne zespoły, wnosząc autentyczną pasję i trwałe poczucie odpowiedzialności – powiedział Claudio Facchin, dyrektor generalny Hitachi Energy. - Do 2050 r. globalne zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie niemal dwukrotnie* i stanie się ona filarem całego systemu energetycznego. W Hitachi Energy jesteśmy pionierami w dziedzinie wielu technologii niezbędnych dla rozwoju zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich - i zobowiązujemy się do dalszego przesuwania granic innowacji. Spełnienie obietnicy neutralnej węglowo przyszłości będzie wymagało pasji, zaufania i innowacji - a korzyści dla naszych i przyszłych pokoleń będą ogromne. Wraz z naszą nową nazwą - Hitachi Energy - zwiększymy nasze zaangażowanie w zapewnianie rzeczywistych efektów dla naszych klientów
i partnerów, pracowników oraz społeczeństwa
- dodał.

Neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla system energetyczny będzie w dużym stopniu ze sobą połączony, a HVDC**, technologia, której pionierem byliśmy ponad 60 lat temu, jest jedną z kluczowych technologii o zasadniczym znaczeniu dla umożliwienia wymiany i maksymalizacji zasobów energii odnawialnej między krajami, regionami i kontynentami. Jako lider rynku HVDC, Hitachi Energy dostarcza wiele z tych połączeń międzysystemowych, takich jak ostatnio ogłoszone połączenie HVDC Arabia Saudyjska - Egipt (6 października 2021 r.) - pierwsze w historii duże połączenie międzysystemowe na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, a także North Sea Link (1 października 2021 r.) - NSL, o długości 720 km, który jest najdłuższym na świecie podmorskim połączeniem międzysystemowym łączącym Norwegię i Wielką Brytanię, umożliwiającym wymianę energii odnawialnej między tymi krajami.

W celu uzupełnienia połączeń międzysystemowych i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na elastyczność systemu energetycznego, Hitachi Energy wspiera również klientów w zakresie takich rozwiązań jak mikrosieci i magazynowanie energii. Niedawny przykład takiego rozwiązania można znaleźć w Cordovie na Alasce, gdzie lokalnej społeczności udało się zmniejszyć zależność od paliw kopalnych, uzyskując jednocześnie niezależność energetyczną. 

W ramach obchodów powołania Hitachi Energy Claudio Facchin poprowadził interesującą debatę ze Stevenem Chu, 12. sekretarzem ds. energii USA, naukowcem i współzdobywcą Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki (1997) oraz Lully Miurą, japońską badaczką zajmującą się polityką międzynarodową i członkinią Komisji ds. strategii wzrostu przy japońskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Podczas sesji zatytułowanej „Technologie i innowacje energetyczne przyczyniające się do neutralnej węglowo przyszłości” była transmitowana w ramach wydarzenia Hitachi Social Innovation Forum 2021 JAPAN. Uczestnicy debaty skupili się na tym, jak zrealizować ambitne cele zerowej emisji netto, do których zobowiązało się wiele krajów, oraz jak Hitachi i Hitachi Energy przyczyniają się do budowania społeczeństwa bardziej zrównoważonego, odpornego i bezpiecznego.

Kolejnym z istotnych tematów jest rola cyfryzacji, która ma decydujące znaczenie dla przezwyciężenia wyzwań związanych ze złożonością i wydajnością, spowodowanych przez zwiększone ilości zmiennej energii odnawialnej przyłączanej do światowego systemu energetycznego. Przykładowo, dzięki połączeniu zaawansowanych rozwiązań i usług cyfrowych, Lumada Asset Performance Management zapewnia wgląd w stan i wydajność zapobiegając krytycznym awariom aktywów przy jednoczesnej optymalizacji kosztów w cyklu ich życia. Umożliwia to klientom wykorzystanie danych online i offline do bardziej inteligentnego zarządzania aktywami, uwzględniającego ryzyka.

Hitachi Energy rozwija współpracę z klientami i partnerami w celu wypracowania globalnych rozwiązań, aby sprostać globalnemu wyzwaniu, jakim jest inkluzywna i sprawiedliwa przyszłość neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Na początku tego roku firma wprowadziła na rynek EconiQ™ - swoje ekoefektywne portfolio wyjątkowych rozwiązań dla środowiska. Udowodniono, że oferta EconiQ w zakresie wysokiego napięcia znacząco zmniejsza ślad węglowy w całym cyklu życia produktu. Ostatnio firma wprowadziła również na rynek portfolio transformatorów dla pływających morskich elektrowni wiatrowych zaprojektowanych tak, aby sprostać wymagającym warunkom panującym na morzu i umożliwić efektywne pozyskiwanie i integrowanie energii wiatrowej do globalnego systemu energetycznego, bezpośrednio wspierając dążenie do zrównoważonej przyszłości energetycznej.

Firma Hitachi Energy umieściła zrównoważony rozwój w centrum swojego celu:

Hitachi Energy - Wspierając zrównoważoną przyszłość energetyczną dla wszystkich

Udoskonalamy światowy system energetyczny, aby był bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny. Jako lider technologiczny, współpracujemy z klientami i partnerami, aby zapewnić zrównoważoną przyszłość energetyczną - dla dzisiejszych i przyszłych pokoleń.

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju Sustainability 2030, firma zajmuje się pilną potrzebą globalnej transformacji energetycznej i wyznaczyła jasne cele w obszarach: Planeta, Ludzie, Pokój
i Partnerstwo. Hitachi Energy postawiła sobie za cel osiągnięcie neutralności węglowej w ramach własnej działalności operacyjnej. Firma jest już bliska osiągnięcia wykorzystania 100% energii elektrycznej wolnej od paliw kopalnych w ramach własnej działalności i spodziewa się, że zrealizuje ten pierwszy cel przed założonym czasem.

Hitachi Energy odzwierciedla szybko zmieniający się krajobraz energetyczny i możliwość tworzenia wartości ekonomicznej, środowiskowej i społecznej. Nazwa marki umożliwia firmie skuteczne pozycjonowanie pionierskich technologii i usług dla obecnych i przyszłych klientów wykraczających poza sieć energetyczną - otwierając szerokie możliwości w takich obszarach, jak zrównoważona mobilność i smart life.

Firma formalnie zarejestrowała Hitachi Energy Ltd. w dniu 30 czerwca 2021 r. i obecnie przeprowadza oficjalny proces zmiany nazwy na całym świecie, z wyjątkiem Chin, gdzie zmiana nastąpi w późniejszym terminie. Hitachi Ltd. posiada 80,1 procent udziałów w spółce joint venture, która rozpoczęła działalność 1 lipca 2020 roku, a reszta udziałów należy do ABB Ltd.

Przypisy

* Raport IEA Net Zero 2050 (maj 2021 r.) - W sprawozdaniu przewodnim stwierdzono, że droga do zerowej emisji netto jest wąska: utrzymanie się na niej wymaga natychmiastowego i masowego wdrożenia wszystkich dostępnych czystych i wydajnych technologii energetycznych.

** Firma Hitachi Energy wynalazła komercyjną technologię wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) prawie siedem dekad temu.

O firmie Hitachi Energy

Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny
i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne. Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 38 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.

https://www.hitachienergy.com 

https://www.linkedin.com/company/hitachienergy

https://twitter.com/HitachiEnergy

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności Biuro prasowe
2024-03-28 | 09:00

Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności

Zapobieganie zmianom klimatycznym oraz walka o ochronę naszej planety to powszechne tematy, które kraje rozwinięte uważają za absolutną konieczność. Ograniczenie emisji gazów
Energetyka Schneider Electric i NVIDIA tworzą projekty centrów danych AI
2024-03-27 | 01:00

Schneider Electric i NVIDIA tworzą projekty centrów danych AI

Schneider Electric połączy swoje doświadczenie w zakresie infrastruktury centrów danych z zaawansowanymi technologiami AI firmy NVIDIA, aby zaprezentować pierwsze publicznie dostępne
Energetyka Dekada stołecznych mikroinstalacji i stałe zainteresowanie OZE
2024-03-24 | 09:00

Dekada stołecznych mikroinstalacji i stałe zainteresowanie OZE

Stoen Operator, w dziesięciolecie pierwszego przyłączenia mikroinstalacji do swojej sieci, podsumowuje wyniki za 2023 rok związane z przyłączeniami fotowoltaiki i magazynów energii.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.

Konsument

Techniki genomowe mogą zrewolucjonizować europejskie rolnictwo i uodpornić je na zmiany klimatu. UE pracuje nad nowymi ramami prawnymi

Techniki genomowe (NTG) pozwalają uzyskiwać rośliny o większej odporności na susze i choroby, a ich hodowla wymaga mniej nawozów i pestycydów. Komisja Europejska wskazuje, że NTG to innowacja, która może m.in. zwiększyć odporność systemu żywnościowego na zmiany klimatu. W tej chwili wszystkie rośliny uzyskane w ten sposób podlegają tym samym, mocno wyśrubowanym zasadom, co GMO. Dlatego w ub.r. KE zaproponowała nowe rozporządzenie dotyczące roślin uzyskiwanych za pomocą technik genomowych. W lutym br. przychylił się do niego Parlament UE, co otworzyło drogę do rozpoczęcia negocjacji z rządami państw UE w Radzie. Wątpliwości wielu państw członkowskich, również Polski, budzi kwestia patentów NGT pozostających w rękach globalnych koncernów, które mogłyby zaszkodzić pozycji europejskich hodowców.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.