Hitachi Energy przedstawia transformatory EconiQ™
Ekoefektywne transformatory EconiQ™ są tworzone wspólnie z klientami w oparciu
o sprawdzoną metodologię naukową, aby zmniejszać emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia.
Hitachi Energy ogłosiła wprowadzenie transformatorów EconiQ™, będących wyrazem celu przedsiębiorstwa: wspierania zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.
Zaprojektowane w sposób ekoefektywny i oparte na naukowych metodologiach zapewniających transparentność, transformatory EconiQ są kolejnym dowodem zaangażowania światowego lidera technologii i rynku sieci energetycznych w dążenie do neutralności węglowej - celu określonego w strategicznym planie firmy Sustainability 2030. W swoim ostatnim komunikacie prasowym Hitachi Energy ogłosiła, że jest orędownikiem pilnej transformacji energetycznej poprzez pionierskie technologie, które pomogą przyspieszyć osiągnięcie neutralnej węglowo przyszłości.
Poprzez dostosowywanie poziomów napięcia, transformatory mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia wydajnego i bezpiecznego przepływu energii elektrycznej. Od momentu jej wytworzenia do końcowego wykorzystania, przechodzi ona średnio przez cztery do pięciu transformatorów. Szacuje się, że w tym procesie, na drodze strat cieplnych, urządzenia te zużywają prawie pięć procent energii elektrycznej wytwarzanej na całym świecie.
Transformatory EconiQ wnoszą dodatkową wartość dla środowiska w zakresie dekarbonizacji, zwiększonego bezpieczeństwa ludzi, ochrony ekosystemów i odpowiedzialnego wykorzystania zasobów w całym cyklu życia transformatora. Transformatory będą dostosowywane do konkretnych wymagań klienta w zakresie zrównoważonego rozwoju przy wykorzystaniu sprawdzonych metodologii naukowych, takich jak środowiskowa analiza cyklu życia*.
Przykładowo, jeden z transformatorów EconiQ – 115/21 kilowoltów (kV), 40 megawolt-amperów (MVA) - powinien zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 23 procent1 w ciągu całego cyklu życia, przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na eutrofizację i toksyczności wody o około 15 procent. Wyeliminowałby również wpływ na środowisko związany z rzadkimi przypadkami wycieku oleju mineralnego.
− Rozwiązanie pilnego problemu globalnej transformacji energetycznej wymaga zarówno współpracy, jak i innowacji − powiedział Bruno Melles, szef biznesu Transformatorów w Hitachi Energy. − Jestem podekscytowany współtworzeniem rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju wraz z naszymi klientami - a nasze transformatory EconiQ™ bezpośrednio pomagają przyspieszyć podróż w kierunku zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.
Transformatory EconiQ zostały opracowane z wykorzystaniem zasad ekoprojektowania, aby zmaksymalizować zrównoważony rozwój w całym cyklu życia. W ramach projektów kluczowe aspekty są dalej optymalizowane, aby uzyskać m.in. zwiększoną wydajność energetyczną i odpowiedzialne wykorzystanie materiałów poprzez procesy takie jak recykling i utylizacja odpadów. Zastosowanie biodegradowalnych płynów izolacyjnych o wyższej temperaturze zapłonu pomaga chronić otaczające ekosystemy przed ryzykiem zanieczyszczenia i zwiększa bezpieczeństwo ludzi. W pierwszej fazie transformatory EconiQ będą dostępne dla aplikacji izolowanych cieczą.
Transformatory są produkowane w fabrykach Hitachi Energy przy użyciu energii elektrycznej wolnej od paliw kopalnych. W swoim planie Sustainability 2030 firma wyznaczyła sobie cel osiągnięcia neutralności węglowej we własnej działalności operacyjnej i spodziewa się, że do 2022 roku zrealizuje pierwszy cel, jakim jest wykorzystanie 100% energii elektrycznej wolnej od paliw kopalnych w ramach własnej działalności.
Ekoefektywne portfolio EconiQ™ firmy Hitachi Energy
Na początku roku Hitachi Energy przedstawiła swoje ekoefektywne portfolio EconiQ™, które obejmuje produkty, usługi i rozwiązania o udowodnionej wyjątkowej skuteczności w zakresie ochrony środowiska w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi.
Uwagi
*wspomniany przykład transformatora EconiQ uwzględnia miks energetyczny w Unii Europejskiej i opiera się na analizie cyklu życia, która zakłada 35 lat eksploatacji i 75-procentowe obciążenie transformatora.
O firmie Hitachi Energy
Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne. Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 38 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.
https://www.hitachienergy.com
https://www.linkedin.com/company/hitachienergy
https://twitter.com/HitachiEnergy
Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy
SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.