Hitachi ABB Power Grids wprowadza rozwiązanie SVC Light® Enhanced
Hitachi ABB Power Grids wprowadza rozwiązanie SVC Light® Enhanced, które przyspiesza dążenia do stabilnej i neutralnej węglowo przyszłości energetyki
Dwie technologie stabilizacji sieci połączone w jednym urządzeniu umożliwiają systemom przesyłowym integrację większej ilości energii odnawialnej, przyczyniając się do powstania gospodarki neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla.
[Warszawa, 26 08 2021] – Firma Hitachi ABB Power Grids ogłosiła na targach CIGRE 2021 wprowadzenie statycznego kompensatora mocy biernej SVC Light® Enhanced - nowej generacji rozwiązania do stabilizacji sieci. Kompensator SVC Light Enhanced umożliwia płynną integrację energii odnawialnej z szybko zmieniającym się światowym systemem energetycznym, wspierając nowe i dynamicznie rozwijające się zastosowania bezemisyjnej elektryfikacji, od zasilania centrów danych po zrównoważoną mobilność.
Sieci energetyczne na całym świecie są coraz bardziej obciążone przez destabilizujący wpływ zmiennej i często nieprzewidywalnej energii odnawialnej (tj. słonecznej i wiatrowej) w miksie energetycznym. Jest to dodatkowo potęgowane przez zamykanie konwencjonalnych elektrowni, które magazynują duże ilości energii w swoich urządzeniach wirujących (zwanych inercją), które są wykorzystywane do przeciwdziałania zakłóceniom mogącym spowodować przerwy w dostawach energii elektrycznej.
Rozwiązanie SVC Light Enhanced odpowiada na te wyzwania, łącząc dwie technologie zapewniające jakość zasilania i stabilizację sieci w jednym kompaktowym urządzeniu. Ta pionierska technologia obejmuje kompensator SVC Light STATCOM, który zapewnia niezbędną moc bierną w celu zrównoważenia wpływu odnawialnych źródeł energii, jak również superkondensatory, które przechowują setki megawatosekund energii i automatycznie uwalniają ją w ciągu milisekund w przypadku wystąpienia zakłóceń, zmniejszając tym samym zależność od konwencjonalnych elektrowni.
− SVC Light Enhanced wypełnia istotną i rosnącą lukę na rynku, dla której nasi klienci na całym świecie poszukiwali wydajnego i niezawodnego rozwiązania − powiedział Niklas Persson, globalny dyrektor biznesu Stacji i Systemów Eleketroenergetycznych w Hitachi ABB Power Grids. − Natychmiastowo dostarcza ono ogromne ilości energii, aby utrzymać stabilność i odporność sieci, umożliwiając zakładom energetycznym zwiększenie wykorzystania energii bezemisyjnej i postęp w kierunku neutralności węglowej.
Technologie STATCOM, takie jak SVC Light od Hitachi ABB Power Grids, mają o 40 procent niższy* ślad węglowy w całym cyklu życia w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Na początku tego roku firma Hitachi ABB Power Grids ogłosiła, że dostarczy najpotężniejsze na świecie** kompensatory STATCOM do niemieckiego systemu przesyłowego, które umożliwią przepływ większej ilości energii odnawialnej. Inne najnowsze innowacje obejmują pierwszy na świecie hybrydowy kondensator synchroniczny i kompensator STATCOM zainstalowany w Wielkiej Brytanii.
Wprowadzenie na rynek rozwiązania SVC Light Enhanced jest kolejnym przykładem zaangażowania firmy Hitachi ABB Power Grids w pomoc klientom i krajom w dążeniu do neutralnej węglowo przyszłości energetyki − zobowiązania, które firma przedstawiła w swojej strategii Sustainability 2030.
* Firma Hitachi ABB Power Grids przeprowadziła ocenę cyklu życia (LCA) kompensatora STATCOM w celu zmierzenia jego wpływu na środowisko.
** Zgodnie z naszą analizą techniczną.
O Hitachi ABB Power Grids
Hitachi ABB Power Grids jest światowym liderem technologicznym o wspólnym dorobku liczącym prawie 250 lat i zatrudniającym około 36 000 osób w 90 krajach. Firma, z główną siedzibą w Szwajcarii, wspiera przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy przemysłowe oraz klientów infrastrukturalnych w całym łańcuchu wartości, a także rozwijające się sektory, takie jak zrównoważony transport, inteligentne miasta, magazynowanie energii i centra danych. Dysponując bogatym doświadczeniem, globalnym zapleczem i bezkonkurencyjną bazą zainstalowanych urządzeń, Hitachi ABB Power Grids tworzy wartość społeczną, środowiskową i gospodarczą, a także angażuje się w kształtowanie przyszłości zrównoważonej energetyki z wykorzystaniem pionierskich i cyfrowych technologii, jako preferowany dostawca mocniejszej, inteligentniejszej i bardziej ekologicznej sieci energetycznej.
https://www.hitachiabb-powergrids.com
Od października 2021 r. firma zmieni nazwę na Hitachi Energy.

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie
Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.