Helle Søholt z Gehl People i Jakub Szczęsny o wizji przyszłości naszych miast
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania naszego głównego prelegenta, Helle Søholt – współzałożycielki i CEO Gehl People oraz dyplomowanej architekt należącej do duńskiego związku architektów. W 2000 roku Helle Søholt założyła pracownię wspólnie z profesorem Janem Gehlem. Dzięki jej przywództwu oraz talentowi strategicznemu i organizacyjnemu, biuro rozwinęło wiedzę i cenione na świecie portfolio w zakresie projektowania urbanistycznego i rozwoju miast. Przez lata istnienia pracownia Gehl otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia za wkład w czynienie miast na całym świecie bardziej przyjaznymi i zrównoważonymi.
Program webinarium „2031 NOW”
25 listopada, godz. 10:00 (Warszawa)
CZĘŚĆ PIERWSZA
10:00 – 10:05 / wprowadzenie / Françoise Pamfil, dyrektor ds. konkursowych
10:05 – 10:10 / przywitanie i krótka prezentacja Globalworth / Dimitris Pergamalis – Group Head of Construction & Development, Globalworth
10:10 – 10:15 / przywitanie i krótka prezentacja Igloo – Stowarzyszenia Habitat i Architektura / Bruno Andreșoiu, prezes stowarzyszenia
10:15 – 10:30 / zachęta dla studentów do uczestnictwa w wydarzeniu/ Jakub Szczęsny, architekt, członek jury konkursu 2031 NOW_our cities in 10 years
CZĘŚĆ DRUGA
10:30 – 11:10 / Miasta i ludzie dzisiaj / główny prelegent, Helle Søholt, Founding Partner i CEO biura Gehl People, dyplomowana architekt należąca do duńskiego związku architektów
CZĘŚĆ TRZECIA
11:10 – 11:20 / Pytania i odpowiedzi
11:20 – 11:30 / Zakończenie
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Poniżej szczegóły połączenia:
Temat: Zoom Meeting „2031 NOW"”Czas: 25 listopada 2021, godz. 10:00
Dołącz do spotkania poprzez program Zoom: https://us02web.zoom.us/j/87146055043?pwd=Uk5iZW9PYSs4SndsaWl1dUxZYi9wZz09
Numer ID spotkania: 871 4605 5043
Kod dostępu: 143450
Webinar odbywa się w ramach cyklu towarzyszącemu konkursowi 2031 NOW_our cities in 10 years, którego organizatorem jest Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture. Więcej informacji na temat konkursu, terminów oraz kryteriów oceny jest dostępnych na stronie 2031now.com oraz w informacji prasowej. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: welcome@2031now.com.

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.