Komunikaty PR

Healthnomic wchodzi w branżę diagnostyki onkologicznej. Współpraca z WAT

2024-01-02  |  19:15
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Mościcka
InnerValue

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/

Healthnomic – rodzima spółka z branży Medtech specjalizująca się w dostarczaniu technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych – podpisała kluczową umowę z Wojskową Akademią Techniczną, dzięki której otrzymała wyłączną licencję na technologię przesiewowego badania krwi onkologicznej i izolacji krążących komórek nowotworowych. Otwiera to spółce dostęp do nowych obszarów diagnostycznych, które będą rozwijane i komercjalizowane bez ograniczeń terytorialnych i czasowych. Umowa została zawarta na okres 14 lat, a koszt realizacji projektu może przekroczyć 12 mln zł. Współpraca z jednym z największych ośrodków badawczych w kraju to istotny krok w realizacji przyjętej strategii rozwoju Healthnomic, opartej na innowacyjnych projektach badawczo-rozwojowych.

- Zawarcie umowy licencyjnej z Wojskową Akademią Techniczną, to dla nas nie tylko zwieńczenie wielomiesięcznych negocjacji, ale przede wszystkim strategiczny krok w rozwoju Healthnomic. Współpraca z cenionym partnerem otwiera przed nami nowe horyzonty, umożliwiając rozwijanie innowacyjnych rozwiązań R+D, bez jakichkolwiek ograniczeń terytorialnych i czasowych. To dla nas powód do ogromnej dumy – mówi Tomasz Skalski, Prezes Zarządu w Healthnomic SA.

Prace realizowane będą w ramach programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – ,,Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki’’, a wejście w życie ww. umowy licencyjnej uzależnione jest od otrzymania dofinansowania z NCBiR. Jednocześnie, jak wynika z warunków umowy, Healthnomic jako licencjobiorca jest zobowiązany do uiszczania na rzecz licencjodawcy (WAT) opłaty licencyjnej w wysokości 5% z tytułu otrzymanych korzyści i przychodów związanych z ww. technologią.

- Widzimy olbrzymi potencjał dla tego rozwiązania. Choroby nowotworowe każdego roku odpowiadają za około 25 proc. zgonów Polaków. Naszą misją, jako profesjonalnego podmiotu MedTech, jest czynny udział w poprawie zdrowia i życia pacjentów – komentuje Prezes Zarządu spółki Healthnomic. – O poszczególnych etapach prac będziemy informować na bieżąco – dodaje.

Głównym elementem systemu jest kolumna przesiewowa, w której znajduje się specjalne sito, zadaniem którego jest izolowanie z krwi komórek nowotworowych. Zasadnicze działanie uzyskuje się dzięki podaniu krwi na sito, które dzięki odpowiedniej wielkości otworom jest w stanie wyizolować określone wielkości komórek.

Działalność Healthnomic opiera się na identyfikacji najbardziej perspektywicznych technologii z obszaru MedTech, a następnie ich przejęcie lub licencjonowanie, rozwój do etapu proof-of-concept lub certyfikacji, a następnie komercjalizacja rozwiązania we współpracy z partnerem branżowym.

Jednym z obecnie rozwijanych produktów są wyroby medyczne wspierające leczenie i diagnostykę bezdechu sennego. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest na II kw. 2024 roku, obecnie oczekuje on na ocenę w PARP.

Wśród kluczowych celów biznesowych spółki na rok 2024 znajduje się również konsolidacja trzech podmiotów grupy w jedną spółkę, wykorzystanie środków z nowego budżetu UE we współpracy z Euro Invest Group z Łodzi, a także zakończenie projektu z AMC i przejście do etapu certyfikacji. Trwają również rozmowy z międzynarodowym doradcą w kwestii podpisania umowy wspierającej procesy komercjalizacji i następnie sprzedaży rozwiązań.

Jednocześnie Zarząd Healthnomic podtrzymuje plan wejścia na rynek publiczny, poprzez wprowadzenie akcji swojej spółki do alternatywnego obrotu NewConnect. Prace nad Dokumentem Informacyjnym są na zaawansowanym etapie.

O spółce Healthnomic:

Healthnomic S.A. jest hubem technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych, opartym o autorskie rozwiązania, wspierane algorytmami AI. Spółka opracowuje również rozwiązania terapeutyczne dla wybranych chorób. Firma rozwija technologię do etapu komercjalizacji, a następnie sprzedaje ją bądź licencjonuje. Spółka ma w planach wejść na rynek NewConnect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: InnerValue
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

Emitel - operator infrastruktury nadawczej - we współpracy z Telewizją Puls rozpoczął w Warszawie testową emisję sygnału w technologii 5G Broadcast. To pierwszy tego
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.

Konsument

Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.

Infrastruktura

Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.