Hardis Group otwiera oddział w Polsce
Hardis Group, firma konsultingowa, świadcząca usługi cyfrowe i niezależny dostawca oprogramowania, otwiera w Polsce spółkę Hardis Group Polska z siedzibą w Warszawie, umacniając swoją pozycję lidera rozwiązań logistycznych na europejskim rynku. Hardis Group chce zaznaczyć swoją obecność w Europie Środkowej, gdzie oprogramowanie do zarządzania magazynami – Reflex WMS jest już używane przez międzynarodowych dostawców usług logistycznych.
Reflex rozwiązania do zarządzania logistyką
Pakiet oprogramowania Reflex optymalizuje wszystkie operacje logistyczne w fabrykach, magazynach i punktach sprzedaży detalicznej. Z rozwiązań Hardis Group na całym świecie korzysta 320 firm w 1100 magazynach. Ponadto oprogramowanie zostało uznane przez firmę Gartner za jedno z wiodących rozwiązań na europejskim rynku wśród narzędzi do zarządzania magazynem. Służy do optymalizacji wyzwań logistycznych najbardziej dynamicznych sektorów biznesu, takich jak e-commerce, dostawcy usług logistycznych, handel detaliczny, FMCG, przemysł farmaceutyczny i rolno-spożywczy. Pakiet Reflex to ponad 25 lat badań, rozwoju i wdrożeń. Jest modułowy i w pełni konfigurowalny, pomagając zapewnić przewagę konkurencyjną w logistyce.
Polska: niezwykle dynamiczny rynek
Wybór Polski wynika z silnej dynamiki gospodarczej kraju, jego strategicznej pozycji w Europie oraz wiodącej pozycji w dziedzinie logistyki. Dla Hardis Group Polska jest już znanym rynkiem. Grupa współpracuje z największymi międzynarodowymi dostawcami usług logistycznych, takimi jak FM Logistic, dla których Reflex WMS jest rdzeniem logistycznego systemu informatycznego.
Nowa polska lokalizacja Grupy Hardis wpisuje się w strategię rozwoju działań wokół oprogramowania Reflex na arenie międzynarodowej. Strategia zapoczątkowana w 2017 r. opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu zakresu funkcjonalnego oferowanych przez nią rozwiązań: poprzez szczególnie znaczące prace badawczo-rozwojowe (14% sprzedaż w 2020 r. i podobna prognoza na 2021 r.).
Nowa siedziba Hardis Group w Polsce to kolejny krok w kierunku rozwoju europejskiej działalności firmy, bazujący na pozytywnej obserwacji poziomu dojrzałości spółek Hardis Group.
„Podczas gdy rok 2020 zamknął się stabilnym wolumenem biznesowym w Hiszpanii, pomimo podpisania nowych dużych kontraktów, holenderska spółka zależna odnotowała przyspieszenie o 57% i stanowi prawie jedną czwartą potencjału projektów łańcucha dostaw w ramach grupy. To dobry wynik. Mamy ambicje iść dalej i otwierać nowe oddziały” - podsumowuje Nicolas Odet, prezes Hardis Group.
Łańcuch dostaw: pionierska ekspansja Grupy Hardis w Europie
Głównym celem tej nowej lokalizacji, podobnie jak poprzednio w Hiszpanii i Holandii, jest przede wszystkim zacieśnienie współpracy z polskimi klientami poprzez stworzenie możliwości lokalnego zarządzania projektami. Działy operacyjne, sprzedażowe i marketingowe, które będą odpowiedzialne za budowanie marki, rozwój jej działań handlowych i budowanie polskiego zespołu, zostaną zatem powierzone lokalnym zespołom.
„Aktywnie rekrutujemy, szczególnie konsultantów, którzy pomagają naszym klientom we wdrażaniu naszych rozwiązań w Polsce” - wyjaśnia Cécile Arnaud, dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego w firmie Hardis Group.
O Hardis Group
Hardis Group, firma konsultingowa, świadcząca usługi cyfrowe i niezależny dostawca oprogramowania, jest zaangażowana w przyspieszenie transformacji cyfrowej łańcuchów wartości, systemów informatycznych
i łańcucha dostaw swoich klientów.
Jej zespoły wspierają strategiczne, organizacyjne i technologiczne transformacje firm w celu zwiększenia ich przewagi konkurencyjnej. Projektują, rozwijają i integrują zróżnicowane rozwiązania, wykorzystując najbardziej innowacyjne technologie (chmura, platformy, sztuczna inteligencja, IoT, robotyka itp.). Pakiet oprogramowania Reflex Grupy Hardis i dron do inwentaryzacji Eyesee umożliwiają międzynarodowym firmom sprostanie wyzwaniom związanym z wydajnymi operacjami logistycznymi w magazynach, fabrykach i sklepach na całym świecie.
Założona w 1984 roku, Hardis Group działa w oparciu o kreatywność i rozwój swoich 1200 pracowników,
a także długoterminowe zaufanie 2500 klientów. Grupa Hardis osiągnęła przychody w wysokości 119,4 mln euro w 2020 roku. Posiada biura w Grenoble (siedziba główna), Paryżu, Lyonie, Lille, Nantes, Bordeaux, Madrycie, Utrechcie i Warszawie.
www.hardis-group.com/en
www.reflex-logistics.com/en

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.