Hama proponuje dwie ładowarki mini o mocy 20 i 30 W. Szybkość i wielofunkcyjność
Żyjemy w erze stawiającej na mobilność i w której każda wolna chwila jest szansą na doładowanie jednego z wielu towarzyszących nam urządzeń mobilnych. Stąd niemiecka marka Hama konsekwentnie stawia na premiery kolejnych wieloportowych ładowarek, w którym to segmencie produktowym się specjalizuje. Teraz na polskim rynku pojawiły się dwie ładowarki mini o maksymalnej mocy 20 i 30 W.
Obie są prostokątne i zostały utrzymane w białej kolorystyce. Ich wymiary wynoszą 3,4 x 2,9 x 3,5 cm, tak więc nazwa „mini” zdecydowanie nie jest na wyrost. Każda z nich jest wyposażona w dwa złącza: oznaczone kolorem pomarańczowym USB-A i obustronne zielone USB-C. W ten sposób udało się zminimalizować ryzyko pomylenia portów i ich przypadkowego wyłamania. Obecność dwóch gniazd przekłada się też w prosty sposób na możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie.
Nie mogło tutaj też zabraknąć dwóch technologii, przyspieszających i usprawniających sam proces zasilania energią smartfona, tableta, kontrolera do gier czy czytnika e-Booków - Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery (PD). Qualcomm Quick Charge 3.0 umożliwia nawet czterokrotnie szybsze ładowanie w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Natomiast Power Delivery pozwala na naładowanie sprzętu nawet do 5 razy szybciej. W tym przypadku inteligentny zestaw chipów automatycznie rozpoznaje ładowane urządzenie i dobiera odpowiednie napięcie prądu, zapewnia też wyjątkowo szybkie zasilanie energią (Turbo Fast Charge). W procesie ładowania zabezpiecza ładowarkę, podłączone urządzenie i użytkownika. W efekcie możemy zapomnieć o zagrożeniach, związanych z nadmiernym naładowaniem, przepięciem i zwarciem, a w związku z tym z uszkodzeniem akumulatora urządzenia docelowego.
Tak oto możemy „nakarmić” energią nasz smartfon do stanu 60 proc. baterii w raptem 30 minut. Co więcej, wąska wtyczka każdej z prezentowanych ładowarek umożliwia podłączenie bez blokowania sąsiednich gniazd.
Sugerowane ceny detaliczne obu ładowarek? Ta o mocy 20 W kosztuje 69,90 zł, zaś w przypadku jej odpowiedniczki o mocy 30 W musimy być przygotowani na wydatek rzędu 89,90 zł.
Wszystkie informacje na temat obu nowości produktowych znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.