Hama proponuje dwie ładowarki mini o mocy 20 i 30 W. Szybkość i wielofunkcyjność
Żyjemy w erze stawiającej na mobilność i w której każda wolna chwila jest szansą na doładowanie jednego z wielu towarzyszących nam urządzeń mobilnych. Stąd niemiecka marka Hama konsekwentnie stawia na premiery kolejnych wieloportowych ładowarek, w którym to segmencie produktowym się specjalizuje. Teraz na polskim rynku pojawiły się dwie ładowarki mini o maksymalnej mocy 20 i 30 W.
Obie są prostokątne i zostały utrzymane w białej kolorystyce. Ich wymiary wynoszą 3,4 x 2,9 x 3,5 cm, tak więc nazwa „mini” zdecydowanie nie jest na wyrost. Każda z nich jest wyposażona w dwa złącza: oznaczone kolorem pomarańczowym USB-A i obustronne zielone USB-C. W ten sposób udało się zminimalizować ryzyko pomylenia portów i ich przypadkowego wyłamania. Obecność dwóch gniazd przekłada się też w prosty sposób na możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie.
Nie mogło tutaj też zabraknąć dwóch technologii, przyspieszających i usprawniających sam proces zasilania energią smartfona, tableta, kontrolera do gier czy czytnika e-Booków - Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery (PD). Qualcomm Quick Charge 3.0 umożliwia nawet czterokrotnie szybsze ładowanie w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Natomiast Power Delivery pozwala na naładowanie sprzętu nawet do 5 razy szybciej. W tym przypadku inteligentny zestaw chipów automatycznie rozpoznaje ładowane urządzenie i dobiera odpowiednie napięcie prądu, zapewnia też wyjątkowo szybkie zasilanie energią (Turbo Fast Charge). W procesie ładowania zabezpiecza ładowarkę, podłączone urządzenie i użytkownika. W efekcie możemy zapomnieć o zagrożeniach, związanych z nadmiernym naładowaniem, przepięciem i zwarciem, a w związku z tym z uszkodzeniem akumulatora urządzenia docelowego.
Tak oto możemy „nakarmić” energią nasz smartfon do stanu 60 proc. baterii w raptem 30 minut. Co więcej, wąska wtyczka każdej z prezentowanych ładowarek umożliwia podłączenie bez blokowania sąsiednich gniazd.
Sugerowane ceny detaliczne obu ładowarek? Ta o mocy 20 W kosztuje 69,90 zł, zaś w przypadku jej odpowiedniczki o mocy 30 W musimy być przygotowani na wydatek rzędu 89,90 zł.
Wszystkie informacje na temat obu nowości produktowych znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.