Komunikaty PR

Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia

2024-04-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

Greenman Poland rozwija realizowany w trzech centrach handlowych program edukacji ekologicznej „Eco Smart”, wprowadzając do niego brand heroes. Pięć postaci EKObohaterów, które zostało stworzone we współpracy ze sztuczną inteligencją, ma pomóc w popularyzacji wiedzy o postawach eko wśród dzieci. Pierwsza akcja z ich udziałem odbyła się w Nowych Czyżynach w Krakowie.


Metaloplastika, Szklanior, Zmieszuś, Biolka i Papieruś – to imiona pięciu EKObohaterów, których właśnie zaprezentował Greenman Poland. Postaci, wzorowane na superbohaterach i stworzone dzięki współpracy agencji Madeinbrain Studio z AI, mają stać się docelowo jednym z integralnych elementów realizowanego przez Greenman Poland programu edukacji ekologicznej „Eco Smart”. Ich zadaniem będzie wsparcie centrów handlowych Nowe Czyżyny, Nowe Bielawy i Nowa Górna w popularyzacji postaw proekologicznych wśród dzieci oraz w organizacji wydarzeń edukacyjnych związanych chociażby z recyclingiem, segregacją odpadów czy gospodarką obiegu zamkniętego.

– Wiele tematów wokół surowców wtórnych czy zrównoważonego rozwoju jest dość złożone i może być niezrozumiałe dla dzieci, zwłaszcza, jeśli mówimy o pięcio- czy siedmiolatkach. EKObohaterowie mają nam pomóc w uproszczeniu i uatrakcyjnieniu tych treści – mówi Marta Drzewiecka, Director w Greenman Poland. – Postaci te, zainspirowane uniwersami superbohaterów, towarzyszyć będą najmłodszym m.in. podczas warsztatów i zabaw ekologicznych. W ten sposób nie tylko je uatrakcyjnimy, ale także sprawimy, że staną się dla dzieci zdecydowanie bardziej zrozumiałe, angażujące i inspirujące. Każdy maluch będzie mógł bowiem poczuć się jak EKObohater, mający wpływ przyszłość planety – dodaje.

Pierwszy projekt z udziałem EKObohaterów już zrealizowano. W kwietniu, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w Nowych Czyżynach odbyła się wielka zbiórka elektrośmieci, które wymieniano na skrzydłokwiaty. Dzięki niej zebrano ponad 2 tony sprzętu. Akcji towarzyszyły warsztaty i zabawy w duchu eko dla dzieci, które miały pomóc w nauce segregacji śmieci. Pięciu herosów, których imiona nawiązują do 5 frakcji odpadów, a kolory kostiumów do kolorów koszy segregacyjnych, pojawiło się na specjalnych pojemnikach na śmieci. Dzieci ucząc się o tych postaciach, ich charakterze i super mocach, mogły dowiedzieć się, jakie rodzaje odpadów powstają w domu i jak należy prawidłowo z nimi postępować.

– Wprowadzając EKObohaterów chcemy połączyć naukę z zabawą. W ten sposób dzieci lepiej przyswajają wiedzę, ale także chętniej i aktywniej uczestniczą w warsztatach. Co więcej, dzięki ciekawym imionom herosów oraz kolorom ich strojów, uczymy dzieci przyporządkowywać śmieci do odpowiednich koszy. To świeże spojrzenie na edukację w tym obszarze – mówi Marta Drzewiecka.

Ale nie tylko za sprawą EKObohaterów projekt „Eco Smart” nabiera rozpędu. Dzień Ziemi przyniósł także inne aktywności w centrach. W Nowych Czyżynach oprócz zbiórki elektrośmieci i warsztatów, uczniowie z lokalnych szkół wzięli udział w tworzeniu domków dla owadów, które staną przy obiekcie oraz w wielkim sprzątaniu pobliskiego pasa startowego dla samolotów. Wydarzenie to efekt współpracy centrum z Leroy Merlin. W Nowych Bielawach w Toruniu z kolei odbyła się akcja „Zabierz łąkę do domu”, która przybliżała ideę rewildingu, czyli zwracania terenów naturze. Każdy mógł tu stworzyć sadzonkę łąki kwietnej, składającej się z rodzimych gatunków roślin, a następnie zabrać ją do domu. W sumie powstało aż 100 zalążków łąk przyjaznych owadom i małym ssakom.

Projekt Eco Smart realizowany jest w centrach Greenman Poland już od 3 lat. W tym roku ma aż 10 odsłon, każda z nich poświęcona jest innemu zagadnieniu. W 2024 r. trzy centra dzielą się z lokalnymi społecznościami swoimi praktykami w obszarze m.in. energooszczędności, ograniczania śladu węglowego czy recyclingu, inspirując tym samym do podobnych postaw. Projektowi partneruje Fundacja dla Edukacji Ekologicznej.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów Biuro prasowe
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Kolejny sportowiec stawia na ekologię
2024-11-07 | 10:20

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

ZDJĘCIA:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.