Grand Tower we Frankfurcie – 47 pięter i systemy Uponor
Grand Tower to nie tylko imponujący i designerski obiekt na mapie Frankfurtu. Jest to przede wszystkim najwyższy kompleks mieszkaniowy w Niemczech, który zapewnia komfortowe warunki życia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, w tym zaawansowanych systemów instalacyjnych.
47-piętrowy apartamentowiec to przede wszystkim luksus, eleganckie wykończenia oraz zapierające dech, panoramiczne widoki dostępne z każdej strony wieży. Jednak o najwyższym standardzie Grand Tower przesądzają również wykorzystane technologie, dzięki którym użytkowanie budynku staje się wygodne i proste bez negatywnego wpływu na środowisko. Jednym z takich systemów jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń od fińskiego producenta, marki Uponor.
– Tak duże i prestiżowe realizacje to nie tylko wyzwanie dla projektantów i architektów, ale także wykonawców, którzy mierzą się z wieloma przeszkodami, jak skrajna specyfika pomieszczeń (np. mieszkania, lokale usługowe), ogromna kubatura czy naglące terminy. Nasze rozwiązania zostały wykorzystane w projekcie nie tylko dlatego, że w 100% spełniają wysokie wymagania inwestorów, ale także zapewniają pełną kompleksowość podczas montażu oraz szybkość i wygodę instalacji. Ponadto w Uponor elastycznie podchodzimy do każdej realizacji, modyfikując i dopasowując produkty do indywidualnych potrzeb projektu. Tak było i teraz, kiedy w początkowej fazie prac musieliśmy dostarczyć na plac budowy po dziesięć stacji mieszkaniowych w każdym tygodniu pracy – podkreśla Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor Polska.
W Grand Tower zamontowane zostały stacje mieszkaniowe, które odpowiadają za transportowanie ciepła i chłodu do pomieszczeń mieszkalnych. Poprzez oddzielenie pierwotnego i wtórnego obiegu grzewczo-chłodniczego każdy z mieszkańców ma możliwość indywidualnej i precyzyjnej regulacji temperatury w apartamencie.
– Tego typu instalacje i budynki wymagają rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko użytkownikom, ale też całej konstrukcji, dlatego nasz zespół ekspertów z niemieckiego oddziału zdecydował o oddzieleniu obszaru mieszkalnego od pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu w przypadku awarii systemu, można szybko zlokalizować źródło problemu, nie doprowadzając do unieruchomienia całego obiektu – dodaje Piotr Serafin.
Wieżowiec Grand Tower mieści się w prestiżowej części Frankfurtu. Do dyspozycji najemców oddanych zostało ponad 400 luksusowych mieszkań i penthouse’ów. Budowa kompleksu została zakończona w 2020 roku, a projekt otrzymał wiele międzynarodowych nagród, jak German Design Award i International Property Award 2017.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.