Grand Tower we Frankfurcie – 47 pięter i systemy Uponor
Grand Tower to nie tylko imponujący i designerski obiekt na mapie Frankfurtu. Jest to przede wszystkim najwyższy kompleks mieszkaniowy w Niemczech, który zapewnia komfortowe warunki życia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, w tym zaawansowanych systemów instalacyjnych.
47-piętrowy apartamentowiec to przede wszystkim luksus, eleganckie wykończenia oraz zapierające dech, panoramiczne widoki dostępne z każdej strony wieży. Jednak o najwyższym standardzie Grand Tower przesądzają również wykorzystane technologie, dzięki którym użytkowanie budynku staje się wygodne i proste bez negatywnego wpływu na środowisko. Jednym z takich systemów jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń od fińskiego producenta, marki Uponor.
– Tak duże i prestiżowe realizacje to nie tylko wyzwanie dla projektantów i architektów, ale także wykonawców, którzy mierzą się z wieloma przeszkodami, jak skrajna specyfika pomieszczeń (np. mieszkania, lokale usługowe), ogromna kubatura czy naglące terminy. Nasze rozwiązania zostały wykorzystane w projekcie nie tylko dlatego, że w 100% spełniają wysokie wymagania inwestorów, ale także zapewniają pełną kompleksowość podczas montażu oraz szybkość i wygodę instalacji. Ponadto w Uponor elastycznie podchodzimy do każdej realizacji, modyfikując i dopasowując produkty do indywidualnych potrzeb projektu. Tak było i teraz, kiedy w początkowej fazie prac musieliśmy dostarczyć na plac budowy po dziesięć stacji mieszkaniowych w każdym tygodniu pracy – podkreśla Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor Polska.
W Grand Tower zamontowane zostały stacje mieszkaniowe, które odpowiadają za transportowanie ciepła i chłodu do pomieszczeń mieszkalnych. Poprzez oddzielenie pierwotnego i wtórnego obiegu grzewczo-chłodniczego każdy z mieszkańców ma możliwość indywidualnej i precyzyjnej regulacji temperatury w apartamencie.
– Tego typu instalacje i budynki wymagają rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko użytkownikom, ale też całej konstrukcji, dlatego nasz zespół ekspertów z niemieckiego oddziału zdecydował o oddzieleniu obszaru mieszkalnego od pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu w przypadku awarii systemu, można szybko zlokalizować źródło problemu, nie doprowadzając do unieruchomienia całego obiektu – dodaje Piotr Serafin.
Wieżowiec Grand Tower mieści się w prestiżowej części Frankfurtu. Do dyspozycji najemców oddanych zostało ponad 400 luksusowych mieszkań i penthouse’ów. Budowa kompleksu została zakończona w 2020 roku, a projekt otrzymał wiele międzynarodowych nagród, jak German Design Award i International Property Award 2017.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.