Grand Tower we Frankfurcie – 47 pięter i systemy Uponor
Grand Tower to nie tylko imponujący i designerski obiekt na mapie Frankfurtu. Jest to przede wszystkim najwyższy kompleks mieszkaniowy w Niemczech, który zapewnia komfortowe warunki życia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, w tym zaawansowanych systemów instalacyjnych.
47-piętrowy apartamentowiec to przede wszystkim luksus, eleganckie wykończenia oraz zapierające dech, panoramiczne widoki dostępne z każdej strony wieży. Jednak o najwyższym standardzie Grand Tower przesądzają również wykorzystane technologie, dzięki którym użytkowanie budynku staje się wygodne i proste bez negatywnego wpływu na środowisko. Jednym z takich systemów jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń od fińskiego producenta, marki Uponor.
– Tak duże i prestiżowe realizacje to nie tylko wyzwanie dla projektantów i architektów, ale także wykonawców, którzy mierzą się z wieloma przeszkodami, jak skrajna specyfika pomieszczeń (np. mieszkania, lokale usługowe), ogromna kubatura czy naglące terminy. Nasze rozwiązania zostały wykorzystane w projekcie nie tylko dlatego, że w 100% spełniają wysokie wymagania inwestorów, ale także zapewniają pełną kompleksowość podczas montażu oraz szybkość i wygodę instalacji. Ponadto w Uponor elastycznie podchodzimy do każdej realizacji, modyfikując i dopasowując produkty do indywidualnych potrzeb projektu. Tak było i teraz, kiedy w początkowej fazie prac musieliśmy dostarczyć na plac budowy po dziesięć stacji mieszkaniowych w każdym tygodniu pracy – podkreśla Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor Polska.
W Grand Tower zamontowane zostały stacje mieszkaniowe, które odpowiadają za transportowanie ciepła i chłodu do pomieszczeń mieszkalnych. Poprzez oddzielenie pierwotnego i wtórnego obiegu grzewczo-chłodniczego każdy z mieszkańców ma możliwość indywidualnej i precyzyjnej regulacji temperatury w apartamencie.
– Tego typu instalacje i budynki wymagają rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko użytkownikom, ale też całej konstrukcji, dlatego nasz zespół ekspertów z niemieckiego oddziału zdecydował o oddzieleniu obszaru mieszkalnego od pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu w przypadku awarii systemu, można szybko zlokalizować źródło problemu, nie doprowadzając do unieruchomienia całego obiektu – dodaje Piotr Serafin.
Wieżowiec Grand Tower mieści się w prestiżowej części Frankfurtu. Do dyspozycji najemców oddanych zostało ponad 400 luksusowych mieszkań i penthouse’ów. Budowa kompleksu została zakończona w 2020 roku, a projekt otrzymał wiele międzynarodowych nagród, jak German Design Award i International Property Award 2017.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.