Google Cloud Manufacturing AI
Google Cloud Manufacturing AI,czyli Sztuczna Inteligencjaw sektorze produkcji
Bezpłatne spotkanie online z m.in. udziałem Artura Pollaka, prezesa zarządu APA Group odbędzie się 31 maja 2021 | g. 10:00.
Branża produkcyjna poszukuje metod optymalizacji swoich procesów. Te manualne są na granicy efektywności. Czy cyfryzacja procesów i wdrażanie algorytmów i rozwiązań opartych o Sztuczną Inteligencję jest odpowiedzią na wyzwania sektorowe w XXI w.?
Doświadczenia firmy Google Cloud i licznych partnerów technologicznych nie pozostawiają w tej materii wątpliwości, a według światowych autorytetów w dziedzinie nauki i biznesu Sztuczna Inteligencja to najdoskonalszy wynalazek ludzkości. Warto skorzystać z okazji i poznać jej możliwości zastosowania w poszczególnych obszarach organizacji produkcyjnej demonstrowane przez ekspertów firmy Google Cloud i partnerów.
CZEGO DOWIESZ SIĘ UCZESTNICZĄC W WYDARZENIU?
- Zweryfikujesz konkretne case studies przygotowane przez firmy wdrożeniowe.
- Czego branża produkcyjna może oczekiwać po wdrożeniu rozwiązań opartych o Sztuczną Inteligencję.
- Poznasz możliwości i przykłady zastosowania w branży produkcyjnej.
- Sprawdzisz szeroką ofertę możliwości współpracy z Google Cloud i ekosystemem doświadczonych partnerów.
- Dowiesz się jak zacząć i jak przygotować złożoną organizację na wdrażanie innowacyjnych technologii cyfrowych?
- Co dalej, czyli cyfrowa transformacja w produkcji.
Udział biorą:
Artur Pollak, prezes zarządu APA Group
Jarosław Zarychta, Cloud Business Development Manager, Google Cloud
Przemysław Kosek, Dyrektor Rozwoju Biznesu AR/XR Apzumi Spatial
Jakub Wszołek, Principal Software Architect, Acxiom & Founder DataMass
Marcin Smelkowski, Preasales lead Devoteam
Michał Połetek, Business Development Manager GFT
Witold Zamorski, Dyrektor ds. Rozwiązań AI Solwit SA
Sprawdź więcej: https://land.production-manager.pl/ai_w_produkcji/
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.