Gmina Haskovo w Bułgarii postawiła na oświetlenie Lena Lighting
Gmina Haskovo zakończyła projekt wymiany oświetlenia ulicznego na nowoczesne lampy LED. Inicjatywa, która ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę jakości życia mieszkańców, w 92% została zrealizowana w oparciu o lampy produkowane przez wielkopolską markę Lena Lighting.
Haskovo jest jednym z liderów wśród bułgarskich miast w zakresie wdrażania nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań infrastrukturalnych. W ramach projektu wymiany oświetlenia na energooszczędne, zainstalowano tu ponad osiem tysięcy nowoczesnych lamp ledowych – głównie modeli Tiara LED i Astra LED produkowanych przez polską firmę Lena Lighting.
Nowe oświetlenie, oprócz znacznego zmniejszenia zużycia energii, oferuje również lepszą jakość światła, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz poprawę estetyki miejskiej przestrzeni publicznej. Jaśniejsze i bardziej równomierne oświetlenie poprawia widoczność, zwiększając komfort zarówno kierowców, jak i pieszych.
„Jesteśmy dumni, że nasze technologie mogą wspierać rozwój innych europejskich miast. To pierwszy, tak duży projekt zrealizowany przez naszą firmę na bułgarskim rynku. Współpraca przebiegała bardzo płynnie i już planujemy kolejne realizacje w tym regionie. Lampy Lena Lighting zostały wybrane spośród wielu innych, co jest potwierdzeniem nie tylko ich doskonałych parametrów i renomy, ale też naszej specjalistycznej wiedzy i indywidualnego podejścia do projektów. Oprawy Astra LED i Tiara LED, które oświetlają gminę Haskovo, zdobywają uznanie na całym świecie. Bardzo nas to cieszy” - mówi Bartosz Bury, Export Director z Lena Lighting.
Wymiana tradycyjnego oświetlenia ulicznego i drogowego na nowoczesne lampy LED, może przynieść nawet 50% oszczędności zużycia energii elektrycznej, co znacznie wpływa na zmniejszenie kosztów. Dodatkowo zainstalowane w gminie Haskowo lampy Astra i Tiara LED charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną oraz bardzo długą żywotnością, więc pozwoli to również istotnie ograniczyć wydatki związane z eksploatacją lamp drogowych.
W ostatnich latach Lena Lighting, specjalizująca się w produkcji wysoce energooszczędnych systemów oświetleniowych, mocno rozwinęła dział oświetlenia drogowego. Jej produkty zyskały uznanie na całym świecie. Marka zdobyła też prestiżowe nagrody jak „Zielony Wzór” czy „Red Dot”. Przywiązuje też ogromną wagę do działań z zakresu ESG - w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” wyróżniono aż cztery projekty Spółki. Producent z Wielkopolski dostarcza swoją technologię do ponad 70 krajów.
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.