Gigabitowy router VPN TL-ER7206 w ofercie TP-Link
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TL-ER7206 wyposażono w jeden gigabitowy port SFP WAN, jeden gigabitowy port RJ45 WAN, dwa gigabitowe porty LAN oraz dwa porty gigabitowe, które mogą pełnić zarówno rolę portu WAN, jak
i portu LAN. Co ważne, urządzenie posiada funkcję równoważenia obciążenia pasma Multi-WAN, pomagającą w odpowiedniej dystrybucji strumieni danych, uzależniając ten podział od dostępnej przepustowości na każdym porcie WAN.
Dzięki rozbudowanym możliwościom sprzętowym router TL-ER7206 posiada zdolność obsługi do 100 połączeń LAN-to-LAN IPsec, do 50 połączeń OpenVPN, do 50 połączeń L2TP oraz 50 połączeń PPTP VPN. Oznacza to, że pracownicy pracujący zdalnie mają możliwość szyfrowanego dostępu do sieci firmowej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, które muszą poradzić sobie w trudnych czasach i funkcjonować pomimo ograniczeń związanych z ilością osób przebywających w biurze w tym samym czasie. TL-ER7206 umożliwia dostęp do sieci pracodawcy wielu osobom jednocześnie. Uruchamiana automatycznie jednym kliknięciem funkcja IPSec VPN znacznie ułatwia proces konfiguracji sieci VPN oraz upraszcza zarządzanie siecią, jednocześnie chroniąc i szyfrując prywatną, internetową wymianę danych pomiędzy oddziałami.
Zastosowane w routerze TL-ER7206 rozwiązania dotyczące ochrony gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa sieci i danych. Urządzenie wykorzystuje m.in. zaawansowane reguły zapory sieciowej, które chronią użytkownika przed atakami DoS oraz filtrowanie adresów IP/MAC/URL. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo i uprościć zarządzanie istnieje możliwość dzielenia sieci wirtualnej na segmenty. Uwierzytelnianie dostępu poprzez stronę powitalną sprawia, że kontrolowanie zużycia zasobów jest mniej problematyczne dzięki rejestrowaniu, uwierzytelnianiu i klasyfikowaniu użytkowników. Możliwe jest także udostępnienie określonym osobom wybranych zasobów sieciowych.
Urządzenie TL-ER7206 jest w pełni zintegrowane z platformą Omada SDN, dzięki której administratorzy mogą w łatwy i kompleksowy sposób, z poziomu jednego interfejsu, zarządzać centralnie siecią (również rozproszoną pomiędzy placówkami) oraz monitorować jej stan z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Do dyspozycji administratorów jest strona konfiguracyjna oraz dedykowana aplikacja. Wszystko po to, aby zarządzanie routerem było jeszcze wygodniejsze.
Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link: TL-ER7206.
Router jest już dostępny w sprzedaży i objęty został pięcioletnią gwarancją. Jego cena to ok. 650 zł brutto.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.