„Gdzie zbiórka?” – aplikacja koordynująca zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Powstała pierwsza aplikacja, która umożliwia szybkie pozyskanie informacji dotyczących zbiórek, darów oraz wszelkiej pomocy na rzecz osób potrzebujących z Ukrainy. „Gdzie zbiórka?” agreguje wszystkie punkty, na bieżąco aktualizuje stany magazynowe oraz zawiera najważniejsze informacje na temat zapotrzebowania. Za jej powstanie odpowiada wrocławski software house Applover.
Sytuacja związana z wojną w Ukrainie wywołała zryw pomocy wśród naszych rodaków. Największym wyzwaniem okazała się jednak logistyka. Wrocławski software house postanowił stworzyć produkt, którego celem jest dokładna koordynacja punktów pomocowych. Wszystkie miejsca, które prowadzą zbiórki w różnych miastach, zostały umieszczone na interaktywnej mapie wraz z informacją o bieżących potrzebach każdego z nich.
Głównym celem aplikacji jest usystematyzowanie informacji na temat zapotrzebowania w miejscach zbiórek. Osoby chcące włączyć się do pomocy, mają możliwość w prosty sposób wyszukać punkty pomocy w swojej najbliższej okolicy, a także dowiedzieć się, gdzie przekazać konkretne produkty.
– Zauważyliśmy, jak szybko zmieniają się potrzeby w różnych punktach. Mamy nadzieję, że nasza aplikacja usystematyzuje potrzeby związane z dostarczaniem różnorodnych artykułów osobom z Ukrainy, w końcu jest ich w Polsce już ponad milion – mówi Piotr Sędzik, CEO Applover
Wszystkie miejsca zbiórek zostały umieszczone na interaktywnej mapie, wraz ze statusem informującym o bieżących potrzebach. Dzięki aplikacji koordynator danego punktu ma możliwość aktualizowania informacji o zapotrzebowaniu w dowolnej chwili. Ułatwi to śledzenie stanu magazynowego punktów, a także zaoszczędzi czas na poszukiwanie informacji przez osoby zainteresowane.
W kolejnych etapach pracy nad aplikacją pomysłodawcy przewidują wprowadzenie nowych funkcjonalności.
Aplikacja w najbliższych dniach będzie dostępna do pobrania na stronie https://gdziezbiorka.pl/, a także w sklepie Google Play i App Store.
--------
Applover to Full-Stack digital agency z miasta stu mostów. Jej DNA to praca nad technologiami dla najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych start-upów na rynku krajowym i światowym. Swoje pierwsze kroki stawiali w 2016 roku jako grupa 4 przyjaciół i pasjonatów technologii. Obecnie składa się z ponad 100 ekspertów. Od momentu powstania opracowali ponad 200 projektów. Applover został uznany przez Deloitte za Rising Star (Fast 50 Tech) w regionie CEE w 2019 roku, a w 2020 i 2021 roku został wyróżniony w głównej kategorii rankingu FAST 50.
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.