„Gdzie zbiórka?” – aplikacja koordynująca zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Powstała pierwsza aplikacja, która umożliwia szybkie pozyskanie informacji dotyczących zbiórek, darów oraz wszelkiej pomocy na rzecz osób potrzebujących z Ukrainy. „Gdzie zbiórka?” agreguje wszystkie punkty, na bieżąco aktualizuje stany magazynowe oraz zawiera najważniejsze informacje na temat zapotrzebowania. Za jej powstanie odpowiada wrocławski software house Applover.
Sytuacja związana z wojną w Ukrainie wywołała zryw pomocy wśród naszych rodaków. Największym wyzwaniem okazała się jednak logistyka. Wrocławski software house postanowił stworzyć produkt, którego celem jest dokładna koordynacja punktów pomocowych. Wszystkie miejsca, które prowadzą zbiórki w różnych miastach, zostały umieszczone na interaktywnej mapie wraz z informacją o bieżących potrzebach każdego z nich.
Głównym celem aplikacji jest usystematyzowanie informacji na temat zapotrzebowania w miejscach zbiórek. Osoby chcące włączyć się do pomocy, mają możliwość w prosty sposób wyszukać punkty pomocy w swojej najbliższej okolicy, a także dowiedzieć się, gdzie przekazać konkretne produkty.
– Zauważyliśmy, jak szybko zmieniają się potrzeby w różnych punktach. Mamy nadzieję, że nasza aplikacja usystematyzuje potrzeby związane z dostarczaniem różnorodnych artykułów osobom z Ukrainy, w końcu jest ich w Polsce już ponad milion – mówi Piotr Sędzik, CEO Applover
Wszystkie miejsca zbiórek zostały umieszczone na interaktywnej mapie, wraz ze statusem informującym o bieżących potrzebach. Dzięki aplikacji koordynator danego punktu ma możliwość aktualizowania informacji o zapotrzebowaniu w dowolnej chwili. Ułatwi to śledzenie stanu magazynowego punktów, a także zaoszczędzi czas na poszukiwanie informacji przez osoby zainteresowane.
W kolejnych etapach pracy nad aplikacją pomysłodawcy przewidują wprowadzenie nowych funkcjonalności.
Aplikacja w najbliższych dniach będzie dostępna do pobrania na stronie https://gdziezbiorka.pl/, a także w sklepie Google Play i App Store.
--------
Applover to Full-Stack digital agency z miasta stu mostów. Jej DNA to praca nad technologiami dla najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych start-upów na rynku krajowym i światowym. Swoje pierwsze kroki stawiali w 2016 roku jako grupa 4 przyjaciół i pasjonatów technologii. Obecnie składa się z ponad 100 ekspertów. Od momentu powstania opracowali ponad 200 projektów. Applover został uznany przez Deloitte za Rising Star (Fast 50 Tech) w regionie CEE w 2019 roku, a w 2020 i 2021 roku został wyróżniony w głównej kategorii rankingu FAST 50.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.