„Gdzie zbiórka?” – aplikacja koordynująca zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Powstała pierwsza aplikacja, która umożliwia szybkie pozyskanie informacji dotyczących zbiórek, darów oraz wszelkiej pomocy na rzecz osób potrzebujących z Ukrainy. „Gdzie zbiórka?” agreguje wszystkie punkty, na bieżąco aktualizuje stany magazynowe oraz zawiera najważniejsze informacje na temat zapotrzebowania. Za jej powstanie odpowiada wrocławski software house Applover.
Sytuacja związana z wojną w Ukrainie wywołała zryw pomocy wśród naszych rodaków. Największym wyzwaniem okazała się jednak logistyka. Wrocławski software house postanowił stworzyć produkt, którego celem jest dokładna koordynacja punktów pomocowych. Wszystkie miejsca, które prowadzą zbiórki w różnych miastach, zostały umieszczone na interaktywnej mapie wraz z informacją o bieżących potrzebach każdego z nich.
Głównym celem aplikacji jest usystematyzowanie informacji na temat zapotrzebowania w miejscach zbiórek. Osoby chcące włączyć się do pomocy, mają możliwość w prosty sposób wyszukać punkty pomocy w swojej najbliższej okolicy, a także dowiedzieć się, gdzie przekazać konkretne produkty.
– Zauważyliśmy, jak szybko zmieniają się potrzeby w różnych punktach. Mamy nadzieję, że nasza aplikacja usystematyzuje potrzeby związane z dostarczaniem różnorodnych artykułów osobom z Ukrainy, w końcu jest ich w Polsce już ponad milion – mówi Piotr Sędzik, CEO Applover
Wszystkie miejsca zbiórek zostały umieszczone na interaktywnej mapie, wraz ze statusem informującym o bieżących potrzebach. Dzięki aplikacji koordynator danego punktu ma możliwość aktualizowania informacji o zapotrzebowaniu w dowolnej chwili. Ułatwi to śledzenie stanu magazynowego punktów, a także zaoszczędzi czas na poszukiwanie informacji przez osoby zainteresowane.
W kolejnych etapach pracy nad aplikacją pomysłodawcy przewidują wprowadzenie nowych funkcjonalności.
Aplikacja w najbliższych dniach będzie dostępna do pobrania na stronie https://gdziezbiorka.pl/, a także w sklepie Google Play i App Store.
--------
Applover to Full-Stack digital agency z miasta stu mostów. Jej DNA to praca nad technologiami dla najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych start-upów na rynku krajowym i światowym. Swoje pierwsze kroki stawiali w 2016 roku jako grupa 4 przyjaciół i pasjonatów technologii. Obecnie składa się z ponad 100 ekspertów. Od momentu powstania opracowali ponad 200 projektów. Applover został uznany przez Deloitte za Rising Star (Fast 50 Tech) w regionie CEE w 2019 roku, a w 2020 i 2021 roku został wyróżniony w głównej kategorii rankingu FAST 50.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.