Gdzie w Polsce najlepiej wypoczywać w zgodzie z naturą?
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Polska oferuje wiele miejsc, w których można wypocząć w zgodzie z naturą. Zróżnicowany teren, wyjątkowe kompleksy leśne, liczne jeziora oraz wspaniałe pasma górskie zadowolą miłośników przyrody, ciszy i spokoju.
Wydarzenia ostatnich lat doprowadziły do zauważalnej zmiany nawyków urlopowych wielu Polaków. Turyści podróżujący po kraju coraz chętniej wybierają odpoczynek na łonie natury, rezygnując z odwiedzania większych miast. Jak wynika z badania Pollster, „Polacy na wakacjach”, w trakcie urlopu najchętniej wypoczywamy i leniuchujemy (54%) oraz zwiedzamy atrakcje turystyczne (39%). Spory odsetek (29%) spotyka się ze znajomymi, a 25% spędza czas aktywnie, uprawiając sport. Polscy internauci, wybierający wypoczynek w kraju, zapytani o to, co jest najważniejsze podczas wakacji, twierdzą, że pogoda (55%), możliwość odpoczynku i relaksu (51%) oraz towarzystwo (43%).
W naszym kraju nie brakuje miejsc, które są gwarancją wypoczynku na łonie natury. Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, idealny dla osób szukających ciszy i kontaktu z przyrodą. Wśród największych atrakcji można wyróżnić rezerwaty przyrody, liczne jeziora (np. Jezioro Charzykowskie), możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz kajakowej. Mazury, czyli kraina tysiąca jezior, jest najlepszym wyborem dla miłośników sportów wodnych i przyrody. Jest to również mekka parków krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody (np. Puszcza Piska, Jezioro Łuknajno). Oczywiste, że w tym regionie Polski królują kajakarstwo oraz żeglarstwo.
Puszcza Białowieska to wpisany na listę UNESCO, jedyny naturalny las pierwotny w Europie. Te unikalne w skali nie tylko naszego kraju miejsce umożliwia między innymi obserwację żubrów i piesze wędrówki po licznych ścieżkach edukacyjnych. Karkonosze oferują różnorodne atrakcje przyrodnicze, z możliwością wędrówek i podziwiania wodospadów. Do kluczowych atrakcji tych gór zalicza się Wodospad Kamieńczyka, Śnieżka, Śnieżne Kotły oraz Karkonoski Park Narodowy. – U stóp Karkonoszy powstaje unikalny kompleks hotelowo-wypoczynkowy ze SPA i wodami termalnymi, zlokalizowany w miejscowości Staniszów – pomiędzy Szklarską Porębą a Karpaczem. Termy Karkonosze Resort & Spa jest otoczony malowniczymi górami i jednocześnie zapewnia możliwość wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku zgodnie z ideą slow life. Bliskość znanych kurortów stwarza okazję do odwiedzenia wielu turystycznych atrakcji – mówi Grzegorz Gacek, prezes zarządu HSP Management, spółki odpowiedzialnej za inwestycję.
Ze swojej dzikości i mniej zaludnionych terenów są doskonale znane inne polskie góry, czyli Bieszczady. Wszyscy, którzy chcą nabrać dystansu do aglomeracji miejskich, znajdą w nich ukojenie. Pieniny to z kolei pasmo górskie słynące z malowniczych widoków i atrakcji wodnych. Kultowymi miejscami na mapie Polski są Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem czy Czorsztyn.
Na bogatej liście atrakcji na pewno nie może zabraknąć Roztocza oraz Kaszub. Pierwszy region słynie z zieleni, lasów i malowniczych krajobrazów. Stanowi doskonały wybór dla rowerzystów i pieszych turystów. Kaszuby to z kolei region charakteryzujący się pięknymi krajobrazami, jeziorami oraz tradycyjną kulturą. Każde z tych miejsc oferuje unikalne możliwości obcowania z naturą i stanowi gwarancję wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.