Zadbaj o swoje serce, obserwuj swoje EKG na smartwatchu Huawei
W 2018 roku Huawei rozpoczął współpracę z kardiologami w celu przeprowadzenia badania na temat kondycji serca. W ramach badań sprawdzano skuteczność rozwiązań Huawei przy wykrywaniu migotania przedsionków, a ich zastosowanie zostało zweryfikowane w różnych scenariuszach. Opublikowane na początku tego roku wyniki ukazują, że technologie wearables od Huawei mogą odegrać ważną rolę we wczesnym diagnozowaniu chorób serca.
W trakcie Huawei Heart Study stwierdzono, że oba zegarki Huawei z funkcją EKG, czyli Watch D
oraz Watch GT 3 Pro są świetnym rozwiązaniem dla pacjentów z grupy wysokiego ryzyka. Urządzenia z funkcją monitorowania tętna w czasie rzeczywistym (PPG) pozwalają na kontrolowanie zdrowia serca, pomagając użytkownikom zdiagnozować choroby układu krążenia. Dane EKG uzyskane z urządzeń Huawei mogą ostrzec pacjentów przed ryzykiem obturacyjnego bezdechu sennego spowodowanego nadciśnieniem i arytmią oraz wesprzeć ich w pracy nad dobrymi nawykami prozdrowotnymi.
Huawei Watch D zadba o Twoje zdrowie
Już niedługo Huawei wprowadzi na rynek Huawei Watch D – pierwszy smartwatch, który już w dniu premiery będzie wspierać nie tylko analizę EKG, ale także pomiar ciśnienia krwi. Ten rewolucyjny zegarek zapewnia takie same pomiary jak standardowy sprzęt do mierzenia ciśnienia krwi, będąc jednocześnie 25 razy mniejszy i 6 razy lżejszy. Obsługuje również ciągłe i nieinwazyjne monitorowanie, aby informować użytkownika o długotrwałych trendach zdrowotnych.
Pomiary EKG za pomocą certyfikowanej aplikacji
Opcja EKG została również dodana do popularnych zegarków Huawei z serii Watch GT 3 Pro,
w tym celu wystarczy zaktualizować ich oprogramowanie oraz aplikację Huawei Zdrowie w telefonie. To urządzenia łączące funkcje zdrowotne z modnym wyglądem – ultra-wyraźnym i dużym ekranem, klasycznymi kolorami oraz stylowymi tarczami zegarka. Wszystko to stworzone przy użyciu wysokiej klasy materiałów. Seria Huawei Watch GT 3 Pro obsługuje również gromadzenie danych, co pozwala na długofalową analizę i przypomnienia dla użytkowników. Oferuje ponadto wszechstronne zarządzanie w zakresie monitorowania tętna, poziomu tlenu we krwi, jakości snu, zdrowia układu oddechowego i ciśnienia, pomagające śledzić zmiany w organizmie. Dzięki aplikacji Zdrowie w telefonie użytkownik może synchronizować w czasie rzeczywistym dane dotyczące ćwiczeń i monitorowania swojego stanu zdrowia.
Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji EKG, Huawei Watch GT 3 Pro i Huawei Watch D, odwiedź: https://consumer.huawei.com/pl/support/content/pl-pl15914360/

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries

STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu
W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.