Komunikaty PR

Stylowy i wydajny. Nowy smartwatch od Huawei - Watch GT 2 Pro – po 2 tygodniach

2020-09-29  |  14:12
Biuro prasowe

Huawei Watch GT 2 Pro to nowa propozycja w portfolio marki i bardzo udany następca popularnej już serii Watch GT 2. Nowy model łączy popularne funkcje z poprzednich serii, ale oferuje też wiele nowości, w tym design klasy premium. Sprawdzamy, jak zegarek działa w praktyce, zaledwie po dwóch tygodniach testów.

Elegancki i wydajny

Watch GT 2 Pro to innowacyjne funkcje zamknięte w bardzo eleganckim i wytrzymałym „opakowaniu”. Ekran pokryty jest szafirowym szkłem, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie. Koperta, wykonana z tytanu, zabezpiecza zegarek przed wstrząsami. Tylna część obudowy, gdzie zlokalizowany jest czujnik monitorujący między innymi tętno czy poziom stresu, jest ceramiczna, dzięki czemu jest bardzo przyjemna w dotyku i spawia, że od razu widać, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium. Huawei Watch GT 2 Pro został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454x454, a dzięki rozwiązaniu ALS, ekran automatycznie dostosowuje jasność do warunków i pory dnia.

Huawei Watch GT 2 Pro to zdecydowanie jeden z nielicznych, o ile nie jedyny, smartwatch dostępny na rynku, który w 100% może zastąpić tradycyjny zegarek – świetnie wygląda zarówno z jeansami i podkoszulkiem, jak i garniturem.

Zdecydowanie największą zaletą nowego smartwatcha są dwa tygodnie pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowym atutem jest bezprzewodowe ładowanie zwrotne, które pozwala podładować zegarek przy użyciu smartfona z tą funkcją – już 5 minut ładowania pozwala na jego działanie przez kolejne 10 godzin. Smartwatch wykrywa również moment zdejmowania go z nadgarstka i samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii.

Innowacyjne funkcje i stały monitoring

Huawei Watch GT 2 Pro wyposażono w wiele innowacyjnych funkcji – 4 GB wbudowanej pamięci pozwalają na przechowywanie setek plików muzycznych, a po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Możliwe jest również odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych – lista kontaktów przenoszona jest do zegarka po sparowaniu go ze smartfonem. Watch GT 2 Pro został wyposażony w rozbudowaną funkcję mierzącą ciśnienie atmosferyczne – zmiany pogodowe są na bieżąco monitorowane, a użytkownik dowiaduje się o zmianach pogody dzięki wysyłanym ostrzeżeniom. Zegarek umożliwia również robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalnej migawki”.

Asystent treningowy

Huawei Watch GT 2 Pro obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych – 17 z nich jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka. Do wyboru jest między innymi bieganie, triathlon, joga, czy fitness, a także nowe dyscypliny takie jak golf, narciarstwo czy snowboard. Niestety, nie udało mi się przetestować wszystkich funkcji, ale te, z których korzystałem, czyli bieganie, kolarstwo i trening wolny, wypadają bardzo solidnie. Smartwatch rejestruje też dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a także zmieniający się poziom wysiłku aerobowego i anaerobowego. Najwięcej korzyści daje połączenie smartwatcha ze smartfonem Huawei, co pozwala analizować i zbierać dane w aplikacji Huawei Zdrowie.

Huawei Watch GT 2 Pro świetnie radzi sobie również z analizą snu – monitoruje fazy snu, mówi o pobudkach, ale przede wszystkim podpowiada, co zrobić, aby sen był bardziej optymalny. Smartwatch 24/7 monitoruje również tętno, a także natlenienie krwi, co jest niezwykle przydatne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gadgety Fresh n Rebel Smart Finder. Zmienia reguły gry poszukiwania zgubiony rzeczy Biuro prasowe
2024-02-20 | 15:08

Fresh 'n Rebel Smart Finder. Zmienia reguły gry poszukiwania zgubiony rzeczy

Holenderska marka ogłasza premierę małego urządzenia w formie breloka, dzięki któremu ławo odnajdziemy zaginione przedmioty. Gadżet można łatwo przyczepić do kluczy, portfela lub
Gadgety Która niania TrueLife NannyCam najlepiej odpowiada Two
2024-02-07 | 12:00

Która niania TrueLife NannyCam najlepiej odpowiada Two

Dzięki połączeniu innowacyjnych funkcji z łatwością obsługi, TrueLife NannyCam stają się niezastąpionym elementem nowoczesnego rodzicielstwa. Zapraszamy do wspólnego
Gadgety Mikroplastik wpływa na pogodę i obecność metali ciężkich w chmurach
2023-11-30 | 11:10

Mikroplastik wpływa na pogodę i obecność metali ciężkich w chmurach

Najnowsze badanie dowodzi, że mikroplastik może wpływać na warunki pogodowe. Chmury modyfikują plastik mniejszy niż 5 mm w sposób, który może umożliwić cząstkom wpływanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.